Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS
 #684182   jaunikaitis
 13 Gru 2016 15:04
Nors, atleidžiant mažai virvės ir nededant grandinės, kotas neturėtų smigti į žemę. Tada dar reikia ir inkaruotis mokėt. O jūs išmetat bilekaip ar bandot specialiai užsiinkaruot? Grandines dedat?
 #684183   PelkiuSenis
 13 Gru 2016 16:08
Grandine labiau tik del svorio. Nors ir turi itakos. Isivaizduok, kad guli/stovi svoris 5kg, o grandine sveria dar 2kg, kai itempi virve tu neitempi pacios grandines, ji lieka ant dugno. Tada dar palieki daugiau virves, kad gautusi kampas ir kai bangos kilnoja valti, ir judant virvei pats blynas nejuda, juda tik dalis grandines. Tad jei spiningaujant reikia inkaruotis, gali isleisti daugiau virves ir turetu buti nieko, prie savo 5kg guminio inkaro dasipirk stambios grandines, karabinais pridek ir turesi kokius 7kg. Tik aisku isivertinkim svorius ir valciu dydzius, kaip minejau, jei valtis virs 4m, viskas gali but kitaip. Jei reikia uzinkaruoti pludinei zvejybai, tai vienareiksmiskai tik didelis svoris ir po valties priekiu ir galu.
 #684186   alkanas
 13 Gru 2016 16:43
Per stilių inkarą leidi statmenai, esant vejukui išleidi virvės pagal poreikį ir kotas virsta
 #684189   jaunikaitis
 13 Gru 2016 16:57
Grandine labiau tik del svorio.
kai itempi virve tu neitempi pacios grandines, ji lieka ant dugno.
Tai va, kad grandinė ne tik dėl svorio, o atlieka funkciją, kurią tu parašei žemiau.
Mano tikslas nėra pasidaryti kuo sunkesnį inkarą, kaip tik noriu, kiek įmanoma lengvesnio inkaro, kuris gerai laikytu ir būtų draugiškas PVC. Kaip rašė Alkanas su Dolcu, jų inkarai nėra sunkūs, bet gerai laiko arba aš ir girdėjau, kad gerai laiko plūgo formos inkarai.
Gali būti, kad teks gamintis, bet kaip su tais Gariūnais? Yra ten inkarų ar ne ir kur, jei yra? Įdomu pažiūrėt ką turi ir kokiomis kainomis.
 #684205   PelkiuSenis
 13 Gru 2016 20:15
Kokio dydzio tavo valtis ir kiek atleidi virves, kad taves nelaiko tas 5kg inkaras? Apie kokius orus tu kalbi? 6m/s veja? Iki tam tikro vejo tas inkaras atlaiko 3.6m ilgio valti.
 #684221   jaunikaitis
 13 Gru 2016 22:55
PelkiuSeni, rašiau, kad mane vieną laiko be problemų, bet dviejų jau ne. Taip, kažkur 6 m/s dviejų jau nelaiko tas gumuotas, vienam puikiai. Valtis 330 cm. Virvės 20m.
Suprantu ką nori pasakyt, žinau tuos niuansus (virvės kitam sezonui reiks dar bent 10 m.), tiesiog buvo įdomu sužinot, gal Gariūnuose yra įvairesnių inkarų pasirinkimas, o gavau gerų patarimų kaip galima pasidaryt savo :).
 #684326   Aqua v.
 15 Gru 2016 14:19
jaunikaitis rašė:PelkiuSeni, rašiau, kad mane vieną laiko be problemų, bet dviejų jau ne...
cia del to, kad maikes skirtingu spalvu, inkaro laikymui (butent del vejo, o ne del sroves!) tai svarbiausia ;-)
 #684347   Aqua v.
 15 Gru 2016 16:13
jaunikaitis rašė:Moderatoriai tikiuosi atkreips dėmesį į tamstą. Jei neturi ką parašyti, tiesiog nerašyk. Bileko nereikia.
Savo zmonai gali aiskint, kept blynus, ar nekept.
Jei kazko nesupranti, nereiskia, kad kiti turi rasyt 'tavo kalba'. Nes gal ne tau raso, visu pirma.
 #686483   Pfk
 08 Sau 2017 17:44
kokio ilgio/storio/svorio grandine gale virves reikia deti, kad ji butu veiksminga? valtis tarkim 3m, apie 60kg.
perskaiciau viska kas cia parasyta. planuoju klijuoti inkaro vedikli su ratuku ir virves fiksatoriu valties priekyje. bet kaip suprantu, jeigu nenorima inkaro kelti i valti kas kart, tai ta grandine visiskai nedraugaus su tais mano dvejais isvardintais aksesuarais. ar as ta grandine isivaizduoju biski ne taip ir jinai turi buti gan smulki, kad eitu per ratuka?
navarotai:
Paveikslėlis
inkara isivaizduoju toki:
Paveikslėlis
 #686495   PelkiuSenis
 08 Sau 2017 19:25
Grandine nebutina jei tave tenkina tavo inkaro svoris, tiksliau jei uzsiinkaravus valties nenesa ir esant stipriam vejui (per kuri zvejoji). Grandine pasunkinti esama inkara, jei tas per lengvas.
 #686508   minBOAT
 08 Sau 2017 20:22
Grandinė per tą standartinį plastikinį ratuką tikrai neis :stop-;
Naudojant grandinę pasirinkimai yra du: kilnoti grandinę su inkaru į valtį arba naudoti gervę, kuri gali traukti ir virvę ir grandinę
 #686533   Pfk
 08 Sau 2017 22:28
PelkiuSenis rašė:Grandine nebutina jei tave tenkina tavo inkaro svoris, tiksliau jei uzsiinkaravus valties nenesa ir esant stipriam vejui (per kuri zvejoji). Grandine pasunkinti esama inkara, jei tas per lengvas.
Nebutina, bet tikrai nebutu blogiau but pasiruosusiam ivairiais atvejais.
Gerve jau nelabai derinsis manau su valties lankstymu :/ tai reiks tiesiog ieskot teisingo inkaro.
 #686539   Pfk
 08 Sau 2017 23:00
Dar toks klausimelis, kad tau prasnekom ta tema. Ar yra kokiu nors minusu tame mano plane plaukiot inkaro nekeliant i vidu? Is akies primetus tai pakeltas inkaras vandens liesti neturetu.
 #686541   minBOAT
 08 Sau 2017 23:52
Jei glisuosi su kabančiu inkaru, greitai pats suprasi. Ypač jei vanduo bus neramus...
 #686545   PelkiuSenis
 09 Sau 2017 08:17
Kaip minBOAT ir sako, priklauso kaip plaukiosi. Jei su elektre ir ramus vanduo tai gal ir nepajusi nieko. Ypac jei plauksi pakrante per metima ieskodamas zuvies tai nieko nebus, bet jei su benzu greitai ir toliau tai sokines, dauzysis inkaras, o kam to reikia, tad geriau isikelti.
 #686573   Pfk
 09 Sau 2017 13:21
Aiskuma.
Ateinancius pora sezonu manau bus naudojama irklai power. Ir panasiai isivaizdavau ta reikala, kad plaukti netoli, ieskant. Plaukiant toli tai jau nesunku ikelti. Bet dabar tampausi kazkoki stabdziu diska be jokiu pakelimo navarotu, tai ka as zinau, nera labai linksma kas kart ji kilnot. Plius tersiasi valtis ar valties bortas.
Dar kas del inkaro pasirinkimo - butent tokio tipo turint omeny - gal kas turi kokiu pastabu? Gal yra optimalesniu variantu kainos ir veiksmingumo atzvilgiu? Kokios mases reikia tam mano apibudintam valties variantui? Jei konkreciai, tai jei nepersigalvosiu, tai bus honwave t30 aliuminis. Ankstesni postai keliu metu senumo ir nelabai daug ju...
 #686603   PelkiuSenis
 09 Sau 2017 16:13
Pas mane gamykliskai tas ratukas yra, kazkiek tikrai lengviau kelti nei per borta, bet, kad labai jau butu tai nepasakyciau. Man dazniau nepatogu kai buna plonokos virves, tada pjauna rankas, ypac rudeni salta slapia virve. Kaip minejau jau ne karta, pamastymai apie juosta yra...
Ar gerai supratau, kad neplanuoji variklio naudoti?
Nes pvz 5-6m/s vejas jau yra reikalu per ji plaukti su elektra (kai vejas iki 3m/s as 3,5km atstuma plaukiu nuo 40min, priklauso kokia vejo kryptis, kai su kolegos benzu 9,8 per 15min :-D ), o su gumine ir tik irklais pries veja dideliam ezere nezinau :roll: Nes iki 3-4m/s vejui esant valtis laikosi ir nuo paprasto gumuoto inkaro (nezinau kiek jis ten sveria gal 5kg. maziausias). O kiek efekto duoda tie nagai ir pats inkaro svoris nezinau. Man atrodo labiau patikimas upinis inkaras http://valtys.puslapiai.lt/inkarai_inka ... avimas.htm Bet cia patyre valtininkai geriau pasakys.
As sena maikute panaudojau svarai, praskalauji inkara pakeles, kad nekelt su visu purvu ir ant jos dedu, ir rankom nusivalyt gerai jei reikia. Buna ant dugno ja pakloju, buna ant borto padedu ir tada inkara dedu. :gutgut
 #686623   Pfk
 09 Sau 2017 18:59
I jura listi dar kolkas neketinu, vietinese uztvankose ir nedideliuose ezereliuose kolkas uztenka ranku. Rimtas variklis yra didelis pirkinys. Elektrinio nenoriu, nes zinau po sezono noresis rimtesnio, ta ka busiu nupirkes nebeparduosiu uz toki pati piniga ir t.t.
Tai vat, po viena dideli pirkini i metus visai neblogas rezultatas. Nekrisiu i akis gaspadinei.. :-D
 #686688   PelkiuSenis
 10 Sau 2017 10:53
Deveti elektriniai gan ikandami. Bet, zinoma, tau spresti. Beje, manau zinai, kad ne visur ir nevisada galima plaukioti su benzu. Plius jei vejas bus virs 4m tai menkas kaifas irkluoti ta pusle, pasiziurek ar labai patogu irklai, nes is principo pripuciamos nera pritaikytos irklais toli plaukti.
 #686693   dagys
 10 Sau 2017 11:06
Ja ja irkluoti tokią pūslę prastas sumanymas . 30 lb minkota labai palengvina gyvenimą. Aišku dar akumo reikia, bet nedidelėse balose toks komplektas liuks ir ne vieniems metams.
 #686920   Vitolis
 11 Sau 2017 18:57
ja ja :grin: pritariu. Pirmas buvo elektra minkotinis 30. kai nupirkau 2,3 kumeliukų Hondą, pamaniau, nafik ta elektra man reikalinga. pardaviau. paskui benzą galingesnį pirkau 4 kumeliukų, na kad lengvas būtų ir jau vandeniu, ne oru aušinamas. Po nepilnų metų pamačiau, kad be elektros :/nek vėl pirkau minkotą tik jau galingesnį 36. Po to benzus keičiau dar du kartus, tačiau elektros jau niekam neatiduosiu :gutgut :ruko Taip, kad viens kitam nemaišo. Jei su oirais sunkiau,nebūtina per vienus metus viską susipirkt. Bet elektra- gėris :gutgut Ir dar patarimas pradedančiam. Pfk Mačiau, kad renkiesi protingą valtį. Pats lygiai tokią turėjau :gutgut tvirta, kokybiška valtelė. Dėl inkaro, jei nenori jo kilnot valtin ir teršt jos. Klijuoji priekyje rankeną http://boatshop.lt/lt/valtys/pripuciamo ... talog=1776 po rankena paklijuoji storo PVC gabalą. Virš rankenos jau tavo minėtą ratuką ir t.t. Inkaro virvę perveri per rankeną ir kai pakeli iki valties, inkaro kotas ieina š tą rankeną ir fiksuojsi. Nieks nesidaužo ir nesiplaka. Inkarą naudoju Minkotinį vilktą plastiku. Laiko gerai. Jei vėjas didelis, išleidžiu daugiau virvės ir :gutgut O jei toks variantas netinka, nusipirk plastikinę dėžę priekin valties ir ištraukęs inkatą tudoj. va čia matosi, kur reikėtų paklijuot papildomą apsaugą ant baliono. Nusipirk gabalą apsauginės dugno juostos ir paklijuosi.
https://www.youtube.com/watch?v=Za59PaHjROA
 #689840   gadis
 14 Vas 2017 11:13
Prieš keletą metų įsigijau inkarą JALS-02 ir nėra jokių problemų. Mano pvc 330 laiko ežeruose puikiai, tik pučiant stipresniam vėjui reikia daugiau išleisti virvės.
 #689865   Dolcas
 14 Vas 2017 15:36
Kadangi man patinka plaukioti po mažas balas, o ir priėjimų ne visur yra, įsigyjau AQUA STORM vienvietę 2,2m. valtelę.Prie jos buvo tik rankenos priekyje ir gale priklijuotos.Valtis dar ruošimo stadijoje naujam sezonui(bus kabinamas mažytis el. variklis, echolotas, priklijuotas meškerės laikiklis), bet inkarą jau sumontavau.Viskas lengvai nusiima, užsideda.Kadangi valtis nedidelė, visokie pirktiniai inkarai man netiko.Kaip padarytas inkaras, yra puslapiu atgal, o čia mano pritaisymai :grin: Priklijuotas padas ir ratukas.Iki tobulumo toli,aš ne minBOAT, bet viskas veikia.Kadangi plaukiosiu tik mažose balose, karjeruose, nėra būtinumo turėti sunkaus inkaro, bet jei reiks, dar kelias šaibas nupirksiu :-D
Prikabinti failai
WP_20170214_14_58_34_Pro.jpg
WP_20170214_14_58_34_Pro.jpg (31.93 KiB) Peržiūrėta 9420 kartus(ų)
 #693818   AWD555
 03 Bal 2017 16:57
gal kas turite ar esate tureje rankini inkaro pakeleja ANCHORMATE arba ANCHORMATE II ? Kokie atsiliepimai?
 #694861   dariuxas001
 17 Bal 2017 19:54
Kaip jusu nuomone ar nenulups tos rankenos kur pritaisiau pakelejo atrama.
Prikabinti failai
001.jpg
001.jpg (27.71 KiB) Peržiūrėta 8940 kartus(ų)
002.jpg
002.jpg (27.99 KiB) Peržiūrėta 8940 kartus(ų)
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė