vienu zodziu, apie sapalus dugnine. stovinciam vandeny uzsiveisia kartais sapalu i daug kam kyla klausimas kaip anuos pagaut. vienas toks niuanselis. stovintis vanduo sapalam ner naturali gyvenama vieta ir jie ten elgtis pradeda siek tiek kitaip nei upej. o elgtis jie pradeda panasiai i karpius tai ir gaudyt reik anuos panasiai kaip karpius. bet yra keli niuanseliai, nes sapalas visgi nera karpis.
gaudoma su dugnine meskere.
masalui naudojamas duonos minkstimas. jis sumynkomas rankose iki teslos stadijos ir is jo padaromi kokiu ~12mm diametro rutuliukai. nu tokie ale minksti duonos teslos boiliai.
juos galima maut ir tiesiai ant kablio arba galima ir ant plauko nert. esminis momentas yra kad svarelis turi but ganetinai sunkus (kad ir 5 oz tarkim) ir pritvirtintas aklinai. pavadukas irgi trumpas. tai daroma tam, kad saplas paemes ta duonini boiliuka pats pasikirstu atsimuses i svarelio svori. ir tai yra butina nes pats pakmirst nespesi, nes uzmetus meskere reik tept slides nuo jos keliasdesimt metru i sona, kad nebaidyt tu sapalu.
dar vienas esminis momentas lemiantis sio zukles budo sekme. masalas turi but uzmestas seklioje vietoje. tik kokiu pora metru nuo kranto kur gylis viso labo kokiu 15-30cm ir kur sapalai ateina pasisildyt ant saulytes. jei bus uzmesta giliau, sekmes tiketis neverta. kodel taip yra as nezinau, bet yra butent taip.
bandyta gaudyt ne tik ant situ duonos minkstimo "boiliu" bet ir ant tikru karpiniu boiliu. sapala ant ju pagaut irgi imanoma. bet tie duoniukai jiem kazkodel labiau patinka. arba gal per mazai su karpiniais boiliais eksperimentuota buvo, gal imanoma atrast ir koki super sapalini skoni.
sitas metodas beje pasiteisina ir upese. kaip taisykle mazesni nei puskilio sapaliokai tokiu metodu zvejojant retai papuola.
tikiuosi si foruma skaito samoningi zmones ir po sitos mano zinutes sapalu genocidu neuzsiims.
ir sekmes eksperimentuojant su kabliuku formom
