Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Gaudymo ypatumai, vietos; pašarai, masalai
 #580717   vk
 15 Lie 2014 13:39
tench rašė: Beje dėl skirtumų - pas auksinius šoninėj linijoj yra 33 žvynai, pas sidabrinius - iki 31. Nu čia tipo jei iš fotkės sunkoka atskirt, nes gyvai turbūt sunku būtų juos supainioti...
Galite palyginti skirtumus geresnės kokybės nuotraukose:
1) tikrasis auksinis: http://banga.balsas.lt/lt/2club.club_fi ... 97705.41-=(3490413683
2) sidabrinis: http://banga.balsas.lt/lt/2club.club_fi ... 97704.41-=(1292147973
3) tikrasis auksinis, nors pagal spalvą panašus į sidabrinį: http://banga.balsas.lt/lt/2club.club_fi ... 97700.41-=(1420300830
Realiai jie skiriasi forma, žvynų dydžiu ir kitais atžvilgiais.
 #580723   tench
 15 Lie 2014 14:04
Kodėl manai kad tas paskutinis, "panašus į sidabrinį" - auksinis? Spalva, kuno forma - sidabrinio, žvynų lygiai 31...

If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck. :-D
 #580724   Sokratas
 15 Lie 2014 14:13
aš irgi manyčiau, kad paskutini yra sidabrinis...kartais ir jie būna gan apvalųs, o kartais pailgoki, kaip pirmam paveikslėlį...
 #580739   vk
 15 Lie 2014 15:08
tench rašė:Kodėl manai kad tas paskutinis, "panašus į sidabrinį" - auksinis? Spalva, kuno forma - sidabrinio, žvynų lygiai 31...
If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck. :-D
Kodėl manau? Todėl, kad pagal visus požymius, išskyrus spalvą, jis atrodo kaip auksinis. Tada pagavome kelis karosus ir šis nuo auksinių truputį skyrėsi tik spalva, dalis spalvos skirtumo yra dėl blogos nuotraukos :-D . Šiemet tame ežeriuke pagavome ir sidabrinį karosą - jis aiškiai skiriasi nuo auksinių, jo visai kita forma. Realiai tik pagavus nekyla jokių abejonių, kokia ten žuvis, tik va nuotraukon žiūrint prasideda diskusijos. ;;yel
 #580825   Dorall
 16 Lie 2014 01:15
Forma mažai ką keičia, esu pagavęs visiškai plokštu sidabrinį karosą - atrodė kaip blynas :-D Juos lengva atskirti, auksiniai tamsesni ir dažniausiai visados kuproti, pailgų beveik nebūna pagal mane. Taip pat jų žvynai man kietesni ir šiurkštesni, dažnai nugarinė kūno dalis būna juoda net, tamsi su dėmėmis. Pelekai raudoni taip pat apatiniai, ir šiektiek rodos burna statmenesnė su pailgesne lūpa, bet rodos neakivaizdžiai labai. Man bent jau pagautas auksinukas dažnai stipriai čiapsi ir kvėpuoja... (pasitaikė dažniau man nei su sidabriniais). Žvynų neskaičiavęs, ech kaip tik šiandien viena pagavęs turėjau ;;yel Nežinau ar teisybė, bet dažnai auksiniai labiau man kimba kur daug dumblo, gaudant lynus. Sidabriniai mėgsta plaukioti visur, jei tvenkinys nemažas, o šitie būtent dumble sėdi, ar klystu? :ks>
 #580846   vk
 16 Lie 2014 08:07
Vakar vėl pagavau baltą neaišku kokį karosą. :? Per pietus įdėsiu jo nuotraukas kartu su auksiniais ir būtų gerai, jei kas nors gerai nusimanantis nustatytų, koks ten karosas. Nes aš jau visai pasimetęs. Karosas baltas, bet su didžiausia kupra. Kitame ežere pagaudavau sidabrinių karosų - tai jie būdavo klasikiniai ilgi, o šitame kimba balti kuproti. :? :shock:
 #580852   vk
 16 Lie 2014 08:29
vk rašė: . Šiemet tame ežeriuke pagavome ir sidabrinį karosą - jis aiškiai skiriasi nuo auksinių, jo visai kita forma. Realiai tik pagavus nekyla jokių abejonių, kokia ten žuvis, tik va nuotraukon žiūrint prasideda diskusijos. ;;yel
Dar kartą peržiūrėjau savo foto archyvą ir atmintį galvoje - neturiu to karoso nuotraukos ir nieko labai detaliai neprisimenu. Užkibo jis paskutinis jau sutemus, dar dvi meškeres supainiojo, nebuvo didelis, tai realiai jo labai neįsidėmėjom, tik su žolėm prisitraukę pamatėm, kad baltas. Gali būti, kad ir jis buvo toks pats apskritas kuprotas, gali būti, kad suklydau sakydamas, kad "sidabrinių ten visai kita forma ir jie aiškiai skiriasi nuo auksinių". :?
 #580859   Gedcka V
 16 Lie 2014 09:10
Forma priklauso nuo plėšrūnų kiekio vandenyje, ypač lydekų jeigu daug - tuomet žuvis genetiškai užsiaugina kuprą, ne per gyvenimą, bet per kelias kartas, o gal ir per gyvenimą, tiksliai nepamenu, bet esmę supratot. Tiesa, nepamenu kurioj knygoj skaičiau, bet man atrodo Grigorijus Rozinskis "Patarimai meškeriotojui" rašė apie tai. :)
 #580904   Kairys
 16 Lie 2014 13:35
Matyt to atseit baltojo tėvai per vestuves kažką bus supainioję, nes visi požymiai rodo esant jį auksinį, bet va žvynai... :roll:
 #581079   giedriuks
 17 Lie 2014 13:54
sitas sidabriukas gal su kokia negalia :-D nu, tipo, kupriukas. :-D
as jau anksciau esu rases, kad plotis - ne rodiklis. tiek auksinis, tiek sidabrinis yra vienodos formos, jei yra "vietiniai", t.y. uzaugo tame telkiny is ikro, o ne buvo paleisti kokio atvykelio lydekautojo.
 #581431   vk
 21 Lie 2014 08:27
Юстас rašė:Kupriukai tai turbūt dėl to, kad ežere daug lydekų?
Tame ežere lydekų mažai, gal net labai mažai, tad ši versija su lydekomis atkrenta. ;;yel
 #622275   roksteris
 12 Bal 2015 17:56
Sveiki zvejai,
gal turit kokiu patarimu pradedanciam kur pabandyti dabar karosus pasnekinti kokiu 50km spinduliu? Bandziau Vokes upeje, taciau kolkas dar tik kuojos..
Nei zvyno nei uodegos
 #622357   vava
 13 Bal 2015 08:56
jei nesibaidai mokamu tvenkiniu, gali pas Valinska, o siek tiek palaukus Kauno mariose turetu pasirodyti.
 #622363   Jozhas
 13 Bal 2015 10:44
Girdejau yra kazkoks tvenkinys karosu ir lynu prie sumsko kazkur. Ar tiesa? Siaip paskaiciavus kura ir tt, tai labiau gal i mokama karosyna apsimoka nulekt, vis didesne tikimybe pagaut :) Kur mokamai, bet nebrangiai gerai yra pazvejot?
 #622508   vava
 13 Bal 2015 22:09
nu cia ziurint kaip. jei turi 3-4 valandas, gali pas Valinska, jei turi visa diena, gali bandyt Punios tvenkiny (dideles zuvys). Zvejojant visa diena, valandos kaina gausis mazesne, o ir egzemplioriai neblogi gali pasitaikyt. Ten istraukiau savo rekordini - 2,81 kg karosa
 #622530   Jozhas
 14 Bal 2015 07:29
vava rašė:nu cia ziurint kaip. jei turi 3-4 valandas, gali pas Valinska, jei turi visa diena, gali bandyt Punios tvenkiny (dideles zuvys). Zvejojant visa diena, valandos kaina gausis mazesne, o ir egzemplioriai neblogi gali pasitaikyt. Ten istraukiau savo rekordini - 2,81 kg karosa
Man butu geriau prie Minsko plento, sumsko kryptimi kazkur vaziuojant girdejau karosynas neblogas yra. Lygtais 30 Lt visa diena buvo, man tiesiog netoli nuo namu, apie 20 km :)
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė