Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo ypatumai, vietos; pašarai, masalai
 #283058   gizmoun
 18 Geg 2011 22:01
karpiukas rašė:kaip tos ampules vadinasi?
bent kuria as nusipirkau mados rovanoi tai "CARPA" tipo pardavejas sake kad tai zuvies feramopnai, dar nebandziau, nes darbu kruvos vis komandiruotese sedziu, kai nusipirksi ir isbandysi pranesk rezultatus ;-)
 #291912   Sputnik
 30 Bir 2011 17:15
Nėra naujiena, kad karosams vilioti tinka vanilės, kalendros, cinamono, česnako ir kitų virtuvėje naudojamų prieskonių kvapai. Gal esate mėginę į jauką maišyti ir daugiau virtuvėje naudojamų kvapų? Jei taip, tai kokie viso to rezultatai? Pats ketinu į jauką ar masalą įmaišyti truputį malto kumino - prieskonio, dar vadinamu indišku kmynu. Įdomu, ar karosams jis kvepės taip pat kaip man.
 #299847   Rafal
 22 Rgp 2011 09:57
Sveiki, anksciau viliodavau karosus zvejojant fyderiu paprastu jauku (baziniu) be jokiu papildomu atraktantu. Bet visada norisi pagauti daugiau :lol: tai ir pagalvojau gal kazka dar prideti i jauka pvz. ar tiktu toks dalykas kaip Kopra Melasa ar kanapiu seklos. Nes gaudant karpius tai jie naudoja (karpistai) labai daug tu kanapiu seklu. :roll: Kartais kai gaudziau karpius (pludine ar dugnine) ir naudojau jaukus skirtus karpiui labai daznai ateidavo ir karosai, o kai gaudziau karosus ateidavo kartais su jais ir karpiai. Tai ir pagalvojau kad skonis karpiu ir karosu panasus tai gal kazka pavogti kazkokiu atraktantu nuo karpistu ir naudoti karosams vilioti. :lol: :grin: Ar jie tiktu? :shock:
Is anksto aciu ;uolrait ::hai-bai
 #299860   Mike
 22 Rgp 2011 11:00
Maltos kanapės jauką padarys aktyvesnį, be to ir kvapo duos. Kanapės tinka daugeliui karpinių žuvų vilioti. Kadangi jos lengvos ir turi daug riebalų, tai kils į vandens paviršių. Jauką šėryklėje jos kažkiek greičiau "sprogdins", darydamos šiokį tokį debesėlį. Aš manyčiau, kad priedų į jauką dėti niekada nepamaišo. Taikantis į didesnius karosus rekomenduočiau į jauką dėti ir stambesnių dalelių (kruopa, kukurūzas). Tai ilgiau stambią žuvį užlaikys jaukinimo vietoje.
 #299876   Rafal
 22 Rgp 2011 12:28
Aciu uz patarima. ;uolrait O dar viena mano problema tai, tai kad jaukas mano ne visada prijaukina didelius karosus, o dazniausiai mazus .Ir dedu as ten ir kukruza ir jauka imu xxl ir peletso truputi ibiru, vistiek prieina ir mazos zuvytes, ka tada daryti kaip nuo ju atsikratyti?
 #299913   Mike
 22 Rgp 2011 14:40
Nieko nepadarysi. Nebent vien tik stambiais grūdais jaukinsi, t.y. žirniais, šutintais (ne iš skardinių) kukurūzais, mažais boiliais. O ir gaudyti tada tik tokiu stambiu masalu reikės, kad smulkmė neapžiotų.
 #299924   Rafal
 22 Rgp 2011 15:11
O tai kur tokiu miniaturiniu boilliu karosikams galima nusipirkti nes as jau anksciau norejau su jais pagaudyti bet suradau maziausia 18mm :shock:
 #299930   Rafal
 22 Rgp 2011 15:19
Tai bandziau gamintis bet pas mane kazkokios blogos konsistencijos isejo. Po poros dienu visai isniko ju kvapas... '''bum
 #299932   Rafal
 22 Rgp 2011 15:29
Aciu, o placiau apie ta boiliu gamyba, gal kazkoki filma ar straipsni pasiulysite?
 #299933   Vegys
 22 Rgp 2011 15:36
Karosams boilių negaminau, tik karpiams.
Boiliukus buvau pirkęs lynams, ale taip ir neišdrįsau juos panaudot.
Šiaip tai gaudyt karosus su boiliais aš nebandyčiau.
 #299936   Rafal
 22 Rgp 2011 15:44
Vegys rašė:Karosams boilių negaminau, tik karpiams.
Boiliukus buvau pirkęs lynams, ale taip ir neišdrįsau juos panaudot.
Šiaip tai gaudyt karosus su boiliais aš nebandyčiau.
O kodel nebandytum, juk karosas tai zuvys is seimos karpines, karpiai jug valgo boilus tai kodel napasiulyti ir karosam :roll:
 #299938   Vegys
 22 Rgp 2011 15:48
Tose vietose, kur karpiai neragavę boilių, net karpininkai ne visad boilius naudoja. Karosai boilių tikrai kad ragavę mažai arba iš vis neragavę - 18-20 mm ne kiekvienas karosas apžios (o mažais jei kas ir šeria - tai išimtis). O tai reiškia, jog tu turi juos pripratint. Vargo daug, naudos mažai. Taip manau.
Bandyt gaudyt karosus boiliais galima tik dėl sportinio įdomumo, manau :)
 #299980   Sokratas
 22 Rgp 2011 17:47
kad šušara nenervintų, esu daręs net tokią nesmonę (jau kažkada rašiau):

ten neblogai kibdavo karosai ant kruopų. Bet, tik imeti, nespėja kabliukas nusileist, ir kapt kuojytė.
Pasiėmiau iš autovaistinėlės marlės, atsikirpau gabaliuką įdėjau biški kruopų, biški pašaro ir surišau guzą.
Pagelbėjo. Tik nevisad eidavo pakirst. Gal geriau tokiam masalui būt buvę naudot plauko sistemą, bet tada apie tokia dar nieko nežinojau :)
 #300465   hamis
 24 Rgp 2011 19:35
as nusipirkau savaitgalio bandymams traperio atraktoriu Big Fish, ale tik dideles zuvis vilioja :D na paziuresiu kiek tiesios.
 #354634   -Matas-
 25 Kov 2012 13:41
Sveiki , kokius jaukus naudojate karosams?Gaudau Kauno mariose , ant dugninės.
Nusiperki tarkime traperio lynas-karosas ir ką patarete dar į jį įdėti?Tarkime perlinės , miežinės kruopos , kukurūzai..Ar reikia dėti dar papildomų kvapų?Melasos tarkime?
 #355115   Rafal
 26 Kov 2012 20:56
Visko prikimsti visada galima bet ne butina... ;-) gali pabandytu su melasa (ji man visai patinka, kai vasara gaudziau tai kazkaip geriausia viliuoso karosus) Ant ko gaudysi, to ir dek i pasara. Suzinok koks ten dugnas, pritamsink arba padaryk sviesesni (jog ne butu matomas jaukas ant dugno) gali paziureti daug ilmu apie jaukinima, tikrai ju yra ;-)
Ps.sitas traperio lynas_karosas, man labai patinka ;uolrait
 #355137   Guru
 26 Kov 2012 22:09
Melasa, šokoladas, medus, vanilė, cinamonas, kokoso drožlės.. scopexxas iš kruopų soros (tik nepervirk) į tas pačias soras virdamas gali įpilt melasos ar medaus.
Žodžiu mėgsta jie saldžiai.
 #355182   -Matas-
 27 Kov 2012 09:00
Guru rašė:Melasa, šokoladas, medus, vanilė, cinamonas, kokoso drožlės.. scopexxas iš kruopų soros (tik nepervirk) į tas pačias soras virdamas gali įpilt melasos ar medaus.
Žodžiu mėgsta jie saldžiai.
scrpexxas???Aš girdėjau , kad soros jiems patinka ir daug kas naudoja , bet sudėtinga man su jom , sunku išvirti..
 #355233   Guru
 27 Kov 2012 10:28
Ne
-Matas- rašė:scrpexxas???
o Scopex va cia pats pirmas boosteris http://www.zvejys.lt/market/index.php?d ... ct_id=5091
Jų yra ir dipų ir priedų ir aromixų. Salduma žodžiu ir labai jau skaniai kvepia, bent man. o dėl sorų :)treniruokis užpilk vandeniu kad semtų ir virk kol išsprogs (atsidarys), tada nupilk šaltu vandeniu prasijok.
 #355293   -Matas-
 27 Kov 2012 13:21
Guru rašė:Ne
-Matas- rašė:scrpexxas???
o Scopex va cia pats pirmas boosteris http://www.zvejys.lt/market/index.php?d ... ct_id=5091
Jų yra ir dipų ir priedų ir aromixų. Salduma žodžiu ir labai jau skaniai kvepia, bent man. o dėl sorų :)treniruokis užpilk vandeniu kad semtų ir virk kol išsprogs (atsidarys), tada nupilk šaltu vandeniu prasijok.
Na aišku , žodžiu principas toks , kad soras sumaišau su kokiu nors kvapu ir tuomet su pirktiniu jauku soras..?Tik galvoju ar nepasigadinsiu aš su tom sorom jauko...Beje , o kanapės , kukurūzai?
Kauno mariose vienas iš pagrindinių masalų yra makaronai , tai jei jų įdėti...?Bet vėlgi sakau , nelabai mačiau , kad kas taip darytų..
 #355312   Rafal
 27 Kov 2012 14:50
Bratka rašė:
Rafal rašė: Ps.sitas traperio lynas_karosas, man labai patinka ;uolrait
Zuvim nebandei pasiulyt,gal ir jom patiktu :ks>
Sorry, pats neragavau, bet skaniai atrodo ;-)
 #355483   Guru
 27 Kov 2012 20:36
-Matas- rašė:Na aišku , žodžiu principas toks , kad soras sumaišau su kokiu nors kvapu ir tuomet su pirktiniu jauku soras..?Tik galvoju ar nepasigadinsiu aš su tom sorom jauko...Beje , o kanapės , kukurūzai? Kauno mariose vienas iš pagrindinių masalų yra makaronai , tai jei jų įdėti...?Bet vėlgi sakau , nelabai mačiau , kad kas taip darytų..
Apie visus komponentus vardinau tik bendrai, nesigilindamas kur gaudysi. Kuo tu gali sorom jauką pagadint? kanapės gerai jos turi daug aliejaus kuris sukelia debesėlį po vandeniu, be to yra skanus kąsnelis karosui, karšiui, kuojai. Sukeldamas debesis gali prisikviesti būrį kuojų ir reiks laukti kol prieis stambesnė žuvis. Kukurūzai tinka, o dar geriau jei dalį jų sumaigysi, padarysi ištežusius. Makaronų i jauką nedėk, ištiž susitrins ir nieko neliks iš jų apart kvapo. Makaronus naudok masalui, užvirk ir po minutės išjunk, perkošk ir nuplauk šaltu vandeniu. Naudok tokias mažas žvaigždutes, jos gražiai susimauna ant kablio ir geriau laikosi, išvirtus gali pavolioti džiūvėsiuose. Vėlgi- kalbu bendrai apie jauką ir prievilus, nekonkretinu su kauno mariom. Pasiklausk kauno marių temoj, gal patars kas.
 #355509   -Matas-
 27 Kov 2012 21:07
Guru rašė:
-Matas- rašė:Na aišku , žodžiu principas toks , kad soras sumaišau su kokiu nors kvapu ir tuomet su pirktiniu jauku soras..?Tik galvoju ar nepasigadinsiu aš su tom sorom jauko...Beje , o kanapės , kukurūzai? Kauno mariose vienas iš pagrindinių masalų yra makaronai , tai jei jų įdėti...?Bet vėlgi sakau , nelabai mačiau , kad kas taip darytų..
Apie visus komponentus vardinau tik bendrai, nesigilindamas kur gaudysi. Kuo tu gali sorom jauką pagadint? kanapės gerai jos turi daug aliejaus kuris sukelia debesėlį po vandeniu, be to yra skanus kąsnelis karosui, karšiui, kuojai. Sukeldamas debesis gali prisikviesti būrį kuojų ir reiks laukti kol prieis stambesnė žuvis. Kukurūzai tinka, o dar geriau jei dalį jų sumaigysi, padarysi ištežusius. Makaronų i jauką nedėk, ištiž susitrins ir nieko neliks iš jų apart kvapo. Makaronus naudok masalui, užvirk ir po minutės išjunk, perkošk ir nuplauk šaltu vandeniu. Naudok tokias mažas žvaigždutes, jos gražiai susimauna ant kablio ir geriau laikosi, išvirtus gali pavolioti džiūvėsiuose. Vėlgi- kalbu bendrai apie jauką ir prievilus, nekonkretinu su kauno mariom. Pasiklausk kauno marių temoj, gal patars kas.
Na aišku , bendrą vaizdą maždaug susidariau , bandysiu dar pasikonsultuoti Kauno marių temoje. ;) Dėkui.
 #355570   Guru
 27 Kov 2012 22:11
Jei nenori soru ar kanapiu bet nori grudines kulturos stambesnei frakcijai, virk perlines 1 prie 2 su kukuruzu kruopom, tik kukuruzu nevirk o maisyk su isvirusia perlovke ir verdant dapilk saulegrazu aliejaus pora saukstu. Gausis debesis kaip nuo kanapių ir pavalgyt bus ką ir kvapą naturalų gaus.
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė