Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Guminės, PVC, plastikinės, medinės valtys; varikliai, naudingi priedai; echolotai, GPS
 #280687   Liveris
 11 Geg 2011 06:28
savas rašė:P.s. kas per projektas? Nesinori tiket, kad toks modelis (su tokiom proporcijom) isgyventu...
Gi rase kad cia Cartopas, tik jis ji praplatino ir bortus pakele.
 #280691   vytska
 11 Geg 2011 07:16
savas rašė:Siaip tai idomus sprendimas. Jei saziningai, tai labai sudomino korpuso formos pasirinkimas :roll: . pagal forma - tai valtis varoma sraigto, bet pagal visus korpuso formatus - kiausinis ant vandens. Jei nebutum idejes foto su baigiamuoju sluoksniu, manyciau, kad redanai dar bus, ale jei jau su audiniu praejai visa korpusa - nu tai laimes dalykas, kad sugebesi ja valdyt net su irklais.
Vienzo - padaryta daug klaidu. iki dazymo - dar daug laiko, jei nenori s...o turet.
P.s. kas per projektas? Nesinori tiket, kad toks modelis (su tokiom proporcijom) isgyventu...

Dariau cartop'a lygiai toki pati kaip ir cia jau ne vienas pasidare http://www.yakutia.ru/~igor/cartop/index.html . Visa forma ta pati kaip ir ruseliu, tik dugno horizontalioji paplatinta 10 cm , o borto aukstis (kaip ir patys ruseliai savo puslapyje patare) pakeltas 6 cm. Neisivaizduoju kaip ten ji gali buti kiausinis. Dugne sudeta daugiau skersiniu juosteliu, kurios realiai sudaro didesni svoriu apacioje, tai nemanau kad svorio centras bus labai aukstai. Kadangi as nelabai irklais maskatuot su ja zadu, o ji plauks stumiama elektrinuko arba benzininio, tai plaukti ji turetu.
Kad klaidu isivele tai cia man atrodo kiekvienas sita supras kas pats bande kazka panasaus pasidaryt. Bet vistiek reikia uzbaigti projekta iki galo ir bandyt plaukt. O gal ir visai viskas iseis i geraja puse.

p.s. mano nuomone yra labai stabilios valtys, bet neypatingomis sklendimo vandeniu savybemis ir yra labai gerai plaukiancios, bet stabilumu nepasizymincios valtys. Maniske bus manau kazkad viduriukas tarp pastaruju.

p.p.s. darydamas valti naudojau poliesterine derva, pluosta is topplasto ir pan. Visos gamybines medziagos tos pacios kokios ir pries tai dariusiuju.
 #280693   Liveris
 11 Geg 2011 07:24
vytska rašė:Neisivaizduoju kaip ten ji gali buti kiausinis. Dugne sudeta daugiau skersiniu juosteliu, kurios realiai sudaro didesni svoriu apacioje
Vytska, Savas turejo omeny kiausini, kad per isorini dugna nera jokios stabilizuojancios lentos, per visa ilgi, kad butu stabilesne irkluojant ir su kiekvienu irklo judesiu nesisuktu aplink. Tipo taip Paveikslėlis
 #280717   vytska
 11 Geg 2011 08:47
Suprantu esme dabar ka jis turejo omenyje. As jeigu buciau planaves irkline valti daryti tai tikrai buciau nesirinkes tokio valties modelio kuri dabar esu padares. As daugumoje atveju velkiauju, todel man aktualus buvo atvejis kad valtis gerai sklestu per vandeni. del stabilumo galesiu patikslinti kai jau ileisiu as ja pirma syki i vandeni. uzmeciau ant dugno du kylius, kurie turetu kazkiek prilaikyti valties tiesu judejima i prieki. Nezinau kaip cia chebrai pasiteisino sie cartop'ai, bet dugno siplatinimas turetu dadeti kazkiek stabilumo jam. O jau jeigu visai sh gautusi ir stabilumo nebebus tai manau dadaryti kazka panasaus i trimarano sonus nebutu didele problema :D
 #286962   Arvidys
 06 Bir 2011 13:50
Tikiuosi neisizeisi, bet mano nuomone tai cia ne valtis, o bliudas. neisivaizduoju kaip su tokia plaukiot, nors nebandes nesuzinosi :roll:
Tokia man daug geresne atrodo:
Paveikslėlis bet gal as ir klystu...
 #287095   Liveris
 06 Bir 2011 21:31
Arvidys rašė:Tikiuosi neisizeisi, bet mano nuomone tai cia ne valtis, o bliudas. neisivaizduoju kaip su tokia plaukiot, nors nebandes nesuzinosi :roll:
Tokia man daug geresne atrodo:
bet gal as ir klystu...
Tai zinoma kad neisizeisiu :D
Na nzn visas pasaulis plaukioja su tokia (optimist boat), tik kolkas mano variante bortai pakelti, paskui bus nuleisti.
Ji daroma tokia:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
 #288143   vytska
 10 Bir 2011 21:35
Na va , isibandziau savo valtele :ruko . Pasitaike kaip tik labai stiprus vejas, nemazas bangavimas ir pan. Kazkas minejo kad bus problemu del stabilumo '''bum , tai galiu atsakyti kad buvau netgi nustebintas jos stabilumu ;-var-var. . Na dviese gal ir nepaspiningausi , bet vienas isbandziau ir jokiu absoliuciai problemu, netgi esant bangavimui. Uzsidejau savo 5ag motoriuka, tai vienam plaukiant sekmingai glysuoja ''plot , o va dviese jau reikes hidrofoil'us isbandyt.

Trumpai tariant horizontaliosios valties dugno plokstes isplatinimas 10 centimetru dave didele itaka valties stabilumui.
 #288147   Liveris
 10 Bir 2011 23:52
vytska rašė:Na va , isibandziau savo valtele
Nu ka sveikijam su teisingu darbo rezultatu ;)
 #291683   Liveris
 29 Bir 2011 19:38
Judam i prieki vel, ir netgi jau isbandziau ant vandens. Svoris: vienas pasikeliu uzsidedu ant nugaros ir nusinesu, to ko ir norejau. Kai sedziu ant suoliuko, pirstu galais vos siekiu transa. Atsistojus prie pat borto krasto, nuo vandens iki borto lieka dar ~10-15 cm atstumas, kiek bandziau linguotis atsistojes, apvirst neimanoma :)
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Dar liko visa apdaila ir dugna su audiniu pertepti.
 #291719   Sokratas
 29 Bir 2011 21:56
laukiam laikiam kada bures iškelsi.
 #292177   Arvidys
 02 Lie 2011 10:48
Savas,

Dar biski del kayak'o tam skirtoje temoje. Tai negi nebutu imanoma tokio dizaino padaryti trumpesnio?
Cia dar radau labai man patinkancio dizaino http://www.pygmyboats.com/PRICELIS.HTM Pats pirmas "Pinguino sport"
Ir dar gal galit man pazystanciam tik metrus ir centimetrus pasakyti kas per ilgio matavimo vienetas cia duotas? :oops:
 #292182   savas
 02 Lie 2011 11:12
Va tavo ilgio matavimo vienetas:
http://en.wikipedia.org/wiki/Foot_(unit)
Siek tiek sutrumpint galima. Tik noretusi biski platesnio, nes 65cm zvejybai nelabai ... cia tik mano nuomone, bet pastoviai sekt, kad neapsivoztum metant spininga, nelabai patogu :roll:
Tau patinkancio kajako (biski didesnio) gaminimo etapai
http://www.westcoastpaddler.com/buildin ... hp?album=8
 #329447   ttm
 31 Gru 2011 02:03
savas rašė:Biski kitokia dugno forma reiktu tokiam trumpam daryt - stabilumo daugiau butu.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Tas kajakas, tai vienas graziausiu fanieriniu SOT matytu nete. Gal galima placiau - koks ilgis, plotis? Pats turiu dvi pirktines baidares, viena plastikine SOT ir kita angline kevlarine pusiau sportine. Zavi SOT, taciau plastikiniai man nepatinka, todel ateityje planuoju gamintis is fanieros apie 4.5 - 5 m ilgio ir 70cm plocio. Tikuosi nebusiu per daug izulus paprasydamas jusu pasidalinti tos baidares planais :cool:
 #329856   viskontas1
 02 Sau 2012 20:43
norejau paklausti a ta bakelitine fanera puna ? zadu is jos daryti pajolus, ir suolus , ar yra kazkokia geresne medziaga ?
 #329863   savas
 02 Sau 2012 21:04
[quote="ttm"][/quote]
Bandyk, gal pavyks ka sukombinuot. Man tos proporcijos netinka. Norisi trumpesnio ir platesnio, uz tat ir eksperimentuoju...
 #357188   slezutis
 01 Bal 2012 09:29
sveiki.galvoju pasigamin valty.tik nerandu paprastos medinukes breziniu.kal kas mate kur?seip esu mates kaip gamina tik nzn ar paciam pavyktu:D ar tik atrodo kad nesunku ar is tikro net negalvot gamintis?
 #360186   Arvidys
 09 Bal 2012 17:17
Taigi klausimas tiems kas jau gaminosi fanerines valteles. Po biški pas mane gimsta valtelės projektukas. Reikėtu jau kaip ir epoksidiniu kliju nusipirkti. Tik va bėda nežinau kiek man ju reikės... Valtelė nedaugiau 3m ilgio. Reikia tokio kiekio epoksidiniu kliju, kad galėciau pereit kampus visus su eposidke+medienos miltai. Taip pat turėtu užtekti tu kliju, kad galėčiau suklijuoti visus kampus su audiniu.( nesiruošiu visos valties dengt audiniu. Tik kampus.) Taigi klausimas kiek apytiksliai gali man reikt kliju. Ir ar ju butu galima gauti siose pasrduotuvėse: Senukai, Bauhof, Bikuva. Berašant kilo dar vienas klausimukas, vienam video maciau kaip visus kampus perėjo su EPO+medzio miltai ir iskart uždėjo viena siule audinio tada ant virsaus dar pertepė tik su epo. Ar taip gerai ar geriau palaukti kol epo+medzio miltai isdzius ir tik tada dėti pirma audinio siule dėt?
 #360309   savas
 09 Bal 2012 22:05
Epo geriausiai sukimba su nevisiskai isdziuvusia epo. Jei pilnai isdziuvo - geriau pasiaust pavirsiu, nes jei naudosi rusiska - tai gali atsisluoksniuot neparuostas pavirsius (tiesa sakant - garantuotai atsisluoksniuos) . Tavo klausimas irgi geras: valtis gimsta - nezinai tikslaus ilgio. Kiek klijuojamu briaunu, turbut irgi nezinai?
 #360353   Liveris
 10 Bal 2012 08:07
na kai as dariau tai is 5 ltr liko koks 1 ltr, bet aš dengiau didesnį sluoksnį su ja. Vnz iki 5 ltr tau užteks EPO. O geriausiai jos ieškok kas užsiima mašinų kėbulų tvarkymu, jie manau parduos pigiau nei visi prekybos centrai.
 #360422   Arvidys
 10 Bal 2012 11:00
Savas, gal nuskambes ir durnai, bet darau valti neturėdamas jokiu brėžiniu :lol: Vadovaujuosiu tik dalinais jau nuo padarytuos valties nuimtais brėžiniais, bet kadangi toje valtyje ne viskas buvo gerai, kad pilnai mane tenkinu tai iškart reikia ir brėžinius koreguot ir užsiimt burimu... Visos valties briuanu skaicius bus 12. Dugno ilgis beveik 3m, bet dadėjus borto susikirtima prieki biski gaunasi daugiau nei trys metrai... Nu vienu žodziu toks pirmas darymas, galima sakyt eksperimentinis, jei viskas padarius mane tenkins greiciausiai bus daroma dar viena valtele...
Liveri, dėkui už info bandysiuso kažka panašiai pagal juos ir vadovautis bet manau kad man prireiks siek tiek mažiau epo.

Galvoju pirkt Topplaste, gal kas jau ten pirkes ir zino mazdaug kokios kainos butu uz 1litra epo? Ir ar išvis tokias kiekias kaip 1 ar 3 litrai jie prekiauja? Kazkaip mazoka pas juos info saite...
 #360829   AudriusB
 11 Bal 2012 11:58
Noreciau paklasuti, tai kokiais dazais geriausiai butu nuterlioti, nauja medine valti??? Kiek girdejau smala nuterlioti negalima, nes po apacia mediena pradeda puti.
 #360949   Vitolis
 11 Bal 2012 16:27
AudriusB rašė:Noreciau paklasuti, tai kokiais dazais geriausiai butu nuterlioti, nauja medine valti??? Kiek girdejau smala nuterlioti negalima, nes po apacia mediena pradeda puti.
Bet kokia medieną impregnuojančia smarve :gutgut Ir jokios tipo smalos.
 #360957   AudriusB
 11 Bal 2012 16:42
Vitolis rašė:
AudriusB rašė:Noreciau paklasuti, tai kokiais dazais geriausiai butu nuterlioti, nauja medine valti??? Kiek girdejau smala nuterlioti negalima, nes po apacia mediena pradeda puti.
Bet kokia medieną impregnuojančia smarve :gutgut Ir jokios tipo smalos.
Ir laikys max. 3 metus. O valtis tai nepigi, nes palyginus didele ir is geros medienos pagaminta :grin: tai nesinori po 2-3 sezono ja ismesti lauk.
 #361289   Vitolis
 12 Bal 2012 10:34
AudriusB rašė: Bet kokia medieną impregnuojančia smarve :gutgut Ir jokios tipo smalos.
Ir laikys max. 3 metus. O valtis tai nepigi, nes palyginus didele ir is geros medienos pagaminta :grin: tai nesinori po 2-3 sezono ja ismesti lauk.[/quote]
O tai problemą radai. Pamozok kiekvienais metais jei matysi, kad jau reikalas yr. Svarbu, kad jie įsigeria giliai į medį o ne padengia paviršiaus,(kaip paprasti dažai) po kuriuo ir puvimas vyksta. Dašuto????
 #361377   AudriusB
 12 Bal 2012 16:02
Vitolis rašė:
AudriusB rašė: Bet kokia medieną impregnuojančia smarve :gutgut Ir jokios tipo smalos.
Ir laikys max. 3 metus. O valtis tai nepigi, nes palyginus didele ir is geros medienos pagaminta :grin: tai nesinori po 2-3 sezono ja ismesti lauk.
O tai problemą radai. Pamozok kiekvienais metais jei matysi, kad jau reikalas yr. Svarbu, kad jie įsigeria giliai į medį o ne padengia paviršiaus,(kaip paprasti dažai) po kuriuo ir puvimas vyksta. Dašuto????[/quote]

Dašust tai dašuto :grin: na tada reiks taip ir daryt.
 #361381   Tandem
 12 Bal 2012 16:55
AudriusB rašė:Noreciau paklasuti, tai kokiais dazais geriausiai butu nuterlioti, nauja medine valti??? Kiek girdejau smala nuterlioti negalima, nes po apacia mediena pradeda puti.
As is statybines patirties galiu parekomenduoti "sikkens marine", jo retai atsiveza, bet tai yra produktas nr 1 kai turi reikala su medziu ir vandeniu.
 #361782   Arvidys
 13 Bal 2012 15:01
Liveri, kokie pas tave bortu auksciai? Mane domina ar Tavo valties priekyje borto aukstis toks pat kaip gale? Gamyba kolkas kaip ir ejosi kaip iš pypkės, bet dabar sustojo... Problema tame, kad valtele nuo, kurios kopijuojame darydami savo turi siokia tokia problema. O ji yra tokia: Kai plauki tryse: sedi zmogus priekuje irkluotojas vyduryje ir dar vienas zmogus gale valtele plaukia kaip reikia. Bet jei plaukiua tik irkluotojas viduryje o kitas sėdi valties gale pasireiskia tokia problema valties galas perdaug susėda i vandenį valties priekis issikelia ir to eigoje jei ezere nemenka banga plaukti galima sakyt neimanoma nes gale bortas vos pakiles virš vandens. Darydami savo valti biski sumastėm iškelt bortus ties galu. Nu pas mus bortas ne vientisas, bet toks kaip dvigubas. Gaila nėra galimybes nufotkinti... Problema tame, kad jei iskeltume labai jau nepraporcinga valtis gaunasi galao aukstis lygus priekio auksciui o gal net keliais cm aukstesnis. Valtis pasidaro labai panasi i bliuda... Mano isaustinto borto aukstis yra 36cm. Net nezinau kaip cia dabar padaryt... Gal kokiu ideju kas turit?
 #361789   savas
 13 Bal 2012 15:15
Darykit vidurini suola perstatoma arciau priekio ir papildomus lizdus irklams. Mazose valtelese tokia beda tik taip ir sprendziama.
Arba yra sudetingesnis budas - vidurinio suolo atsisakyt kaipo tokio, o daryt ilga "liezuvi" nuo priekinio suolo iki valties vidurio. Toks isilginis suolas leidzia paciam pasirinkt kur sedet, kad valtis islaikytu normalia padeti. Plius labai patogu sedintiems, kai norisi istiesti kojas. Priklausomai nuo dugno formos, tokioj valtyje galima dviese miegot issitiesus, nors valtis santykinai trumpa.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė