Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Šalia žūklės...
 #58087   gelmės
 20 Bal 2008 06:48
Apsirgau. :grin: Noriu sulaukti gražios senatvės. ;-) Tai ir sudurniavau :-D Išsikasiau (ai, pirma, nusipirkau pernai sodą apleistą) basenėlį. Žmona sako, jog apie 12m kvadratu bus.... :shock:
PASIŪLYMAI : kaip jį tvarkyti, prižiūrėti, globoti ;-)
Ir iš karto dėkui sakau, seneliui, xrapui. ''plot
Tad, moderatoriukai, nepykit, jog naują temą sukuriu. Prižadu teisingą info panaudosiu pagal paskirtį. ../;nzv ;-)

 #58099   Agis
 20 Bal 2008 09:23
Niekas nepyksta, cia juk hobis, tik va.... man darosi liudna, kad netrukus neturesime nuostabaus zvejo, puikiu straipsniu autoriaus :cry:
Kiek draugu-zveju turejau, tai ysigijus soda, zvejybos retedavo, pinigai jau ne vandenin metami buvo, bet zemen kisami, zodziu pamazu pamazu ir zmogus gyvenimo prasme matydavo tik sode :lol:

 #58138   gelmės
 21 Bal 2008 06:01
Agi, pinigai vandenin metami, vandenin... (basenėlis, blyn :-D ) ;-) O jeigu ką jame pagausiu :shock: (parašysiu didelį, didelį štraipšniuką. :grin: ;-)

 #58143   DainiusM
 21 Bal 2008 07:24
Ar koki nors filtra jungsi prie to baseinelio? Galima neblogai suderinti tarkim su kriokliuku ta reikala. :roll:

 #58173   Vitolis
 21 Bal 2008 10:11
Agis rašė:Niekas nepyksta, cia juk hobis, tik va.... man darosi liudna, kad netrukus neturesime nuostabaus zvejo, puikiu straipsniu autoriaus :cry:
Kiek draugu-zveju turejau, tai ysigijus soda, zvejybos retedavo, pinigai jau ne vandenin metami buvo, bet zemen kisami, zodziu pamazu pamazu ir zmogus gyvenimo prasme matydavo tik sode :lol:
Soda turiu seniai. Tikrai zvejybai ne kliutis. Tik privalumas. Kilo ideja, pasistaciau rukelnycia (jau antra, nes pirma buvo ish nerzaveikos tai metalistai priglaude) ir dabar turiu kur zuvi ishsirukyt. Vasara zuvi turiu kur ishdorot. Prie sodo yra nedidelis ezerelis, tai laikas nuo laiko suderinu ir zvejyba. Turiu kur chebra pasikviest reikalui esant. Sveikinu Gelmes istojus i sodininkus.

 #58243   gelmės
 22 Bal 2008 05:45
niuxa rašė:Ar koki nors filtra jungsi prie to baseinelio? Galima neblogai suderinti tarkim su kriokliuku ta reikala. :roll:
Ne. Bandysiu suktis be jo. Žinau, jog tai nėra gerai, bet jau per vėlu. :oops:

 #58248   DainiusM
 22 Bal 2008 07:35
Na is esmes galima prigalvoti, nemanau, kad gali buti velu tam reikalui, be to UV labai teigiamas butu reikalas... vanduo nezydetu. O filtras ir kriokliukas ne tik padeda azoto ciklui lengviau suktis, bet ir deguonimi prisotina papildomai vandeni, to pasekoje viena kita zuvele daugiau galima ileisti. ;-)

 #58258   gelmės
 22 Bal 2008 08:16
Nelabai isivaizduoju kaip tas filtras turi atrodyti. :oops:

 #58260   senelis
 22 Bal 2008 08:21
Nebebus is taves ryboko,gelmes,nebebus... apie grazia,ramia senatve jau pezi,soda isigijai.... Sedesi daba prie savo baseinelio :?

 #58262   Agis
 22 Bal 2008 08:27
Aciu uz palaikyma seneli :lol: as irgi seniai tos nuomones, kad tikras sodininkas nebuna tikru zveju ;-) Fazenda y ta srity neyeina, nes ji ysigyjama tam, kad turetum kur prasmingai praleuisti laika po zvejybos, taigi ji ir stovi prie kokios balos :lol:

 #58264   DainiusM
 22 Bal 2008 08:32
gelmes rašė:Nelabai isivaizduoju kaip tas filtras turi atrodyti. :oops:
Na biologonio filtro principas tai is esmes kazkokia medziaga tarnaujanti substratu (stambi kempine, keramika, pemza neblogai tinka is bedos smulkus zvyriukas, esme, kad kuo didesni pavirsiaus plota turetu ant kurio bakterijos auga) ir per ta substrata tekantis vanduo, taigi paprasciausias variantas- imi uzdara deze, padarai viduj pertvaras, kad vandens kelia prailginti, pripili substrato ir abejuose galuose istatai stucerius slangoms, vienoj pusej padavimas vandens, kitoj isejimas. Pompa kisi i prideli, slanga nuo pompos i filtro padavima ir vualia. Kad greiciau uzsisuktu galima bakteriju pradziai ipilti (buna zooprekese), nors ir be ju per menesiuka startuos. Jei prie prudelio supilsi kalniuka ant kranto ir slaita isdesi akmenimis (po juais butinai plevele), o virsuj padarysi duobe su uzdengimu tam filtrui paslepti, tai is jo begantis vanduo ciurlens akmenukais i prudeli ir turesi kriokliuka... Jei norisi ultravioleto daroma atsaka per trisaki nuo pompos slangos ir dalis vandens pajungiama per UV filtra, sita jau reikia pirkti gatava...

 #58266   Agis
 22 Bal 2008 08:35
Taip maciau yrengta su paprasta sena vonia, kuri pripilta kazko panasaus i keramzita ir pakelta ant kalnelio.Vonios pakrasciai apsodinti gana aukstokais augalais ir jos visiskai nesimato, o jau isteka upeliu per akmenis y baseinely.

 #58267   gelmės
 22 Bal 2008 08:36
Dėkui.

 #58269   senelis
 22 Bal 2008 08:38
Visiskai sutinku,Agi ;-) Seniai seniai,gudziais sovietiniais laikais,mano tevai turejo kolektyvini soda netoli nuo miesto. Nameli pasistate,veja puoselejo, medelius su meile sodino... Ir nuvaziavo karta atostogauti I Ignalinos rajona,prie ezeru. Pazvejojo normaliai.Paskui mane,jau suagusi berna ,nusiveze.As irgi pazvejojau ezeruose,nepaliestuose civilizacijos :? Ir viena diena tevas pasiule man perimti soda :) O as,suprasdamas,kad su tuo baigsis mano,kaip zvejo karjera,atsisakiau... Taip kad soda pardave tevukas ir dabar kiekviana savaitgali ar per atostogas maunam prie ezeru... O trobele mums tai tikrai tik pailset po zvejybos reikalinga :) Na tokia zole apipjaut tai reikia,bet jokiu ten darzu ir panasiai! :?
Paskutinį kartą redagavo 1 senelis. Iš viso redaguota 22 kartus.

 #58270   gelmės
 22 Bal 2008 08:38
Man durnam pasakykit, kaip tas vanduo atsiranda toje vonioje?? Lietus prilija? Pas mane elektros tai nėra.

 #58271   DainiusM
 22 Bal 2008 08:39
Galima ir sitaip, jei vietos sociai :) Nors visgi geriau butu uzdengti, ir taip tas keramzitas uzsinesa per laika, o atviras bus prinesta dulkiu, zemiu, smelio ir greiciau "uzaks". Be to atviro nelabai panaudosim ziema.

 #58272   gelmės
 22 Bal 2008 08:41
Tai prie daržo aš irgi nea. Dėl to ir baseinėli kasiau, kad kuo mažiau žemės būtu. Ir taip pas mane daug žolės. Brūžinti reiks su žoliapjove.

 #58276   DainiusM
 22 Bal 2008 08:48
gelmes rašė:Man durnam pasakykit, kaip tas vanduo atsiranda toje vonioje?? Lietus prilija? Pas mane elektros tai nėra.
Oj, be elektros nebus anei filtru anei fontanu anei kriokliu.... O kaip cia taip galejo but, kad siais civilizacijos laikais be elektros???? Kaip gi tu ten kompiuteri pasijungsi??? :?: :!: :?: :-D

 #58279   gelmės
 22 Bal 2008 09:16
Iš 60 sodų kokis 12 turi elektrą. :-D Visokie istatymai dabar dėl tos elektros. Bet kaip neleidžia. Reikia po žeme kabalį tiest. :shock:
Su laiku reiks insivesti. Bo be kompo..... ;-) liūdna bus.
Dabar rimtai. Literatūra skirtingai rašo apie baseino augalus. Kiek panašiai jų reikia 12 kvadratinių metrų plote. Vienur rašo 1-2 lelijos, kitur 5-8 . Pasižiūriu nuotraukas, tai iš vis mažame baseinukyje kokios 7 nufotkintos.

 #58296   Fiskius
 22 Bal 2008 11:45
gelmes rašė:Iš 60 sodų kokis 12 turi elektrą. :-D Visokie istatymai dabar dėl tos elektros. Bet kaip neleidžia. Reikia po žeme kabalį tiest. :shock:
Su laiku reiks insivesti. Bo be kompo..... ;-) liūdna bus.
Dabar rimtai. Literatūra skirtingai rašo apie baseino augalus. Kiek panašiai jų reikia 12 kvadratinių metrų plote. Vienur rašo 1-2 lelijos, kitur 5-8 . Pasižiūriu nuotraukas, tai iš vis mažame baseinukyje kokios 7 nufotkintos.
Ikisiu ir as, kaip akvariumistas, savo trigrasi ;-)
Augalu sodink tiek kiek tau grazu. Per daug nebus. Be to augalai sunaudoja nitratus, fosfatus ir visas kitas maisto medziagas. Jei nebus kam ju suvartoti, tuo pasinaudos dumbliai ;-) Turesi kruva zalios mases ;-)
Minetas filtras issprestu aprupinimo deguonimi, bei amoniako vertimo i nitritus, nitritu i nitratus problema. Be jo tiesiog teks apsiriboti mazesniu zuvies kiekiu (kad ir kaip sunku tai bebutu) :-D

Nediduka baseiniuka ir as buvau isirenges tevu sode. Ech kiek kovot reikejo kad neuzsodintu keliu metru bulvem :evil: O paskum kai jau siltnamiui palaistyti tai liuks dalykas :-D
Va, baseinelis mazdau 2x3m ir apie 1m gylio. Jau apie 5 metus sekmingai gyvena kazkiek karosu ;-) Tiesa as dabar jau baisiai retai prie jo apsilankau, bet turiu tolimu planu kazkada isigyti savo soda, uzseti pieva ir issikasti nemaza baseineli :roll: Augs tik saldiniai obuoliai, vysnios, slyvos, kriauses ir avietes. Jokiu bulbu!!! :evil:

 #58342   DainiusM
 22 Bal 2008 18:08
Va, Fiskius viska gramatnai isdeste, beliko tik prideti, kad lelijos grazu, bet efektyviam nitratu salinimui reiketu greitai auganciu augalu iverst, tokiu kaip elodejos pvz, anos ir deguoni kibirais gamina... O kai jau turesi elektra tada projektuosim hidroelektrine prie tavo tvenkinuko :-D

 #58385   Fiskius
 23 Bal 2008 08:47
Na matai, jei kalbeti apie maza turi, tai viskas paprasta. Uzkniso Elodejos, jas isrovei ir ismetei kibeni feni. Turbut visi esam mate kas buna kai elodeju patenka i nedidelius vandens telkinius :shock: Uzsiknisimas po to jas valyti.
Siulyciau pasodinti tiek leliju kiek grazu paciam, o visokios kitokios floros atsiras savaime ;-)

 #58388   Vitolis
 23 Bal 2008 09:00
Fiskius rašė:Na matai, jei kalbeti apie maza turi, tai viskas paprasta. Uzkniso Elodejos, jas isrovei ir ismetei kibeni feni. Turbut visi esam mate kas buna kai elodeju patenka i nedidelius vandens telkinius :shock: Uzsiknisimas po to jas valyti.
Siulyciau pasodinti tiek leliju kiek grazu paciam, o visokios kitokios floros atsiras savaime ;-)
Nesu specas visu shiu daliku, taciau ash kai irenginejau sode baseina, tai paprastai, nuejau i netoli esanti negilu ezereli, kur leliju buvo dax... atkirtau gabala shaknies kartu su keletu lapu ir su ziedais, pasemiau kibiran to pacio dumblo, paemiau skardine nemaza, kad visa beveik shaknis tilptu, idejau i ja nemaza akmeni, kitaip visas augalas su shaknim virshun ishplaukia, ir pasodinau dugne. Po to prileidau vandens ir vsio. Buvo keleta metu grazu. Po to vel nauja atneshiau o ta ishmeciau. Daug augalu nesodinau. Prileides buvau ir karasiku. Gyveno ir ne vienus metus. kazkaip tai neishaldavo. Nezinau, taciau ishgyvendavo. Po to nustojau dometis, baseinas uzaugo shalia pasodintos tujos shakomis ir dabar jo beveik nesimato. O ir vanduo nebesilaiko, kazkur vis dingsta. Be to negaliu paleist fontanelio, nes vandeni sodininkai taupo o ir elektra ish bendro katilo, tai taip ir liko.

 #58389   Fiskius
 23 Bal 2008 09:10
Na as irgi nulekiau iki levens ir issiroviau viena lelijos kelmeli. Pasodinau i sena puoda. Grunta dejau maisyta: molis, zvyras, juodzemis, durpes. Auga kuo puikiausiai ir per vasara pradziugina 3-5 baltais ziedais.
Na o bet taciau, man labai grazios tos dekoratyvines, dideliais ziedais. Ziedu lapeliai rausvais pakrasciukais :roll:

 #58393   Skumbrotas
 23 Bal 2008 09:39
Biški apie karasikus. Vaikystėj pas tėvų sodo gale buvo toks užleistas šulinukas, naudojamas tik palaistymui, vandens tik koks metras. Tai man jis labai pravesdavo karosams dėl lydekų laikyti - prisigaudai nemažai prūduose, parsivežęs suleidi, o kai važiuoji lydekų labai patogu - pasisėmei kiek reikia ir pirmyn :grin: Taigi tų karosiukų ten buvo nuolat. Kai išvažiavau Vilniun į mokslus, kažkiek jų ten ir liko, paskui po mokslų jau patapau klaipėdiečių, maži vaikai ir t.t., jei ištrūkdavau į žvejybą tai tik su spiningu arba ant jūros kranto. Po kurio laiko tėvai pasikvietė į talką tą sodą tvarkyti, nusprendė užpilti ir tą šulinuką, kad anūkai netyčia neįkristu. Koks buvo mano nustebimas, kai radau ten apie dvidešimt karosiukų :shock: Jie išgyveno ten sėkmingai apie 10 metų :!: Tiesa dydis nelabai pasikeitė, matyt striukai su maisto tiekimu buvo...

 #58396   DainiusM
 23 Bal 2008 09:51
Na o bet taciau baltos lelijos berods raudonojoj knygoj sedi jei neklystu ir cia rasymas kaip jas rovei nelabai skiriasi nuo tu nuotrauku kur lasisaites mazutes sunertos ant kukano... :neutral:
O baseinelyje elodejas isravet paprasta, du mostai sake ir puses kusio neber... ;-)

 #58397   Fiskius
 23 Bal 2008 09:54
Skumbrotas rašė:Tiesa dydis nelabai pasikeitė, matyt striukai su maisto tiekimu buvo...
Ne tik del maisto ;-)
Mazame vandens turyje, esant didelei biomasei, vanduo gana smarkiai uzsitersia minetais nitritais, nitratais. Del to zuvys ir neauga.
Pavyzdys is akvariumistikos:
Turim 2 vienodo turio akvariumus, juose auginam vienoda kieki mailiaus. Seriam tokiu paciu maistu, vienodais kiekiais. Tik viename akvariume vandens nekeiciame, kitame kasdien keiciame po 50%. Kaip manot kuriame akvariume zuvytes augs greiciau ir bus sveikesnes? Zinoma tame kur vanduo keiciamas.
Kitame jos taip pat augs, subres, bet taip ir liks zymiai mazesnes. Tokias zuvis akvariumistai vadina "Uztrauktukais" :-D

 #58399   Fiskius
 23 Bal 2008 09:58
niuxa rašė:Na o bet taciau baltos lelijos berods raudonojoj knygoj sedi jei neklystu ir cia rasymas kaip jas rovei nelabai skiriasi nuo tu nuotrauku kur lasisaites mazutes sunertos ant kukano... :neutral:
O baseinelyje elodejas isravet paprasta, du mostai sake ir puses kusio neber... ;-)
Visai gali buti :oops: :oops: :oops: Esu kaltas :oops:
Tai buvo seniai, gal tuomet dar nebuvo raudonojoj knygoj? A... ../;nzv
Dabar tai tikrai sodinciau tas graziasias ;-)
O del elodeju, ziurint kokio dydzio baseinelis. Nediduke aisku nesunku, bet jei kokis 10x10m jau gali but problematiska :roll:

 #58400   DainiusM
 23 Bal 2008 10:06
10x10 su ilgakociu grebliu reiktu tvarkyt :-D seip jos labai neblogai vandeni valo...

 #58498   gelmės
 24 Bal 2008 07:28
Sveiki,
Kad neužveisti daug žuveliokų, tai jau žinau. Bet, vyriokai, dėkui už patarimus.
Dėl lelijų ir kitų augalu. Jei iš vandens telkinio, miško kastum nors ir samanas, papartį ir pamatytų GA, tai šabaš. Deda baudas. Nežiūri ar raudonj ar nea knygoje. Lieka vienas kelias susitarimas. Jei tikrintojui irodai, kad tik grožį puoselėsi, o ne mergai ar dar kam tuos augalus dovanosi, tai dar nieko labai. (kalbėjau su miškininkais)Bet geriau nepapulti. Dėl lelijų - anksčiau už geltoną leliją 25 rubliai buvo, o balta ir visą 100 siekė. Dabartinių baudų dydžio nežinau. Pirktinės, dekoratyvinės lelijos yra sunkiau prižiūrimos. (taip man sakė)
Ir dar. Dėkui, jog atsiliepėte į mano užklausimus.
niuxa - ką ten man reiks su ilgakočiu grėbliu tvarkyti. :shock: Man infarktą ivarysi. :oops: ;-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė