Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Velkiavimas; žūklė vobleriais, sukrėmis, blizgėmis, guminiais masalais; gaudymas skrituliais
 #416581   Sokratas
 22 Spa 2012 10:41
:gutgut ;uolrait :lol:

bet vistiek aš su tuom nesutinku
 #416604   ssk
 22 Spa 2012 12:37
Po mirties duokle sliekams atiduosi, kai paslėps po žeme ir trąšomis pavirsi, o va su žuvimis jau sunkiau, pas mus ne kaip Indijoje neleidžia numirėlių žemyn upe. Aišku dar lieka susidegint :[anuol
Žvejojantis pagal taisykles nei vienas nėra geresnis už kitą (kad ir kaip muselininkai manytų priešingai), kol taisyklės nepasikeitė, bet kai kuriais būdais yra piktnaudžiaujama labiau nei kitais ir skrituliai yra vienas iš populiaresnių būdų nusižengti.
 #418301   TITANIC
 28 Spa 2012 20:53
O žinojot,kad pasigauti žuvi savo reikmėm tai nėra nuodėmė? taip prarašyta šventajam rašte.
 #418412   arabas
 29 Spa 2012 10:22
TITANIC rašė:O žinojot,kad pasigauti žuvi savo reikmėm tai nėra nuodėmė? taip prarašyta šventajam rašte.
Bajeristas :-D
Gal dar žinai ką apie tai korane rašoma? :-D
 #419527   marenas
 03 Lap 2012 20:55
skritulei yra blogys,gerai pasakita :gutgut
ant meskeres dar dar,ateinanti pavasari bandisiu su pludine,nes reik ir seima pasimt i zvejyba,spiningaujant neiseina,o cia jai uzkibs dosiu pacanui pasigaliniet,gal pagaus azarta ir su tetciu lieks i zvejyba,lb to nuoriu.
o seip skritulei yra blogys.
isvaltes ir galietu leist tik su meskere,o udos isvis blogys,palieka ir pokum :-ug ,lazdos idurtos ir ziaurus blogis. :-ug
 #419529   edmundaxx
 03 Lap 2012 21:07
Šiandien irgu buvom žvejot vienam ežeriuky, tai 2-iese suleido 20-30 skritulių... Kiša į maišus visiškus pieštukus... '''bum Aš irgi prieš visus skritulius. Galėtų žiemą ir vėlevėles uždraust...
 #419621   Agis
 04 Lap 2012 17:14
Manau peticijos dėl draudimo gaudyti gyva žuvele turėtų daugiau naudos Lietuvos žuvims, negu tos visos peticijos prieš verslinę žūklę (čia aš ne apie verslininkus brokonierius)
 #419626   edmundaxx
 04 Lap 2012 17:31
O aš tos nuomonės, kad verslininkai didžiausią reikšmę turi naikinimui... O jei dar verslininkas- brokonierius, tai išvis...
 #419630   Vegys
 04 Lap 2012 17:37
Manau, pilnai užtektų pakeitimo taisyklėse, kad žvejys nuo įrankių negali būt nutolęs daugiau nei 100 m. Tai padėtų pareigūnams tikrint įrankių skaičių, padėtų išvengt nelegalių lydekų įrijimo mailiaus "iki šiknos".
Kodėl draust masalui naudojant gyvas (tik gyvas ?) žuveles - nežinau ... Kad įryja giliai ? Tada dar reiktų uždraust gaudyt sliekais vėgėles, šamus - jų mailius dažnai įryja giliau nei kad po paleidimo jie galėtų išgyventi ..
 #419633   edmundaxx
 04 Lap 2012 17:44
Dėl nutolimo nuo meškerių, tai kažinau, net pagalvojęs nebuvau, ir pats tokiai taisyklei nepritarčiau. :) Tada ir taip turėtų būt- jei žvejoji naktį, tai irgi turi būtinai kybot prie meškerių kol jos užmestos, negali eit nusnaust nei valandėlei, jei nėra jokio kliovo.
Tegul naudoja tą mailių, bet ant meškerių, o ne ant skritulių, kur ten palieka visai dienai juos įmerktus.
Dėl sliekų draudimo, tai kažinau... :grin: "Nebelieka" ant ko ypač pavasarį žvejot. Ir taip, tai pagrindinis masalas kokiam Nemune kad ir ką bežvejotum su donkėm.
 #419634   giedriuzzz
 04 Lap 2012 17:46
O tu palikęs meškeres naktį ir nuėjęs kažkur toli miegot nebijai jų neberast?
 #419637   edmundaxx
 04 Lap 2012 17:49
Seniau, kai dar donkėm žvejodavau, tai visada ir palikdavau, aišku, jei kolūky žvejoji, tai kitas reikalas. O jei atvažiuoji į ramią vietą, tai visada palikdavau. Tfu tfu tfu, nedingus nei viena. :grin:
 #419638   martiz-zz
 04 Lap 2012 17:51
Agis rašė:Manau peticijos dėl draudimo gaudyti gyva žuvele turėtų daugiau naudos Lietuvos žuvims, negu tos visos peticijos prieš verslinę žūklę (čia aš ne apie verslininkus brokonierius)
ne gyva zuvele o tiesiog skritulius uzdrausti uztektu ir viskas
 #419639   Vegys
 04 Lap 2012 17:52
edmundaxx rašė:Dėl nutolimo nuo meškerių, tai kažinau, net pagalvojęs nebuvau, ir pats tokiai taisyklei nepritarčiau. :) Tada ir taip turėtų būt- jei žvejoji naktį, tai irgi turi būtinai kybot prie meškerių kol jos užmestos, negali eit nusnaust nei valandėlei, jei nėra jokio kliovo.
Tegul naudoja tą mailių, bet ant meškerių, o ne ant skritulių, kur ten palieka visai dienai juos įmerktus.
Dėl sliekų draudimo, tai kažinau... :grin: "Nebelieka" ant ko ypač pavasarį žvejot. Ir taip, tai pagrindinis masalas kokiam Nemune kad ir ką bežvejotum su donkėm.
Tai kad neskaitai, ką rašiau ...
Ar miegot naktį eini toliau nei 100 m nuo meškerių ? Mašina / palapinė visad būna tokiu atstumu. Jei eini miego namo už 500 m - susirink meškeres.
Kuom skiriasi žūklė (kai žvejys prie skritulių) nuo žvejo gaudančio ant mailiaus su meškere ?
Žvejyba ant slieko - įvardinau tik vėgėles ir šamukus, nes būtent šių žuvų mailius dažnai įryja "iki šiknos". Kitų žuvų aš neminėjau. Įvardinčiau ir ungurius, ale kažkodėl tai nebeliko jų min. dydžio paskutiniu metu.
 #419640   Vegys
 04 Lap 2012 17:54
martiz-zz rašė:ne gyva zuvele o tiesiog skritulius uzdrausti uztektu ir viskas
Marti, paaiškink prašau, kuom skiriasi žūklė plūdine ant mailiaus ir žvejyba skrituliais, kai žvejys nuo įrankių per 100 m ?
 #419645   edmundaxx
 04 Lap 2012 18:09
Tai tu pasakyk, koks skirtumas tarp to, kad tu nuėjęs 100m nuo meškerių ir tarp to, kad tu knarki ir nieko negirdi?
Užmestos plūdinės nedažnai kas palieka ilgam laikui, o skritulius, kaip jau minėjau, sukiša visai dienai... Todėl ant plūdinės mažesni šansai, kad lydekutė nuris iki šiknos.Kitas skirtumas- brokonierium būdamas, kiek plūdinių tu susileist įstengsi? Nu nežinau, 20 meškerių kažin ar pavyks, o va skritulius dešimtim bomborduoja...
 #419647   martiz-zz
 04 Lap 2012 18:13
Vegys rašė:
martiz-zz rašė:ne gyva zuvele o tiesiog skritulius uzdrausti uztektu ir viskas
Marti, paaiškink prašau, kuom skiriasi žūklė plūdine ant mailiaus ir žvejyba skrituliais, kai žvejys nuo įrankių per 100 m ?
tuom, kad kaip ir noretu brakonieriai nesumes daugiau nei 4 meskeriu, o jai sumes tai labai retas. o pristatyti n skaiciu skrituliu lengviau nei... tai tuom ir skirias. o del 100m gali ir 40 sumetes buti ilankoi ir sedeti krante ir kaip paskaicuos,kad jis nutoles daugiau nei 100m? ir siaip kontrole kita butu, patys zvejai pamate galetu paimt ir ismest. o dabar ai cia ne mano o draugo..
 #419652   Vegys
 04 Lap 2012 18:22
edmundaxx rašė:Tai tu pasakyk, koks skirtumas tarp to, kad tu nuėjęs 100m nuo meškerių ir tarp to, kad tu knarki ir nieko negirdi?
100 m negirdėsi nei plūdinės, nei skritulių. Ale nesu sutikęs gaudančio skritulais/plūdine naktį, kuris būtų (miegotų) 100 m atstumu nuo kranto. Nėra žvejo per 100 m - pareigūnas surenka įrankius ir tiek žinių.
edmundaxx rašė:Užmestos plūdinės nedažnai kas palieka ilgam laikui, o skritulius, kaip jau minėjau, sukiša visai dienai...
Tai ir sakau, kad turu būt taisyklėse nurodyta, kad žvejys - ne toliau kaip per 100 m. Palieki ilgam vienus - pareigūnas surenka įrankius ir tiek žinių.
edmundaxx rašė:Todėl ant plūdinės mažesni šansai, kad lydekutė nuris iki šiknos.
Jei žvejys, gaudydamas su skrituliais bus per 100 m - lydeka neįris iki šiknos. Tam reik laiko. Gaudęs ir skrituliais, ir plūdine ... Tik dabar nebegaudau (neskaitant žiemos) :)
edmundaxx rašė:Kitas skirtumas- brokonierium būdamas, kiek plūdinių tu susileist įstengsi? Nu nežinau, 20 meškerių kažin ar pavyks, o va skritulius dešimtim bomborduoja...
Brakonieriams taisyklės iš vis dzin. Leisi gaudyt skrituliais ar neleisi - jie gaudys kaip norės (arba kaip žvejai mėgėjai / GA pareigūnai leis). Viskas priklauso nuo žvejų / GA pareigūnų.
 #419655   edmundaxx
 04 Lap 2012 18:32
Pas mus GA kontrolė išvis apskritas 0. Šūdo vertas dalykas atsiprašant... Čia mes kalbam, kad reikėtų įvest taisykles ir pan., bet kas iš to, jei nebus, kas tas taisykles kontroliuoja... Nebus nei kam įrankius surinkt, nei kam pažeidėjos gaudyt. Nes ir dabar nieko tie moliai nebedaro. Yra daug pavyzdžių... Kontrolės čia nebus deramos.
Vegy, pats kalbi, kad uždraustų žvejybą mailium, o žiemą ir pats neatsisakai gyvos. :grin: Tai jei nuoširdi tokia tavo nuomonė, kad uždraust, tai kam tada pats naudojiesi tuo? :grin:
 #419656   Vegys
 04 Lap 2012 18:32
martiz-zz rašė:tuom, kad kaip ir noretu brakonieriai nesumes daugiau nei 4 meskeriu, o jai sumes tai labai retas. o pristatyti n skaiciu skrituliu lengviau nei...
žinai, pas mane tarp kojų yra instrumentas, dėl kurio mane gali nuteist dėl išprievartavimo - ale to nedaro teisinėje valstybėje. Kol nenusikaltai - nevadink anų nusikaltėliais.
martiz-zz rašė:o del 100m gali ir 40 sumetes buti ilankoi ir sedeti krante ir kaip paskaicuos,kad jis nutoles daugiau nei 100m?
GPS prabanga šiais laikais ? Ar kasdienybė ? Paskaičiuot atstumą nesunku.
O jei krante 10 žmonių kompanija (su leidimais) - kodėl jie negali pastatyt 40 skritulių ? Mano manymu - lai stato.
martiz-zz rašė:ir siaip kontrole kita butu, patys zvejai pamate galetu paimt ir ismest. o dabar ai cia ne mano o draugo..
Draugo ? O kur draugas ? Yr per 100 m ar ne ? Jei ne - jamam be teisės atgaut.
Dėl to, kad bet kuris žvejys galėtų išimt neleistinus įrankius - nemanau, kad gera mintis. Aš galbūt pridėčiau daugiau teisių neetatiniams. Bet eiliniams žvejams - ne. Būtų begalė piknaudžiavimų, teisybę įrodinėt reiktų teismuose, o ten kaip žinia - laikas, pinigai, etc ..
 #419657   Vegys
 04 Lap 2012 18:39
edmundaxx rašė:Pas mus GA kontrolė išvis apskritas 0. Šūdo vertas dalykas atsiprašant...
Negaliu su tavim nesutikt. Tu teisus. Reik laukt, kol situacija pasitaisys. Man keista, jog ji nesitaiso. Yra galimybė valstybei surinkt papildomų pinigų (baudų) į biudžetą. Kodėl to nedaroma ? Kažkas su AM ministrais netvarkoje ...
edmundaxx rašė:Vegy, pats kalbi, kad uždraustų žvejybą mailium, o žiemą ir pats neatsisakai gyvos. :grin: Tai jei nuoširdi tokia tavo nuomonė, kad uždraust, tai kam tada pats naudojiesi tuo? :grin:
Pala ... Aš nesu prieš žūklę mailium. Pacituok, kur aš taip rašiau ... Aš siūliau, kad reik įvest reikalavimą būt ne toliau kaip 100 m nuo įrankių.
Vasarą gaudyt mailium man neįdomu. Spiningas ar kiti žūklės būdai įdomesni. Žiemą kartais gaudau mailium, nes nesu toks sportiškas, kad po 150 ekečių per žūklę galėčiau išgręžt ir gaudyt spiningėliu.
 #419658   martiz-zz
 04 Lap 2012 18:39
tada paaiskink tu man ka daryt tokiu atveju, sumeta 10 skrituliu ir sedi vienas, sako , kad kiti ne jo o kurie jo !:fak! nesakysiu, ir ka tada? kaip atskirt kurie jo kurie ne? taip buvo ir nieko ga nepadare, pasake tik, kad tai jo sazines reikalas. suprates,kad nieko nepadarys jam turbut kita kart jau mete dar daugiau
 #419663   Vegys
 04 Lap 2012 18:49
martiz-zz rašė:tada paaiskink tu man ka daryt tokiu atveju, sumeta 10 skrituliu ir sedi vienas, sako , kad kiti ne jo o kurie jo !:fak! nesakysiu, ir ka tada? kaip atskirt kurie jo kurie ne? taip buvo ir nieko ga nepadare, pasake tik, kad tai jo sazines reikalas. suprates,kad nieko nepadarys jam turbut kita kart jau mete dar daugiau
Marti, GA nieko nedarė, nes realiai dabartinės taisyklės nedraudžia palikt įrankius. GA pareigūnai gali paimti įrankius iki kol bus išaiškinta nuosavybė. Pats supranti, kad surast vietinių žvejų, kurie patvirtins, kad skrituliai jų - ne problema.
O va jei būtų 100 m taisyklė - viskas paprasta. Skrituliai ne jo - ok, paima ir viskas. Į pasakymą "nesakysiu" - nufilmuoji atsakymą ir imi viską (vardinant - "ar tas skritulys tavo ar ne" ? Neatsakius - jamam). Su tokiais šūdmaliais teismas manau lengvai susitvarkytų.
 #419669   edmundaxx
 04 Lap 2012 18:59
Aš pirmiau sakyčiau taip- yra dabartinės taisyklės, tai galėtų GA bent jomis rūpintis, pažeidėjus rankiot. Kas iš to, kad jų dar daugiau prirašys (taisyklių), jeigu jų niekas neprižiūrės. ;-) Pvz kad ir dėl dabar leidžiamų 3 skritulių. Tai tegul gaudo, kas deda jų dešimtis. Gal didžiausi LT telkiniai kiek ir prižiūrimi, bet mažesni ežeriokai išvis, ten laukinės vietinių taisyklės galioja. Apie tinklus irgi tas pats, tik jau gal truputį jų sumažėję dabar... Kas per problema dabar būtų GA pareigūnams įsimest valtelę vandenin, pasijimt po spiningėlį, žiūronus ir praleist pusdienį ant vandenio? Kelios tokios akcijos per sezoną viename telkinyje ir žinia greitai pasklistų, "TEN LANKOSI GA"...
 #419672   Vegys
 04 Lap 2012 19:04
edmundaxx rašė:Aš pirmiau sakyčiau taip <...> Pvz kad ir dėl dabar leidžiamų 3 skritulių
O aš pirmiau sakyčiau taip - pasiskaityk taisykles :) Nes panašu, kad keletą metų neskaitei (arba skaitei neatidžiai). Galima gaudyti max 4 įrankiais ir max 6 kabliukais (trišakis skaičiuojamas kaip vienas).
 #419675   edmundaxx
 04 Lap 2012 19:10
Tai gerai, 3 skrituliai ir spiningas, taip turėjau omeny. :grin: O tai jei gaudau 4-iom donkom, ant kurių po 2 kabliukus? :grin: Ale jau pažeidimas, taip? Nes 8 kabliukai. :grin:
 #419679   Vegys
 04 Lap 2012 19:17
Taip, 4 įrankiai po 2 kablius jau pažeidimas. Ale šį klausimą plėtot reiktų kitoje temoje :)
 #419682   edmundaxx
 04 Lap 2012 19:24
Tai šiandieninės laidos "Šiansdien kimba" velkiautojai kažin ar nebus pažeidę, taisyklių. :grin: :grin: :grin: Nes velkiavos asmuo su 3 kotais ir dideliais vobleriais, kažin ar nebuvo po daugiau negu 2 trišakius ant 1 voblerio. :grin: Jau aš čia ir iš apsurdiškų taisyklių juokiuos. :grin:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė