Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1

 #91108   gelmės
 15 Sau 2009 09:49
2009-01-09. Mūša.


Paveikslėlis

Pagauta dviejų žmonių.

 #91474   žVYNAS
 17 Sau 2009 20:05
Pakankamai tu eseriu Musoje, vaziuokit ir gaudikyt ;-)
Paveikslėlis

mazus paleidineju, keleta didesniu pasiimu, nesmerkit :oops: :grin:
 #92612   Saugirdas
 24 Sau 2009 01:33
Žvejoju 4metus.
Pirna sugauta žuvis buvo Nemunėlyje, ties juo ir norėčiau sustoti...
Žuvies jame nedaug, ji nedidelė, gyvenu upės aukštumoje, tdl ir papasakosiu apie tai...
Kazliškio kaimas. Nedidukas kaimelis Rokiškio rajone. upė pakankamai srauni, siaura vaga, daug ''žvejų''.
Ankstus liepos rytas, nuostabus oras, puiki nuotaika, spiningas mano rankoje, valas 0.22mm (gal ir per storas ešeriams) masalas mažytis raudonas riperis (jis manęs nkd neapvilia) . Nusitaikiau į ešerius, iš vieno pažystamo išgirdau kad tuoj už kaimuko tilto pirmojeje platumoje jų yra, sumaniau pabandyti. Nenerdamas stačia galva į tą vietą lėtai ''maklenau'' paupiu link jos, kartkartėmis mesdamas masalą į vandenį. Po keleto metimų pirmasis kibimas, mažytė lidekaitė pasilabina su manimi nedrasiai krimsdama masalą. (Vietiniai negalvodami dėtų ją į krepšį, bet juk reikia mastyti galva o ne skrandžiu) Eina toliau, staiga sustinkstu iš siaubo mano mėgiamoje vietoje apie 10 polaidiniu (lydekoms) vienoje valas išsiviniojąs, prieinu prie jo, pakubomis ištraukiu energingą lydekos jauniklį kuris paskubomis buvo paleistas. pats nešiau kudašį, žinodamas kad įrankių savininkas už tai manęs nepaglostis.
Juk jam nė motais etika ir kultura, jam kaip ir daugeliui musų kaimo ''žvėjų'' svarbu mėsa.
Aš jau minėtoje vietoje, pirmas metimas ir smūgis, tačiau nevaisis, mėtau toliau niekur neskubėdamas. Nusprendžiau sviesti į kitą upės pusę ir masalą leisti dugnu. Ir ką pagavau, ispydingą ir didžiųlį tinklą
O žuvies jame, daugiau nej aš pagaunu per dieną.
Kol iš tinklo pyniau masalą prie manęs nesibaimindami priejo jo savininkai, nk nedijodami ir lyd tai butų normalus dalykas tas tinklas pilnas žuvies su manim pasisveikina. Negana to dar mane išplusta kad žvejoju jų tinklus neva norėdamas pasiglemšti jų žuvį.
Nieko nesakęs, tik supykęs ir susigraudinęs del tokių žvėriškų žvejybos budų parėjau namo...
Vakare vėl prie upės, šikarttoliau nuo brakonierių, ties Panemuniu... Bet apie tai kitą kartą...

 #92617   Lydekiuks
 24 Sau 2009 08:07
:gutgut Saugirdai. Lauksiu tesinio...

 #92664   Saugirdas
 24 Sau 2009 17:20
Sveiki geriamieji kolėgos.
Aš vėl apie tą temą kuri skaudina, piktina kekviena tikrą žvejį.
Kadangi esu ''Nemunėlio vaikas'' šikart apie tai nerašysiu... Šikart svetur...
Nemunėlis ties Panemuniu pasitiko ašaros skaidrumo vandeniu. Graži popietė. Mano rankose muselinė. Vilioju šapalus. Čia jie kur kas gražesni už ten iš kur atvažiavau. Stmbūs gerai imitę galiunai. Kekviena kova yra nuostabi.
Mėgstamiausi muselė pririšta prie 0,08mm pavadėlio. Pradėjau ties Senuoju dvaru. Šapalai ten nuostabūs. Bet nesu girdėjas, kad juos kas nors čia žvejoja.
Išgirdes kišenėja muzika tiesiau ranka traukt telefono. Tik staiga pajutau tiprų smugį į meškiare. stambus šapalas tvėręs muselę neria į gelmę. Taip ir temačiau savo mėgiamą meselę.
Kodėl taip ivylo?
Elementaru, čia šapalai daug gražesni už Kazliškio. Aš neapskaičiavau jų galios. Apie brakonierius čia gaudančius žuvį neesu girdėjąs.
O išvada. Kur žmogus su gamta, ten ir gamta su žmogum tą popietę pagavau apie 20 plačiasprandžių 5keliavo į krepšį. 1jų svėrė apie puskilogramį. :)

 #92762   gelmės
 25 Sau 2009 10:12
Gerai parašei apie tuos Nemunėlio šapalus. Tik gaila, kad su laiku tie šapalai mažėja savo svoriu. O prieš desetką metų (na, truputį daugiau) pagauti puskilinį buvo gana paprasta. O dabar....

 #92902   MatasM
 25 Sau 2009 23:19
Argi čia šapalai, jei iš dvidešimties didžiausias puskilio :?

 #92957   Edosius
 26 Sau 2009 10:58
Šeštadienį atminsiu ilgai :lol: Užsimaišęs kešaro žuvims su visokia druska ir kurmiarausiais išskridau su mašinuku Nemunėlin, kompanija palaikė ir tikrasis senelis. Važiuoti netoli, viso labo apie dvidešimt kilometrų, iš jų pusė distancijos asfaltėliu, likusieji žvirkeliuku, na tiesa pavadinti jį žvirkeliuku neapsiverčia liežuvis :twisted: Lygus, blizgantis - na taip ir dar kartą taip - totalus ledas ir dar šlapias. Įsikibęs baranką vairavau tą desetką km valandėlę. Subinėlę citroeno apsukti galėjai bet kokiame metre, o kur dar ir grioviai pakėlėje pasimato metro gylio iškart pradedi mąstyti - jei nugarmėsi ten - vien faros išdužimu neatsipirksi. Mašinos batai be spyglių, tad... :-mhm
Pagaliau ačiuožėm link vietos, turim dar tokių pat čiuožėjų pora brigadų. Atvažiavęs ramiai užtraukiau dūmą, nes jau buvau pavargęs. Neskubėdamas pasiekiau ir upę. Na mintyse vis dar galvojau ne apie žvejybą o apie kelią. Sakau užklausiu rybokų kaip atbezdėjo jie čia visų pirma, o poto tik - kaip kliovas :?:
Dėja, tik užlipus ant ledo pats išgirdau tokį klausimą, visi nusikvatojome, apsišnekėjome ir priminėm viens kitam - atvažiuot atvažiavom bet dar reiks grįžti namolio :mhu
Ant ledo bandė plaukioti keletas imitusių kuojų, reiškias kimba - pasąmonėje kirbėjo mintis. Na pradedu ir aš balalaikuoti. Kokioje trisdešimtoje eketėje bebalalaikuodamas suprantu kad nifiga nekimba, nes sargelio dar nieks net nepabandė prilenkti. Balalaikavimą valandėlei pakeičiau i blizgiavimą ir balansyravimą, rezultate :!fig! ir ta netaukuota :lol: Vėl balalaika, vėl vėl ir vėl - pagaliau sargis susidrebina ir iš po ledo išsabačinu pirmą peršviečiamą kuoją. Taip pirmą ir paskutinę per visą dieną. Turbūt pati brangiausia mano kuoja :jeheje: Aplinkiniai irgi nei vienas neviršijo penkiolikos galvų. Draugiškai, vakarop visi pajudėjome namolio kartu, neskubėdami, slidinėdami, nusikeikdami posūkiuose, o jei dar prieš tave atvažiuodavo kokia mašina ir reikėdavo prasilenkti - už vairo pamatydavai išsprogusias vairuotojo akis. Grįžom sėkmingai. Vakarop prie kašio keletas alaus.. :beer'2
Sekmadienis. Apasčia. Kelias tik asfaltuotas, tikra palaima :bzz-bla: Vėl balalaikuoju ir bandau išprašyti kokį tai šarikovą. Per tris valandas nulis, nei krokodilas nei motylius nieko nedomina. Spjaunu velniop tuos ešerius, persirišu kitas avižas, veriu dziką, geriau jau pasibovysiu su balta. Na o balta šiek tiek kibaliojosi. Virpinu.. bac sėdi, jaučiu graži, išvelku, stveriu rankoj ir žiūriu koks pikts pasitaikė kuprius, poto vos ne iš eilės šeši mekniukai, kuojikės. Dar raudę dvišimtgraminę apgaunu, taip ir laikas greičiau tiksi. Taigis sekmadienis buvo dosnesnis ir ramesnis. Pasiemiau namolio šešis žuvinus - du ešeriokus, raudę ir tris kuojas, šiandien per pietus juos traiškysiu -:kiss:
Tai tokis vat savaitgalis ::hai-bai

 #92959   Agis
 26 Sau 2009 11:08
Kai kuojos buna brangios, tai tada supranti, kad ir ana zuvis :-D

 #92971   gelmės
 26 Sau 2009 11:50
I dar plakiukai "v tomatnom souse".
O dėl slidumo tai ne tu vienas po čiuožyklą varinėjai. ;-)

 #94636   žVYNAS
 01 Vas 2009 16:10
Buvom siandien patikrint Musos, pamatem, kad jau kaikur kur buvo isplautas ledas jau vel uztrauktas, uzlipom ant tokio kurio nebuvo nei isplove nei isnese, zodziu geras oras ir grazi gamta ;-)

 #94653   petia
 01 Vas 2009 18:05
Zvynai,o tai laimikis kaip ;-) :?:

 #94654   žVYNAS
 01 Vas 2009 18:21
petia rašė:Zvynai,o tai laimikis kaip ;-) :?:
:/bd-d/el

 #96852   RamaZ
 12 Vas 2009 23:36
Girdejau "pletku" kad biskiuka (kuojos, eseriai) pagauna Nemunelyje tarp Panemunio ir Kvetku. Gal kas buvote? As pats del laiko stokos nespeju patkrint :(

 #96862   gelmės
 13 Vas 2009 07:19
Taip aukštai nežinau. O biski žemiau pasigauna kuojikės, šapaliukai.

 #100189   gelmės
 27 Vas 2009 13:59
Kap pingvinų pritūpę Apaščioje, ties ežeru. Musiau kažką bando !-kliovas-! :-D Laiko neturėjau, tad nežinau kas ir kaip kimba.

 #100249   karsiukas
 27 Vas 2009 17:32
nieko gero ten nera karsiukai persvieciami kimba ir tiek :lol: cia kazkas paskleide gandus kad neblogi kimba tai tevukas nuvare patikrinti nieko ten gero :lol:

 #101779   karsiukas
 07 Kov 2009 21:33
siandien nemunelije paemiau 7kg kuoju kibimas siaipsau reikia labai ieskoti nera taip kad atsisedi ir lupi nuo vietos :)

 #102445   senelis
 11 Kov 2009 14:36
Ar kas nors duos zinoti,kai Musa "pabus" ? Gal jau gaude kas? pernai kovo pradzioje tai jau laisvai gaudyti galima buvo...Ir pasigaudavo :roll:

 #102544   karsiukas
 12 Kov 2009 08:24
TAI DAR KAIPIR LEDO BUVO MUSOJE :lol: BUVAU VAKAR NEMUNELYJE TAI LEDAS VIRS 30CM :lol: NIEKO IPAINGA KLIOVAS LABAI PRASTAS TIK 7KG KUOJU :lol: VANDUO TIK KILT PO TRUPUTI PRADEDA ;-)

 #102547   senelis
 12 Kov 2009 08:56
karsiukas rašė: KLIOVAS LABAI PRASTAS TIK 7KG KUOJU
Uzuojauta.... :neutral: Bet gal dar atsargu turi? :roll: O iz info aciu ;-)

 #102574   VirTus
 12 Kov 2009 10:41
seneli,kai kazkas pajudes Musoj,as tau pranesiu.Praktiskai kiekviena diena gaunu patikima info is ten ;-)

 #102576   karsiukas
 12 Kov 2009 10:43
siaip as ir laukiu kol ledus isnes dada jau reiks sturmuot musa :lol:

 #102578   senelis
 12 Kov 2009 10:45
VirTus rašė:seneli,kai kazkas pajudes Musoj,as tau pranesiu.Praktiskai kiekviena diena gaunu patikima info is ten ;-)
pasakei ir vsio! Dabar as i tave viltis dedu ;-)

 #102584   audrutis
 12 Kov 2009 10:55
Manes nepalikit nezinioj. Uzmesiu ir as feederiuka, o tadu aisiu su spiningu sapalo ieskot :-D

 #102604   karsiukas
 12 Kov 2009 13:24
is kur cia ta patikima info gal is henriko :lol:

 #102737   VirTus
 13 Kov 2009 00:10
karsiukas rašė:is kur cia ta patikima info gal is henriko :lol:
o kas daugiau kasdien Musoj zvejoja :?: :grin:

 #102749   karsiukas
 13 Kov 2009 08:29
nu jo tik jis :lol:

 #103412   Zvegintas
 15 Kov 2009 22:32
Na, sveiki,
Šiandie važiavau pro Pasvalį, tai mačiau, kad Mūša jau plaukia...

 #103415   Edosius
 15 Kov 2009 22:38
Zvegintas rašė:Na, sveiki,
Šiandie važiavau pro Pasvalį, tai mačiau, kad Mūša jau plaukia...
Pro tiltą pravažiavai? .... Plaukia ne visur - vietom atvira kitur triju comų ižas ;-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 38
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė