Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
 #59404   Mindoza
 07 Geg 2008 12:12
Sveiki visi forumo lankytojai. Šioje upių temoje yra nemažai upių, tačiau neradau Šušvės. O upė nėra tokia jau ir maža - jos ilgis 135 km (13 pagal ilgį Lietuvos upė). Manau kažkas visvien yra gaudęs ar dažnai žvejoja šioje upėje, tad būtų įdomu žinoti kokius laimikius pagauna, kokiais būdais gaudo ir pan.
Aš pats pamenu dar vaikas būdamas čia pagavau pirmąjį savo šapalą spiningu. Ir tai nebuvo šisip koks neūžauga, o visai gražus, jei tiksliai pamenu, apie 700 -800 g. svėręs plačiaburnis. Taip pat esu daug girdėjęs apie Šušvėje pagaunamas dideles lydekas, ešerius, karšius.
Ir šį savaitgalį pats buvau trumpam nuvykęs prie šios upės žemiau Grinkiškio paspiningauti. Gaudžiau apie pusantros valandos. Laimikis - 6 ešeriukai, 1 lydeka ir 1 mažas šapaliukas (nuotraukas įdėsiu vėliau). Žvejyba smagi, o ir upėje gyvenimas verda - nuo vandens paviršiaus aktyviai rankiojami vabzdžiai, karts nuo karto "užverda" vanduo - matyt ešeriai siaučia. Net girdėjau kai kartas nuo karto vandens paviršiuje kažkas muša - salatis? Tačiau abejoju ar Šušvėje jų yra.
Žodžiu žvejyba praėjo linksmai, norėtųsi sužinoti ir jūsų įspūdžius.
Beje, bežvejodamas sutikau pora vietinių žveju - gaudė plūdinėmis ant slieko. Jų laimikiai - keli visai neblogi karšiai, nemažai mažesnių karšiokų, ešeriukų, aukšlių, kuojų ir keli šapaliokai. Jie pasakė, kad kai upė labiau nusenka, pradeda gerai kibti stambūs šapalai. O kad tokių yra mačiau ir savomis akimis :)

 #59407   Suiram
 07 Geg 2008 13:01
Na jei cia tapati susve, tai esu zvejojes susveje prie Šiaulėnu kaimelio netoli Radviliškio, laimikiais negaliu pasigirti keli eseriai, bet toje vietoje upe labai siaura.

 #59408   Suiram
 07 Geg 2008 13:05
katik zvilgtelejau i zemelapi, jo jusu gale upe gerokai isplateja o aukstupyje siaura ir negili, toliau tekedama daug intaku prisigaude :grin:

 #59409   Mindoza
 07 Geg 2008 13:34
Na taip, ten kur aš žvejojau (ties Grinkiškiu) upė pakankamai normali, tikrai ne griovys :)

 #59414   Suiram
 07 Geg 2008 14:00
As megstu tokias upes kur nedaug kas zvejoka, jose buna senbuviu kurios tik ir laukia isibrovelio vobleriuko.!-kliovas-! prie manes yra tokia Žižma ventos intakas ir Ringuva.

 #59416   Mindoza
 07 Geg 2008 14:12
Na nepasakyčiau, kas šioje upėje nedaug žvejojančių - pamenu mano klasiokai dažnai ten gaudydavo. O kartą buvau sutikęs du žvejus, kurie gaudė berods karkvabaliu, o gal laumžirgiu, leisdami jį pasroviui - tai turėjo kelis šapalus, gal siekiančius iki 2 kg ar daugiau. Tada net išsižiojau. :eek: Bet tas buvo prieš kokius 9 ar 8 metus. Po to ilgą laiką ten negaudžiau, tik šį savaitgalį, viešėdamas pas mamą kaime, prisiminiau kad netoliese yra puiki žūklavietė - 10 minučių kelio automobiliu :)

 #59422   Suiram
 07 Geg 2008 15:21
na aukstupy radviliskio rajone toj atkarpoje zvejas retas paukstis, upe nedidele priejimo nera, todel niekas ir nezvejoja

 #60218   briedux
 15 Geg 2008 21:18
Mindoza, kur tavo mama gyvena. Man labai kyla itarimas ar tik ne as tas tavo klasiokas kuris zvejojo susvej :lol:
p.s. gal ir klystu :!:

 #60221   slakyss
 15 Geg 2008 21:55
briedux varyk pas man susekiau upe ;-var-var. ''plot ;uolrait !-kliovas-! :klasta!:

 #60222   briedux
 15 Geg 2008 22:01
Tik niekam neisduok :jop-mat :-D

 #60472   Mindoza
 18 Geg 2008 22:30
briedux rašė:Mindoza, kur tavo mama gyvena. Man labai kyla itarimas ar tik ne as tas tavo klasiokas kuris zvejojo susvej :lol:
p.s. gal ir klystu :!:
Na jei tu baigei Baisogalos vid mokykla ur tavo laida buvo 55 tai mes klasiokai :)

 #60478   Agis
 18 Geg 2008 23:02
Vos ne klase.lt :-D

 #60484   audrutis
 19 Geg 2008 07:17
Buvau savaitgal nuvaziaves apziuret Susves biski zemiau Josvainiu. Upe tokia nusekusi, kad nesupratau ka ten daryt :roll:

 #60594   briedux
 19 Geg 2008 20:29
Mindoza rašė: Na jei tu baigei Baisogalos vid mokykla ur tavo laida buvo 55 tai mes klasiokai :)
aiskyu kad ta pati sule ir ta pati laida ''plot

 #60596   briedux
 19 Geg 2008 20:35
Beto ir sy savaitgali buvau nulekes i susve, gal pora valandu ten praleidau.
Sapalu aktyvumas nerealus: pagavauapie 15vnt. nuo100gr. iki400gr. tiesa vienas buvo didesnis bet kol taikiausi padaryt gera foto atsikabino :oops:
p.s. visi ir toliau plaukioja ;-)

 #60597   audrutis
 19 Geg 2008 20:36
Na tai reiskia skirtinguose ruozuose zvejojom, nes ten kur as buvau tai man kazkokia visiska mirtis pasirode :roll:

 #60602   briedux
 19 Geg 2008 21:20
audrutis rašė:Na tai reiskia skirtinguose ruozuose zvejojom, nes ten kur as buvau tai man kazkokia visiska mirtis pasirode :roll:
Na as su museline zvejojau ;-)

 #60616   audrutis
 20 Geg 2008 07:41
O as labai trumpai pameginau gaudyt mazais vobleriukais. Po pusvalandzio, nusivyles vandens lygiu upeje, dumblo smarve ir nepajutes jokios gyvybes, zukle baigiau :roll:

 #60648   Mindoza
 20 Geg 2008 12:22
Kaip kazkada zadejau, ikeliu nuotraukas is zvejybos Susveje pries pora savaiciu per ilgaji savaitgali.
Taigi keli Susves upes vaizdai (tada vanduo dar drumstas buvo):
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Aktyviausiai ne tik kibo, bet ir mailiu vaike eseriai. Ju pagavau berods 6 ar 7. Na anokie tai ir eseriai, eseriukai. Visu nefotografavau, tik pora, nes kibo labai daug, tik labai nedaug tepasikirto. Beje, visos zuvys tadien kibo tik ant eseriuko imitacijos vobleriuko (nuotraukoje matosi tas masalas), jokiu kitu masalu net nebande ragauti. Ikeliu kelias nuotraukas.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paejejes toliau, kur aptikau nemenka duobele ir vidury jos stuksanti rieduli, dar ir menkas intakelis i sia duobe savo vandenis nese, nusprendziau ilgiau cia pabuti. Kokiu 20 metimu link riedulio puses, gilumoje pajutau nemenka smugi. Zuvis priesinosi inirtingai, nenorejo pasiduoti - o ir mano irankiai - 0,18 mm valas be pavadelio. Taip ir maniau, kad uzkibo lydeka. Iskart pagailo to tadien stebuklingo vobleriuko, bet visdelto sekme nusisypsojo man. Uz poros minuciu lydekaite spurdejo ant kranto. Pats nustebau kad tokia nedidele taip smarkiai priesinosi.
Paveikslėlis
Lydekiukstis is akies svere apie 700 g., gal truputi daugiau. Bet nustebau pamates randus ant jos sonu - nuo ko jie galejo atsirasti? Ar tai gerokai didesnes lydekos darbas? O gal kokia udra nesekmingai darbavosi?
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kiek pamenu man tokie vaizdai Susveje ne naujiena - anksciau esu pagaves nemazai gerokai mazesniu lydekiuku su ivairiomis zaisdomis - tuomet neabejodavau, kad tai ju didesniu gentainiu darbas, bet sikart ir pats pasiurpau - nejau cia yra tokio dydzio lydziu? :shock:
Po fotosesijos lydeka keliauja atgal i vandeni (beje kaip ir visos tadien sugautos zuvys - nepaemiau nei vienos, lai gyvena ir auga)
Paveikslėlis
Netoliese zvejoje vietiniai zvejai pakraupo is nuostabos, pamate kad as paleidau lydeka, taip pat ir visai netoli ju pagauta tadien didziausia eseri. Ziurejo i mane kaip i koki nenormalu. Beje, pastebejau ir baimes ju veiduose, gal pamane jos as is GA :lol:
Taigi grizdamas link automobilio nusprendziau dar karteli uzmesti spininga - ir stai paskutinis tos dienos laimikis, susigundes tuo paciu vobleriuku, kiek mazesniu uz pati :grin:
Paveikslėlis

Taigi tokia tad buvo mano trumpa zvejyba. Sakyciau gan smagi gavosi, tik nezinia kaip butu buve jei buciau neturejes to vobleriuko. O apie sios upes zuvu charakteri esu ne tik daug girdejes, bet ir pats patyres - budavo dienu, kai jos griebdavo tik tam tikros spalvos masala - jokio kito neisiulydavai. Tad tiems, kas toki ar panasu turedavo - buvo svente, o kitiems - eiline nesekme. :)

 #60709   briedux
 20 Geg 2008 22:24
IŠsamiai, linksmai ir su gera pabaiga ;-)

 #60714   Agis
 20 Geg 2008 23:26
Cia jau greiciau kokio zeberklo zymes, o ne lydekos :roll:

 #60715   Mindoza
 20 Geg 2008 23:27
Agis rašė:Cia jau greiciau kokio zeberklo zymes, o ne lydekos :roll:
As ir kazka panasaus pamaniau. Arba tinklai...

 #60726   gelmės
 21 Geg 2008 07:30
Tarp kitko gražus aprašymėlis su foto sesija.

 #60737   briedux
 21 Geg 2008 08:37
Čia ispudžiai iš mano vieteliu toj pačioj upej :cool: :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Čia didysis, kury norejau gražiai nufotografuot, bet... :oops:
Paveikslėlis

čia tai , kas mano manymu ir padaro tas žaizdas žuvims: :evil:
(rastas ant upelio kranto)
Paveikslėlis

Ne jus vieni pagaunat žaizduotu žuvu tame upelyje :roll:
(pagavau, gal už poros šimtų metrų nuo to tinklo)
Paveikslėlis

 #60775   Mindoza
 21 Geg 2008 13:43
gelmes rašė:Tarp kitko gražus aprašymėlis su foto sesija.
Aciu :roll: Nuo siol ketinu i visas savo zvejybas imtis fotoaparata ir iamzinti zukles akimirkas, bei, zinoma, pasidalinti bent trupuciu emociju su jumis :!:

 #61139   Suiram
 23 Geg 2008 20:29
vyrai dar i ribalka prie fotiko pasiimkit ir gera peily kai rasit tinkla

 #61146   Mindoza
 24 Geg 2008 10:19
Suiram rašė:vyrai dar i ribalka prie fotiko pasiimkit ir gera peily kai rasit tinkla
As toki visad turiu kuprinej, tik kad si kart as jo neaptikau :?

 #61160   briedux
 24 Geg 2008 21:00
tam tinklui kury radau peilio nebereikejo :lol: , laikas ir puvimo procesas buvo peilio pakaitalas ;-)

 #68670   vaidazz
 19 Rgp 2008 13:29
1991 metu vasara ties josvainiais netoli baznycios buvau pagaves du sapalus vienas apie 2 kg kitas kiek mazesnis ir kilbuka :-) po to nedideli salaciuka yra teke pagaut, eseriuku, kas be ko auksliu, usoriu rankomis... bet zuvies vis mazejo, mazejo... Atsimenu dideli dedes megdavo su dvibradziu prasieiti... Dabar kartais nueinu pasiziureti tai zuviu retai uztiksi... auksles, kilbukai, tiesa pries pora metu rudeni ties bezdzioniu tiltu vienoj vietoj maciau dideli lydeku susiburima, apie desimt priskaiciavau vienoj vietoj, nuo tilto grazus vaizdas :grin:

 #68698   briedux
 19 Rgp 2008 19:25
Ne visi ruozai nustekenti, yra kur dar galima pagaut! bet aisku brakusos daro savo ytaka upes gyventojams :evil:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė