Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo ypatumai, vietos, taktika; pašarai, masalai
 #669102   tench
 03 Lie 2016 16:18
Nežinau koks tas telkinys, kuriame ruošiesi gaudyt, kokios ten žvejybos sąlygos ir lynų įpročiai, todėl nesiimu vienareikšmiškai atsakyti kad baidysis pinto pavadėlio, ar ne. Galiu tik pasakyt kad apie 25 metus naudoju tik pintą pavadėlį, laikantį 4-6 kg. Gaudau plūdine, nuo dugno, dažniausiai 1-1.5 m gylyje. Dugnas - dumblas, senų augalų likučiai... nemanau kad tamsus pintas pavadėlis labai jau išsiskiria tokioje aplinkoje. Gaudau labai arti nendrių, kai kur - tarp lūgnių lapų. Traukti lyną tenka irgi per žoles, jei traukiant spaudžiasi prie dugno, ant valo kartais surenka žolių daugiau nei pats sveria. Dėl tokių gaudymo sąlygų aš beveik nebesuku sau galvos dėl valo ir pavadžio plonumo, matomumo, ir ar ten jie kažkiek baidosi ar ne.
 #669134   tench
 04 Lie 2016 02:31
Apie 21:10, apie kilą. Labai kovingas patinas.
1.JPG
Dar vienas 11-tą.
2.JPG
O po 12-kos kažkodėl kaip išmirė - jokio judesio, jokio veiksmo. Nesuprasi tų lynų... :-D

Tiesa, pasigaminau naują grėbliuką. Ir jo tikrai reikėjo - žolių čia šiemet žiauriai, švelniai tariant (pirmoj nuotraukoj daugmaž matosi).
3.JPG
 #669143   chukas1
 04 Lie 2016 08:39
as buvau su kolega per nakty pries sita sakvaliuka rezultatas 6 vnt ant pludines kazkodel pradejo kibt nakty apie 1a bet mazi ryte ant dugines 2 vnt ant pludines 2 vnt bet ant dugno kibo didesni foto kokybe tokia koks ir oras buvo pradejo lstiprai lyt vejas pakilo ir teko nezdintis :/

Paveikslėlis

tench idomus irenginys o tu valaisi is vakaro ar taip isilvalai ir meti meskeres ?
 #669175   tench
 04 Lie 2016 11:17
Dažniausiai prieš žvejybą prasigriebiu ankščiau išravėtą vietą. Kai noriu prasivalyt naują vietą - atvarau ankščiau (vakare), sugaištu valandą-pusantros valymui ir po to ten ir gaudau.
 #669695   tench
 11 Lie 2016 02:31
Atplaukiau apie 7-nias, įmečiau kelias saujas "saldainių" ir daugiau šį vakarą nebešėriau. "Saldainiai" šiandien (kaip ir vakar) buvo paskaninti VDE tutti-frutti iš Norfos. Kol siautėjo raudės bandžiau ant monstriško dydžio medaus skonio kukurūzo - kaip ir judino, bet trūko konkretumo :-D. Apie 9-nias pradėjau ant dzykų ir tik dzykai šįvakar ir veikė. 4-5 dzikai ant nedidelio Drennan microbarbed kablio. Kibimai visi konkretūs - pakelia ir iškart veža. Dauguma kibimų iškart po užmetimo. Čia kažkur iki 23:30, vėliau prasidėjo normalus lynyškas nervų tampymas :-D.
1.JPG
2.JPG
2.JPG (81.53 KiB) Peržiūrėta 8971 kartus(ų)
Kažin kas ten galėtų būti?
3.JPG
Ten 1.230kg
4.JPG
O šitas 1.320. To graibšto, kur daugumoj mano nuotraukų matosi, plotis - 40cm. Abu šitie 4-5cm ilgesni.
5.JPG
6.JPG
Namo! Ir atsivedi mamą!
7.JPG
Dar 3 puskilograminukai būvo išvaryti namo be fotosessijos.
Išviso ištraukta apie 12. Kiti, nufotkinti, nenufotkinti ir tie kurių fotkės nesigavo - nuo 700 iki 1kg.

