SauliusM rašė:Vytenisnl rašė:Ok, taip "abstrakčiai" kalbant: moksliniai tyrimai, prototipų kūrimai ir testavimai - turėtų būti finansuojami (ir atitinkamai teisės į jų panaudojimą procentaliai ar panašiai pereiti investuotojui - valstybei), o jau verso kūrimas ir statymas, t.y. pardavimas masinei produkcijai - privataus investuotojo reikalas. Išimtį taikyčiau socialinėms, infrastruktūros paslaugoms. Nors pvz. mokami keliai kitose šalyse ir pasiteisina
Ar dabar aiškesnė mano asmeninė pozicija?:)
aiskesne, bet kodel tu manai, kad valstybe negali investuot i versla arba privatus investuotojai i moksla? pvz imone kur as dirbu pastoviai investuoja i moksla. nu ne tik aisku, bet labai didele dalis nueina butent tam. nes be to neisgyventumem ir numirtumem kinieciu konkurencijos neatlaike. ir tu investiciju vertint grynai ekonomiskai nu absoliuciai neimanoma. paprasciausiai stabiliai tam tikra dali pinigu investuoji i kazkokiu nauju ideju paieska absoliuciai nezinodamas koks is to bus ekonominis rezultatas. tai elementari investicija i zinojima. lygiai taip pat manau ir valstybe gali investuot i tas verslo kryptis, kur privatus kapitalas ju neapsizios del reikalingo investiciju dydzio arba kapitalo graza yra ant tiek miglota, kad privaciam kapitalui i tai investuoti butu ganetinai rizikinga.
Gal atskirkim investicijas į gamybą nuo investicijų į mokslą? Ir gal apibrėžkime kas rezultatu naudosis? Privatūs investuotojai investuoja į mokslą, bet gautą rezultatą pasilieka vien tik sau (grubiai ir paprastai tariant). Jūsų įmonė savo investicijų rezultatais, patentais, spėju, nesidalina su kitomis Lietuvos įmonėmis. O ko neapžioja privatus kapitalas ir kur valstybė investuoja - subendrintai grubiai galima pavadinti infrastruktūra (technologijų, susisiekimo, paslaugų, reikiamų resursų ir t.t.). Ir šių investicijų rezultatais naudojasi tos valstybės gyventojai (ne tiesiogiai, kaip daug kas įsivaizduotu, bet per paslaugas, darbo santykius ir pnš).
O dėl investicijų į "miglotą" sritį - yra rizikos kapitalas, jis rizikuoja, patikėk kiek finansų skiriama tam..

Tik rezultatai už tą riziką išskirtinai rizikos kapitalo savininkui ir lieka.
O grįžtant prie mūsų temos, nuo ko viskas išsirutuliojo - už jūsų saulės energetikos vystymą, tobulinimą, valstybė gali susimokėti, bet ne už gamybos skatinimą (per padidinto supirkimo tarifą). Ir už tai susimokėjusi turi irgi atgal gauti kažką (ar pigią produkciją, kuriančią socialinę gerovę ar ai dalį patento teisių).
-- Dalinuosi savo mintimis IT naujų verslų kūrime:
http://stupid.popo.lt -- Patirtys ir naujienos vystant JobRely:
http://blog.jobrely.com --