Jei noretum nenugincijamu irodymu, kad masalo spalva vaidina svarbu vaidmeni is tikruju turetum pagaut tukstancius (jei ne daugiau) upetakiu skirtingom salygom, kad galetum patikimai atmest ne tik statistine paklaida, bet ir kitas aplinkybes (vandens temperaturos, skaidrumo, chemines sudeties, atmosferos slegio ir t.t.). Dar reiktu kazkaip padaryt, kad zvejys nematytu kokios spalvos vobleri naudoja, nes gal pasamoningai ryskesnius agresyviau tvicina ar dar kazka daro kas turi itakos rezultatam

Bet tokius eksperimentus isivaizduoju galetu atlikt tik didziausi zukles irangos gamintojai. Spek ar jie juos darys. Jei paaisketu, kad visiem gyvenimo atvejam uztenka 3 spalvu, tai ju marketingo skyrius tuos irodymus ta pacia akimirka sudegintu, uzkastu, susprogdintu ir dar ant virsaus sakuru miskeli pasodintu, kad nieks niekada tikrai nerastu.
Todel galima arba po viena ieskot "teisybes", arba draugiskai dalintis informacija. As be sito forumo ir siaip informacijos internete turbut net nebuciau pabandes upetakiu zvejybos, jau nekalbant apie rezultatus. Is mano labai trumpos praktikos:
- Svarbiausia surast upetaki. Ju nera daug (ypac didesniu) ir radus kur jis laikos jau laimejai puse musio. Tam reikia arba susirast nuosalesni upes ruoza kur konkurentai neina girliandom, arba isijungt fantazija ir uzmest masala kur kiti nesugalvoja. As ieskau vietu kur salia eina stipri srove nesanti maista ir tuo paciu yra "uzuoveja" upetakiui nekovot su ta srove, bet stebet ja is sono. Taip pat ta vieta turi but "nepermatoma". T.y. arba pakankamai gilu, kad nesimatytu zuvies, arba dar geriau kazkoks stogas (palinkes medis, paplautas krantas, kartais net vandens zoles).
- Prieit ir uzmest neisbaidzius. Kai vanduo drumstas tai tikrai nera sudetinga. Tiesiog laikykis bent kazkokio atstumo ir nesidauzyk kaip nuo lenciugo atitrukes bulius. Esant skaidresniam vandeniui reikia but atsargesniam, kad nepapultum i upetakio matymo zona.
- Pravest vobleri teisingam gylyje. Nu ir aisku kuo arciau upetakio. Sios zuvys laukia ka atnes srove ir labai retai grobi vaikosi po visa upeli.
- Del to kaip turi judet vobleris dar neturiu stiprios nuomones. Kad kazkiek turi judet tai faktas, nes kitaip atrodys kaip sroves nesamas pagaliukas. O ju upetakiai nevalgo

Bet man atrodo bent kiek aktyvus upetakis mazai kreipia demesio ar stipriau, ar maziau stipriai tas vobleris dreba. Didesnej srovej kur jie neturi daug laiko galvot tai jie ciups bet ka. Na, o is sleptuves isviliot turbut svarbiau teisingai animuot vobleri, kad atrodytu kaip nusilpus zuvele ar siaip lengvai pasiekiamas grobis. Vasara visgi voblerio greicio visai nenumazinu, nes upetakis yra greita zuvis ir greiciau judantis grobis upetakiui palieka maziau laiko "dvejonem".
- Spalva mano nuomone vos ne paskutinej vietoj. Gal tiksliau atspalviai. Kai drumstas vanduo, tada aisku zuvis naturaliai spalvintu is vis nemato ir reikia det "rekiancia" spalva, kad bent kiek vandeni pramustu. Bet normaliom salygom upetakis ziuri ka nesa srove ir is jos bando isfiltruot kas yra maistas, o kas siuksles. As abejoju (nors tikrai nezinau), kad upetakio smegenys bando atskirt kur cia gruzliukas, kur upetakiukas, o kur kokia kuojyte, kurios neturetu but sitam upelyje, vadinas cia vobleris ir as jo negriebsiu

Jei bent kiek panasu i zuvyte ar kazka valgomo jis griebia. Klaidos atveju gali paprasciausiai isspjaut. Ziurejau po vandeniu filmuotus upetakius, tai ypac mazesnieji (maziau patyre) i burna ima ir visokius sroves nesamus pagaliukus, ir dumblius ir dar visokias nesamones. Paskui isspjauna jei ka.
Nu va, prirasiau daugiau nei planavau

Gal pradedantiesiems bus naudinga, o jei kas neteisinga, prasau pataisykit ar papildykit, man butu labai idomu suzinot.