p.s. Kad kartais kam nekiltų negerų klausimų - norma neviršyta, dauguma žuvų liko ten pat kur ir buvo :-D.
 #669962   Maniakas
 13 Lie 2016 20:45
tench rašė:viewtopic.php?f=28&t=133&start=960#p668618

p.s. Melasos pastarąjį karta, aišku, saikingiau :-D pyliau. Beje, sekmadienio vakarą "saldainiai" jau buvo parą pastovėję (liko nuo šeštadienio vakaro), gerai "prisigėrę" melasos ir kvapų. Dabar visada taip darysiu - ruošiu "saldainius" bent parą prieš žvejybą.
Placiau kas per saldainis? :roll:
 #669981   tench
 13 Lie 2016 23:21
Ok, plačiau apie "saldainius". Pirmas punktas - kaip, antras - kodėl.

1. Imi "Kretingos grūdų" granuliuotą pašarą žuvims (liaudiškai "kombikormas"). 10 kg maišas - 4.20, 25 kg - 10 €. Arba, jeigu negaila pinigų, pirkinėji "Norfoj" po porą kg daugmaž to pačio ("Kedainių grūdai"). Dar yra "Kauno grūdai", gal dar kažkas... Aš 99% tikras kad visi jie gamina tuos "pašarus dvimetėms žuvims" pagal tą patį standartą. Pasiieškokit jų firminių parduotuvių savo rajonuose.

Melasa teliukams (ar kam ten ją naudoja?) - veterinarijos vaistinėse. 3.50 € už 5 litrų bambalį (prieš porą metų, jei neklystu, buvo 5 lt :-D).

Priedai-kvapai. Scopex'as, marcipanas, tutti-frutti...

Suberi kažkiek "kombikormo" į kibirą, pili melasą ir maišai kol visos granulės daugmaž tolygiai "gauna" melasos. Užbarstai kvapų (po byški), gerai išmaišai. Pauostai, jeigu atrodo kad kvapas dar pernelyg subtilus :-D ir jeigu dabar vasara - įmeti dar.

2. Todėl kad naudojant vien smulkų jauką, į vietą suplaukia milijonai raudžių (žemaičiams - raudonsparnių) ir gaudyt ant smulkių masalų - dzikų, mėšlinių sliekų buna visiškai neimanoma. O stambesnius masalus - kukurūzus, peletes, naktinius ir dendrobaena sliekus lynai kartais tiesiog nenori valgyt ir nieko tu jiems nepadarysi. Aišku dar galima šert šutintais žirniais, bet jų, neskaldytų-nešlifuotų dar reikia kažkur gaut...

Pastarujų kelių sąvaičių eksperimentai parodė kad kelios saujos "saldainių", subertų žvejybos pradžioje padeda išlaikyt lynų burį pašertoj vietoj kokių porą valandų, skaičiuojant nuo lynų atėjimo į vietą. T.y. jie dar ilgai ten trinasi, nors visus subertus "saldainius" jau tikrai suvalgė per tiek laiko.

Ir dar todėl kad, jeigu daug skaityt angliškus (UK) internetus dominančiom temom, galima sužinot kad "tench have a sweet tooth" :-D.

Gal dar plačiau? :-D
 #669995   zipas
 14 Lie 2016 09:18
Tai tu 2 sauju visai zuklei ir uztenka? Geras patarimas, gryzes namo tikrai isbandysiu, nes smulkus jaukas tikrai kenkia daznai. Manau is karosams toks jaukas tiktu. Skystas kvapiklis netirpdo granuliu, ar milteliai yra geriau?
 #670025   tench
 14 Lie 2016 13:08
Nesakiau kad pora saujų. Kelios saujos. Dar į nendryną šalia vietos šiek tiek išmėtau. Užvakar pavyko iškrapštyt apie pusę kilo karosą ten kur karosas užkimba kartą per porą metų.
Skysto nebandžiau. Parašyk kaip sekėsi kai išbandysi.
1.JPG
 #670073   Sokratas
 14 Lie 2016 18:46
Į temą:
tench rašė:....
.....jeigu daug skaityt angliškus (UK) internetus dominančiom temom, galima sužinot kad "tench have a sweet tooth" :-D.

Šiandien Plinšių ežere žolynuose nuo 6-os ryto neblogai kibo geros kuojos, raudės. Pasitaikydavo ir karšiukų.... Aišku , norėtųsi ir lynų, bet neima....

Apie 11 val pasirodė ir jų burbulai, meškerę rankoj pradėjom laikyt tvirčiau, bet neima. Ant kablio dėjom dzikus, sliekus, kukurūzus, boiliukus kažkokius pirktinius, bais jau skaniai man kvepančius , gal kanapėmis, gal dar kažkuom :lol: , peletes braškines... neima.

O man pietų metas atėjo....
Bevalgant buterbrodą su sūriu, pagalvojau, gal ir jiems jis patiktų....atgnybiau gabaliuką, pamoviau ant kablio ir švyst į tą verdančią vietą.... Dvi- trys minutės ir kibimas...
Va jisai sūriaus mėgėjas
P1130268.JPG
Karšio svoris 1,1 kg, o tą tamsuolį pamiršau pasvert....

Už geros valandos vėl lynas griebė. Bet tas jau norėjo slieko su kukurūzu
P1130259.JPG
1,2 kg
 #670093   tench
 14 Lie 2016 21:37
Gražus lynas, Sokratai. Kiek atsimenu, nepirmą kartą ten gaudai. Kokio dydžio jie ten dažniausiai pasigauna? Apie kokį didžiausią ten pagautą teko girdėt, ar gal pačiam matyt? Mėgstu tolimas išvykas į žvejybą kai laiko turiu... :-D
 #670104   Sokratas
 15 Lie 2016 04:31
Kiek aš žinau, tai dažniausiai papuola 0,5-1 kg... apie monstrus nesu girdėjęs, bet tai nereiškia kad nėra.... Šiaip, kas žvejoja nuo tiltelių , jiems lynai dažnokai pakimba, nes pastoviai šeriamos vietos, manau, juos prijaukina... pagauna ir po 4 ir po 6 per žvejybą... O žvejojant ne specialiai lynus ir vis kitose vietose, ne dažnai jie pasitaiko man...

Iš kitos pusės paėmus, tą monstrinį ištraukt ne taip lengva, jei nesi tam specialiai pasiruošęs. Pvz vakar po žvejybos susirinkau 5-ias nutrauktas plūdes, ne žuvų nutrauktas, žolių... Bet lynus abu pavyko ištraukt, net stebiuosi pats, nes mano valų stiprumas neįveikia net lelijų, lugnių, meldų.... Tai, jei ir pakibtų poros kilogramų gražuolis, labai mažai šansų, kad tektų jį pamatyt, pačiupinėt :lol:
 #670262   giedriuks
 16 Lie 2016 01:02
Sokratas rašė: Apie 11 val pasirodė ir jų burbulai, meškerę rankoj pradėjom laikyt tvirčiau, bet neima. Ant kablio dėjom dzikus, sliekus, kukurūzus, boiliukus kažkokius pirktinius, bais jau skaniai man kvepančius , gal kanapėmis, gal dar kažkuom :lol: , peletes braškines... neima.

O man pietų metas atėjo....
Bevalgant buterbrodą su sūriu, pagalvojau, gal ir jiems jis patiktų....atgnybiau gabaliuką, pamoviau ant kablio ir švyst į tą verdančią vietą.... Dvi- trys minutės ir kibimas...
Va jisai sūriaus mėgėjas
o ka reiskia "ju burbulai" ? siaip burbulai nera = lynas, nes dugna raust moka ir kitos zuvys. didesnis karsis rausia ne ka blogiau, esu nekart tuom isitikines. o gal norejai pasakyt, kad is burbulu atskiri kokia zuvis rausia? :-D cia butu aukstas pilotazas. :-D
del surio - o koks buvo? varskes ar lydytas? kad varske lynai megsta, esu kazkur skaites.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 38
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė