Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Upėtakiniai vobleriai, kiti masalai, vietos

 #5799   Vegys
 21 Bal 2006 10:19
sorry, jei ne toj skilty klausimas bus, ale skilties tiesiog apie upetakiu zukle ner, yr tik apie masalus arba vietas. Todel klausiu cia.

Kuris paros laikas upetakiams geriausias ? Ar yr prasmes pradet zukle kaip imanoma anksciau ? Viena privaluma anstyvos zukles zinau - daugiau sansu kad tu busi pirmas prie upelio. O kaip del kibimo ?

 #5800   spiridonas
 21 Bal 2006 10:32
Nzn, kaip Lietuvoje, bet kai gyvenau Airijoje, salyje , kur tikrai labai daug upetakiu, ir jie buvo mano pagrindinis zukles objektas, tai galiu, pasakyti kad didesnio skirtumo nesu pastebejes , del kibimo kazkuriuo paros metu. Nors anksti ryte labai mazai kada esu zvejojes.Kai buvo kibimas , kibo visa diena. Nors kartais budavo kad is viso nekibdavo, bet tai budavo visa diena, arba upetakis , kaip as vadindavau, ''spjaudydavo'' i sukre, t.y. prisiveja masala bimteli ir palieka. Greiciausiai jie taip tik isvydavo tariamus konkurentus.Del sauletu is apsiniauskusiu dienu taip pat negaleciau nieko daugiau isskirti.teko pagauti tiek spiginant saulei tiek apsiniaukus, ar net per lietu.Visgi pati sekmingiausia zukle per visa mano upetakiu zukles karjera buvo: vakaras nuo~ 18.30 iki 21 val, buvo apsiniauke, bet silta.

 #5947   Skumbrotas
 23 Bal 2006 00:14
Nepavykus jūrinei žūklei nusprendžiau padraugauti su upėtakiais. Nuvažiavau prie vieno upelio, šiaip žinomo, bet tik į naują vietą, dar nebandytą, prie tokios buvusio malūno apgriuvusios užtvankos. Pradžioj atsistojau prie skardžio pasisžvalgyti nuo ko ir kur pradėti, besižvalgant žiūriu ir patikėt negaliu - per seklumą neskubėdamas juda didžiulis upėtakis, kokių 50-55cm :!: Praplaukė ir pasislėpė nemažoj duobėj prie kranto po nulinkusiu medžiu. Na, galvoju, tuoj susikausim. Atsargiai prisėlinau ir pradėjau plukdyti voblerius per tą duobę. Mūčinausi dvi valandas, išbandžiau visus turimus vobleriukus, bet jo Didenybė nepasirašė :cry: ... Matyt "propesorius" pasitaikė. Dėl visa ko patikrinau visą teritoriją prie užtvankos, galvoju gal nepastebimai iš duobės išplaukė, bet tuščiai :!: Tiksliau ne tuščiai - užpuolė ešeriai, tokie 200-300gr, griebė visus voblerius podriad, nežiūrėdami nei spalvų nei dydžių :lol: . Kadangi buvau nusitaikęs į upėtakius, o juos paleidinėju, tai nebuvau pasiėmęs jokio krepšio žuviai, tad ešeriokams pasisekė - taipogi visi keliavo laimingi atgal su atlaidų indulgencijomis.
Dabarvis suksiu galvą - kon daryte, kap anų pagautė :?: :?: :?:

 #6722   Vegys
 30 Bal 2006 17:37
Taigis, sestadieni trecia kart gyvenime bandziau gaudyt upetakius :) Deja deja - neskaitant mailiaus, kuris uzkibo gal treciu metimu, daugiau nieko nesugavau. Gaudziau vobleriukais.

Draugas irgi gaude vobleriu (upetakio imitacija), tik per keleta km auksciau. Sugavo kirsli ~ 30 cm (paleido-negalima ju dabar imti). Po to (po keturiu zvejybos valandu) vobleri nutrauke. daugiau vobleriu neturejo, uzsidejo jaxon sukre. Sukre - dovanota, kazkada per paroda uzpildem kazkokia anketa ir laimejom po sukre, vartikle beigi pasaro pakeli :) Su ta sukre bandes esu kazkada eserius viliot - pravalas, vos sugebejau viena sugaut, nors ant guminuko buvo "meti-trauki". Sakiau "slamstas, tai ir dovanojo". Pasirodo ne, draugas kas penktu metimu po upetakiuka istraukdavo. Tiesa nelegalai. Viso 7 vnt. Ale tarp ju vel kirslys ~ 34 cm pasitaike. Jis (kaip ir visos kitos zuvys) buvo paleistos. Drauga pirma kart patikrino gamtos apsauga. Patikrino leidima ir issiskyre.

Klausimai zinovams :
- kodel ant vobleriu kibimu nebuvo, o sukre graibe "prosta tak" ? Cia normalu / iprasta ?
- gal kibimu ant sukres buvo daugiau, nes kibo tik upetakiu mailius (neskaitant kirsliu) ? Sukre buvo nedicke (1 ar 2 nr) Ar nera tendencijos, kad didesni upetakiai griebia didesni masala, ty vobleriuka ?
- prie upelio buvo pilna varliu - ar tai gali but priezastis kad nekibo didesni ? Tipo prisirijo varliu ir i voblerius neziuri. O mazgiams varles beigi vobleriai 4-5 cm per dideli ir del to jie alkani ir kibo ant sukes ?
- ar jus pagaunat upetakius lygiose (be krumu / kliuviniu) vietose, kur matosi dugnas ?

 #6735   Nojus
 30 Bal 2006 20:05
pabandyciau gal sitais virsutiniais ypac su plaukeliais ,nes is paskutines zukles pastebejau ,kad ima muses labiau,nei paprastas upetakines sukriukes
Paveikslėlis

 #13259   Donis
 26 Rgs 2006 22:54
Siandiena su Vytautu nusprendeme aplankyti upetakius :grin:
upeliai dar tikrai neatsigave pa sausru,vandens lygis kritinis :(
Paveikslėlis
Paveikslėlis
pagavome tris maziukus,masala atakavo vienas apie 40cm,taciau gryzo atgal i savo sleptuve
Paveikslėlis
rytoj ir poryt laukia dar dvi zukles,viena is ju zadame aplankyti Minijos aukstupi,po to sezonas uzdaromas iki pavasario ;-)

 #19732   Vegys
 04 Sau 2007 10:48
Noriu savaitgali pabandyt suviliot koki nors upetaki (a drug pavyks pirma legala sugaut ?), pavaziuot i koki nors Merkio ar Ulos intaka. Iskilo klausimas : kur geriau ziema gaudyt - zemupyje / viduryje / aukstupyje / ar neturi tai esmes ? Kitas dalykas - tokiu metu, kokius masalus rekomenduotumet ? Pasyvesnius / agresyvesnius ? Reiktu ilgiau vienoje vietoje metyt ar uztenka keliu metimu ? Gal dar ka nors is savo patirties pridetumete ? Beje, kirsliai kimba tokiu metu ar nelabai ?

 #19761   lauris u
 04 Sau 2007 20:04
NAudok nelabai agresivius voblerius nes uptakei kogero dar nelabai aktyvus ,nors kai tokie orai tai visaip gali buti.

 #19775   Donis
 05 Sau 2007 01:50
Ka as ir sakiau pries tai,tokiu laiku reikia ilgiau uzsibuti vienoje vietoje,agresivumas manau vidutinis,per daug agresyvus gali sukelti itarima,nors nevisada,vos judantis maziau tinka,nes srauniame upelyje mazai gyvena zuvu kurios vos juda,juk visdelto visas gyvenimas prabega sroveje,nesvarbu ar ji leta ar sniokscianti kalnu upe.

 #19871   lauris u
 05 Sau 2007 22:57
Nu man ryškiaspalvei voblerei nepatinka ir ant ju beveik nežvejoju ,nes man atrodo kad koks upėtakis bebutu išvarges maitintis jam reikia , o kadangi jis minta žuvelem ne raudonom galvom , tai man atrodo kad gerai bus jeigu metysiu naturaliu spalvu voblerius. :!:

 #20452   Donis
 11 Sau 2007 10:55
Pamegink Gedasai firmos DORADO vobleriukus,suzeistos zuvytes imitacija ,bent jau man anksciau tikrai pasiteisindavo ;-)

 #20623   kursis
 13 Sau 2007 00:58
As visada gaudydamas upetakius brendu pries srove, manau tokiu budu maziau baidosi, nes upetakis visada stovi pries srove. Buna kad vos ne is po koju pakimba ir visai padorus egzempliorius. Nu aisku kas gaudo su vobleriais kitas reikalas, nuplukdyti vobleri ten kur reikia galima tik pasroviui
Sekmes visiems gaudant sia puikia zuvi ir nepamirskit mazuosius paleisti atgal :!:

 #20631   vital (vilnius)
 13 Sau 2007 08:01
Posroviu su vobleriu,pres srove su sukre.Didesne upe ir tai ir tai banditi reike ;-) Labai paprasta ;-)

 #26215   Gedasas
 12 Kov 2007 22:19
aš ir vakar buvau viename upelyje, vanduo kaip ir normalus, bet dugnas pasikeitęs, ten kur anksčiau būdavo duobutė, ten dabar sekluma, o srovė visai kitoje vietoje duobutę išdūzgusi..., perėjau 3 km ir nemačiau ne kibimo :? , Merkys patvinęs iki krantų viršaus, po 2 svaičių turėtų grįžt į savo vėžes..., jame žvejot be šansų, nebent tik antis baidyt, kurių matėm gal apie 300 štukų :shock: , jos jau būriuojasi ir ruošiasi iš žiemojimo vietų traukt namo....

 #26216   Vegys
 12 Kov 2007 22:29
Siandien pora valandu bandziau zvejot Merkyje. As nieko, draugas turejo kibima, ale nemate kas do daiktas. Merkyje gaudziau pirma kart, bet nelabai patiko :roll: Bet negalima sprest apie upe dabar, kai toks vanduo. Reiks kada nors veliau pabandyt ...

O vakar dzukijoj buvom. Man velgi nieko, draugas sake ~ 40 cm atsikrate. Atsikratymo priezastis - silpni doradiniai kabliukai.

Specai, patarkit :
- upetakiams pintas valas gerai ar blogai ?
- naudot karabina patartina ar vengtina ? Keist masalus zymiai patogiau ...

 #26343   tuomahaukas
 14 Kov 2007 13:18
Pirktas fabijoniškių 2. Laiko gerai.
Paveikslėlis

 #28599   Vitolis
 11 Bal 2007 19:38
Upeliuose upetakiauju ir siaip visokia zuvi ten sugaunu, taciau kad lydekaite nukastu voblika, buvo tik vienintelis kartas. Nors tokia zvejyba propaguoju jau senokai. Pavadeliu nenaudoju ir nepatariu naudot. Darbui (masalo) tai labai kenkia. Ir tie Vital propaguojami trumpuciai pavadeliai is gitaros stygos manes nezavi. Patikekit, daug daugiau vobliku prarasite ant medziu saku, dugno kliuviniu it t.t. nei juos padovanosite lydekoms. Tai tik mano nuomone ir daugemete patirtis. Tikrai niekam jos nepersu

 #33643   Vegys
 17 Bir 2007 17:46
Bandziau 06.17 (sekmaideni) pagaut upetaki. Zukle truko max valanda. Nebuvo noro / kantrybes zvejot ilgiau. Vanduo - kakava apsoliuti :( Uodu - milijonas ir dar biski, sukandziojo stiprei. Vienu zodziu - zukle nepavyko. O kadangi tai buvo pirma zukle siltuoju metu laiku (beveik nezvejojau gal 5 savaites deka krikstynu / ligu / vestuviu / komandiruociu), tai ir buvom nepasiruose - kaip visad pirma zukle :)

Beje, upetakininkai, papasakokit - ar uodai visa laika tokie ikyrus ar cia tik is pavasario taip ? Ar jums padeda purskali / tepalai nuo uodu ? As kiek bandes (Off / Autan / Ben's / Taiga / dar kazka) nesakyciau kad labai jie veikia. Apsipurski ranka, palieki 1 kv cm neapipurksta ir butinai ten uodas ikas :)

 #34614   Vegys
 01 Lie 2007 20:08
Kazko mazai kas raso paskutiniu metu apie upetakius ...

Siandien (liepos 1) sumasciau pabandyt pazvejot XXXX (Zeimenos intakas, vital prasymu pavadinimas istrintas). Zukle pradejau apie 11 val ir tesesi ~ 2.5 valandos. Apie puse zvejybos laiko - lijo. Zvejojau sioje upeje pirma karta. Upes gylis - mazai kur su cebatais "iki kiausiuku" perbrisi. Vandens skaidrumas - normalus. Upe apzelus zolemis. Pakrantes - irgi (kartais zoles aukstesnes uz mane), sunku vaiksciot.

Uzsidejau Rebel Big Ant. Uzmeciau ir net nespejus masalo pradet patraukt - kibimas. Kibo vobleriukui pluduriuojant vandens pavirsiuje, galima sakyt ka tik nukritus i vandeni. Ale nepasikirto - per mazi kabliai ant sio voblerio, reiks keist ... Uz poros simtu metru - kibimas, bet nepasikirto. Ale maciau kad mazas. Dar po poros metimu - speju tas pats mazgis ir uzsikabino. Dydis - max 10 cm :) Po to zukleje dar pora kibimu.

Si karta uodu buvo n sykiu maziau ir zvejoti jie netrugde !!!
Paskutinį kartą redagavo 1 Vegys. Iš viso redaguota 2 kartus.

 #35203   Vegys
 11 Lie 2007 20:50
O ar yra kazkokios tendencijos, kur daugiau laikosi upetakiai (ty kur reiktu zvejot) :

- pavasary / vasara / rudeni - didesnese upese ar mazesnese ? Giliau / sekliau ?
- po lietaus (aukstas vanduo) / zemas vanduo - didesnese upese ar mazesnese ?

Ar jie vistik ner ant tiek stiprei migruojancios zuvys ?

Ir dar - jei upelyje vyrauja gylis ~ 30 cm, o duobese vietomis 60-70 cm, 30+ galima tiketis ar .... ?

Kitas klausimas : jei yra upe su kas 1-2 km bebru uztvanka (ty tik vietiniai upetakiai), ar tokiose upese gali but 30+, jei pati upe sekli ?

 #35369   lauris u
 14 Lie 2007 09:04
Vegys rašė:O ar yra kazkokios tendencijos, kur daugiau laikosi upetakiai (ty kur reiktu zvejot) :

- pavasary / vasara / rudeni - didesnese upese ar mazesnese ? Giliau / sekliau ?
- po lietaus (aukstas vanduo) / zemas vanduo - didesnese upese ar mazesnese ?

Ar jie vistik ner ant tiek stiprei migruojancios zuvys ?

Ir dar - jei upelyje vyrauja gylis ~ 30 cm, o duobese vietomis 60-70 cm, 30+ galima tiketis ar .... ?

Kitas klausimas : jei yra upe su kas 1-2 km bebru uztvanka (ty tik vietiniai upetakiai), ar tokiose upese gali but 30+, jei pati upe sekli ?

Nu nuspet kur dabar upetakiai laikosi gan nelengva , reikia metit i visas galimas vietas tada ir pamatysi kur tie upetakiai .
Sekliuose upeliuose gali tiketis ir rekordinio upetakio , juk upetakio dydis priklauso ne nuo upelio dydžio o nuo mitybinės bazės.o bebru uztvankose gali buti daugiau upetakiu negu sekliame ruože ;-)

 #37825   lauris u
 02 Rgs 2007 08:14
Buvau palangoje tai reikejo kaskur pazvejot , nusprendem kad reikia i Minija . TEvas zvejojo Minijoj pagavo tik šapalioka ir kelis ešerius , aš bandziau minijos intaka , pagavau 6 nelegalus upėtakius , pora geru atsiburte , nes zuvis buvo labai vangi . Vienas is upetakiu galejo but apie 2kg :cool: Didysi uzkibo prie pat koju , todel ji istraukt nebuvo šansu :?

Kita diena vaziuojam i dzukija . Merki pora neblogu lydeku nuiena ir viskas . Paskui vienam intakeli pagavau 12 upėtakiu iš kuriu vienas buvo net 30cm ( upelio rekordas) . Visi upėtakiai gyvena toliau ;-)
PAskui grizdami i kauna pabadem viena upeliuka . KAdangi man atiteko nusekes aukštupis tai pagavau tik kaskoki strepetį :grin:
Tevas zvejojo zemiau , ten jau vandens daugiau , sugavo 30 cm upetaki ir dar viena nelegala , bei 40 cm lydekaite .

 #37837   cesius
 02 Rgs 2007 15:42
Zinau, kad smerksit, bet vienintelis is daugelio upetakio atsidures keptuvej, jam nebuvo sansu isgyvent :( 54cm.
Paveikslėlis
Foto 5m senumo, jei ka. Gaila ,bet vivingros upetakio imitacija isverte jam ziaunas :( :oops:

 #37885   cesius
 03 Rgs 2007 14:34
Pagaliau radau sena rapalos kolekcija :grin:
SSH geriausias upetakiams :!: :!: :!:
Paveikslėlis

 #38181   lauris u
 09 Rgs 2007 08:36
Buvau vakar vienam upeli tai pagavau 20vnt upetakiu , 5 legalai didziausias 33cm . Dar 5 buvo netoli 30cm , kitamet jau bus legalai :-D
Pora geru nuejo

 #39415   Lediminas
 30 Rgs 2007 20:12
Si vakara buvau vienos upeles patikrint..nuo 18 val iki 19 val..
uzsidejau yozurika maza su fioletine nugara ir zinomas duobes ir kelmus perejau..tai gi..vanduo skaidrut skaidrutelis..nei garso..vietomis matau kaip kirsliukai pavirsiuje verpetus suka..ir stai upeles vingis duobe ir i ja medis ivirtes..nuskraidinu foblika kaip reikiant patraukiau kokius 0,5 metro ir kai kirto tai vos nuo skardzio nenulekiau zemyn i upe.. :shock:
neturejau jokiu vilciu jos iskelt pas save tik maciau, kad upetakis ilgio kaip mano mazdaug puse rankos..bandziau temtis ji toleliau kur skardis baigiasi, bet zuvis kur norejo ten pati ir plauke..tai dugnan tai i ora..zodziu stoviu isikirtes i spininga ir drebu..tai kas durniausia sove i galva, kad reikia nufotografuot.. :oops: :grin: ..kol su viena ranka bandziau issitraukt fotika..zuvis issipurte ir aciu Dievui..tik gaila, kad jai streso ivariau pries nersta.. :cry: po to buvo dar vienas nepataikytas daug mazesnio upetakiuko smugis is duobes i sekluma jau isplaukianti voblika atakavo, bet nepataike, tik pasirode visu grazumu.. :grin:
o kalbant apie pirmaja zuvi galvoju, kadgalejo buti ten slakis, nes zinau, kad jie cia uzklista nerst..

 #44194   Rimsa
 02 Gru 2007 09:57
Gal ir nelaiku, bet arteja upetakiu draudimo pabaiga taigi apie praejusi sezona.Zvejybu buvo nemazai,bet ispudingu laimikiu nebuvo kadangi dar tik pradedu juos gaudyt.Praejusi ziema nebuvo labai salta taigi zvejybas pradejau po draudimo praejus kokioms 2-3 savaitems.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Aisku tirpstantis sniegas ir kylantis vanduo dare savo.Zvejot buvo sunku ,o kartais del vandens skaidrumo praktiskai beprasmiska .
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Veliau vanduo krito ir nuskaidrejo.Situacija zenklei pasitaise laimikiu atzvilgiu .
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Dabar apie ora geriausia upetakiu zuklei.na man geriausiai kibo apniukusiom dienom.Kartais net lyjant stipriam lietui.Buvo sauletom dienom ne kibimo.
O pasiteisino labiausei vobleriai.Ipatingai japoniski .
Paveikslėlis
Bet kibo ir ant sukriu 0-1 nr .
Paveikslėlis
Tai turbut tiek apie praejusi sezona.Ateinanti bandysiu ieskot didesniu zvaigzdunu.
Paskutinį kartą redagavo 4 Rimsa. Iš viso redaguota 11 kartus.

 #44196   Vegys
 02 Gru 2007 10:33
Rimsa, liuks nuotraukos !

Del tu japonisku vobleriuku - ar cia Strike Pro ? Turiu tokios formos Strike Pro ir spalvinima kaip kad antras nuo virsaus ... Jie mazai neria - gaudai sekliose vietose ar tiesiog nesistengi ir gilesnese vietose palei dugna pravest ?

As siais metais didinsiu masalus ir naudosiu voblerius 5+ cm beigi sukres nuo 2 nr.

Ech ... smagu butu palei upe pasivaiksciot :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 303
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė