Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai
 #50731   Gedasas
 15 Vas 2008 21:52
sia ziema su ledu problemos ir ant netvirto ledo su graztu baisoka lipt...., su peikena ant plono ledo drasiau ir skyliu badymas eseriaujant greiciau vyksta. Kaime metalo turiu, medienos 5 hektarai :lol: suvirinimo aparatas taip pat yra.., bet niekur nerandu tipo breziniu kaip ja pasidaryt, nes juk turi buti tam tikras svoris, ilgis ir t.t. ... gal kas daret ar zinot kaip peikena pasidaryt, kad butu smagi ir nesunki :roll:

 #50751   Hookaz
 16 Vas 2008 09:10
nu manau cia reikia pasiskolint is konors gera peikena ir ja kopijuot...kazi ar breziniu rasi

 #50756   Agis
 16 Vas 2008 10:35
Kazkada esu mates, berods pas "Vlasenka" ar kitame didelieme rusu saite :roll: Atsimenu, kad man nepatiko galandinimo kampas, taciau ten buvo paaiskinta, kad toks kampas geriau ismeta atskilusy leda.Atsimenu is vaikystes, kad kai peikiana buvo daroma gale keturiu smailejanciu astriu briaunu, tai kai budavo salta, kertamas ledas lekdavo in morza :lol: Tevas (amzinatilsy) darydavo susidedama i vamzdy.Paimdavo paprasta plonesieny vamzdy, viename dale pritaisydavo azuoliny bumbula, kitame gale i vamdzy ysivirindabo yvore su vidiniu stambiu sriegiu.Peikianos ilgis bovo parenkamas toks, kad tilptu i ta vamzdu tik ant galo ( buko) budavo privirinama dalis su sriegiu, kad galetu ysisukti i ta yvore.Ysukama dalis yzsibaigdavo ir prasidedavo sesiakampiu, kad butu galima sukioti su raktu.Zodziu kai reikia dauzti ekete, tai issuki is vamzdzio, apsuki kitu galu ir vel ysuki, paimi uz vamzdzio, atremi i azuoliny bumbula ir viskas.Zinoma ant vamzdzio budavo pritaisytas dirzas.Zinoma pradzioje anos budavo gana lengvokos, nes tevas naudodavo plonasieny vamzdy, kurio tais laikais labai sunku buvo galima gauti.Kadangi man kazkaip pavykdavo jas sekmingai skandinti :oops: :lol: ( vis dirzo ant rankos neapvyniodavau) tai anas veliau gamindavosi is paprasto vanzdzio :lol: O tos sunkesnes dar labiau krizdavo gilyn :-D
Dabar jei daryciausi, tai tam reikalui panaudociau plonasieny nerudijancio plieno vamzdy.

 #50775   Krisius
 16 Vas 2008 18:48
AŠ peikeną esu pasidaręs labai paprastai ir ja džiaugiuosi. dar kai dirbau stakliu gamykloje, paėmiau nerūdyjančio plieno strypą 20mm skersmens, padėjau ant plokščių šlifavimo staklių ir man jį padarė keturkampį. Toliau padaviau frezuotojui, tas nufrezavo kampą, toliau nunešiau i terminį cechą, ten jį pagrudino. Dar toliau padaviau tekintojui, tas padarė kitam gale sriegį, ištekino iš medžio gražią rankeną ir padarė perechodą, kad strypas atsijungtų nuo rankenos, ir viskas, tai buvo prieš 14metų. Jos svoris toks, kad nestipriu smūgiu jeigu prakertu ledą, tai tada einu atsargiai. Labai geras daiktas. Tiesa šiemet buvau paskandinęs, kaip Agis sakė, neužsidėjau virvės ant rankos ir ate. Po labai ilgos žvejybos visokiom blizgėm, balansyrais ir trišakiais visokio kalibro, pavyko tą gerą daiktą atgauti.

 #50845   ogis
 18 Vas 2008 12:34
Turiu tokia,panasiai,kaip Agis aprase.Geras daiktas.Tiesa antgalius turiu 2 ;vienas siauras ant plono ledo,o kitas lenktas,apie 6cm plocio.Tas platesnis jau i vidu netelpa.

 #50941   ogis
 19 Vas 2008 15:28
Gedasas rašė:o kodel sioje peikenoje toks idomus peilis ? http://www.zuklys.lt/katalogas/index.php?productID=3057
Matyt lengviau skaldo leda.Rusu laikais darbe kalvis sau daresi,tai net 3 ar 4 dantys buvo padaryti.

 #50989   Skersnukis
 20 Vas 2008 08:51
Gedasas rašė:o kodel sioje peikenoje toks idomus peilis ? http://www.zuklys.lt/katalogas/index.php?productID=3057
Nusipirkau siemet tokia, bet kadangi rizikuoti nemegstu tai tik du savaitgalius siemet isejo uzlipti ant ledo ir isbandyti ja. Na kerta tai smagiai man ta peikenele, bet kartais atsisukdavo jos dalys, na cia gal del to kad per silpnai suverzes buvau, nes kita karta kai suverziau tai vos atsukti galejau :) Susiverzia ji su specialiais tokiais raktais kurie buna komplekte. Bendram rezultate neblogas daikciukas - patogiai susipakuoja ir laisvai telpa i zvejybine deze. Parduodama su smaigalio apsauga. Reikia aisku ilgiau ja isbandyti.
Tai tokie mano pastebejimai.
 #160261   Airis
 17 Gru 2009 15:57
siandien tokia pasiemiau. leda kerta labai gerai.issiardo.bandysim rimciau
 #161364   Airis
 24 Gru 2009 11:21
apie 60lt. rovanoje 69lt
 #161408   Fishermen
 24 Gru 2009 16:41
Airis rašė:apie 60lt. rovanoje 69lt
:gutgut
 #237596   Vegys
 02 Gru 2010 15:22
Būtent išardomos nori ? Išardomos nemačiau. Paprastų tai bet kur. Manau kad ir turguj Kalvarijų ... Tik kaina gal ne bet kur tokia bus. Pvz Kote 99 Lt berods kainuoja ...
 #237780   SatanKlaus
 03 Gru 2010 09:29
O kuom tau susukama nepatinka? Išsiklibina? Atsisukinėja? Ar prišala ir po žūklės išardyt neina? Gal pats turėjai?
 #237782   Vegys
 03 Gru 2010 09:31
Aš nesakiau kad nepatinka. Tik šiaip pasitikslinau :)
 #238093   Vegys
 04 Gru 2010 00:02
Ale tu įkyrus :twisted:
Nepirkčiau nes tokios nematęs ;-)
 #246374   TITANIC
 06 Sau 2011 21:45
peikenas tik tiktu plonam ledui prakapoti?
 #246391   tukasG
 06 Sau 2011 22:21
Turiu išardomą ir visvien naudoju kaip neišardomą (t. y. stipriai užveržiu ir nebeardau), nes jeigu užveržiu tik tiek, kad lengvai būtų galima rankom atsukt, tai pakapojus ilgiau atsilaisvina ir nervina klibėjimas, norint jo išvengt tenka arba labai labai suveržt, arba nardint į vandenį prieš tai suveržus ir truputį luktert kol sušals vanduo sriegyje. Abiem atvejais išardoma peikena tampa laikinai neišardoma. Žinoma, galima būtų raktus suveržimui - atveržimui nešiotis, bet tai jau papildomas svoris į dėžę.
 #246404   TITANIC
 06 Sau 2011 22:47
bet peikenas skirtas tik plonam ledui?
 #246405   Bratka
 06 Sau 2011 22:48
taip tik plonam
 #246428   HIPIS
 06 Sau 2011 23:09
Peikena peikenai nelygu...yra modeliu kur gali, be didesnio vargo 40cm. leda iskirs tik dvigubai leciau nei isgezt.. Esam testave..kai daroma viskas įprastu ritmu o ne lenktyniaujant..
Skirtumas tarp iprastos ir tos greitaeiges..labai didelis smailejimo kampas, praktiskai pusantro sprindzio visas nuolydis, asmens smailejimas. O galas kvadratinis, su asmeniu, kaskur pusantro centimetro plocio.
Ir jos svoris nemaziau 4kg.
Beto biski reik igudziu nes ji ne tiek trupina kiek eina kiaurai kai yla..panasei 15cm. vienu igudusiu smugiu..
Cia as nusiziurejes tokia nusipirkau, kaskada nuo dieduko, kai pamaciau kokiu greiciu jis, savo amziui, skyles daro :shock: ..Jis paaiskino kas ir kaip ir kad su tokia ant pirmledzio neinama..
Ir tikrai, vien nuo savo mases ji pirmledi perduria taip, kad nesuvoki koks jo storis..tada reik nestis ,,trupintoja,,. kitaip vargas ir maudynes..
Nuo tu laiku, tokias ir gaminuos...
Bet aisku grastas, seis laikais geriau...Nors kaip minejau yra tokiu varijantu, kad pusmetrinis ledas ir desimt ekeciu is kart, neproblema..reik tik igudimo ir įrankio perpratimo..
Seniau juk visi taip zvejojo.. ;-)
 #246434   tukasG
 06 Sau 2011 23:17
Žiūrint kur, ką ir kaip žvejosi. Tikslingai gaudantiems dideles žuvis, peikena neišvengiamai reikalinga, kad būtų galima lengvai praplatint eketę esant reikalui. Jei žvejoji sėsliai baltą žuvį, kur daug nesenai gręžtų ekečių, gal ir peikena ne blogiau už grąžtą, net ir esant storam ledui, nes vis vien nesunkiai surasi nedaug teužšalusių perspektyvių ekečių, kurias tereiks tik pravalyt. Jei mėgsti pirmą ir paskutinį ledą tikrint, irgi gerai turėt peikeną. Ant upės gerai. Smeigi pora kart iš viso vieko, jei nepramušei gali dar žingsnį žengt link properšos, jei taip tai stop. Su grąžtu taip nepatikrinsi.
Na, o jeigu smagiau nepramintais takais eit ir daug ekečių per dieną pravirbint, tai tuomet gal grąžtas geriau.
 #246703   saulux
 07 Sau 2011 22:55
Na as ir siom dienom naudoju peikena, nes kol kas dar neturiu grazto.. tai jei ledas sausas tai puse velnio, bet jei ledas daugiau nei 20cm ir vanduo ant virsaus tai gaunasi kad kapoji minksta sniega ir jis ta smugi sugeria kaip koks porolonas... Gaunasi tik isbadytos skyles o ledas neskyla ir netrupa.. na zodziu jei slapia tai vargas, o jei sausa tai kapoja be problemu, gyvent galima, tik aisku jei nereikia daug ekeciu isvanot ;-)
 #315865   p.arturas
 02 Lap 2011 12:20
dar metai praejo, patirties daugiau pas rybokus atsirado :-D
atsakykit,kuri geresne?
Paveikslėlis
Paveikslėlis
 #316184   f'eD
 03 Lap 2011 15:06
laiko yra, pasidairyk Kalvariju turguj sestadieniais, gal rasi gera ranku darbo :gutgut
man pernaj pasiseke, susipazinau su tokiu Povilu, o kai pameginau jo gamybos peikena, tai is kart prie rankos prilipo, puikiai isbalansuota ir per leda eina kai per sviesta :gutgut pasiteiravau del galimybes ir man tokia pagamint, tai zmogus galima sakyt padovanojo uz buteliuka burbono lygiai tokia pat, tik sunui gaminta, kuris visai nebezvejoja persimetes medzioklen.
 #317119   tukasG
 06 Lap 2011 10:09
Labai pritarčiau F'ed. Vis tik gero meistro pagamintas daiktas beveik visada pralenkia fabrikinį tiek patogumu, tiek funkcionalumu. Mano turima peikena panaši kaip antroj foto, tik iš trijų dalių. Patogu, kad išardžius telpa dėžėn, nepatogu, kad surinkus kliba, o ir ašmenys labai siauri, tai nors ir ledą skelia gerai, bet yra labai nesparti kertant storesnį ledą. Teko čiupinėt daug patogesnių meistrų pagamintų. Kadangi aš peikeną naudoju tik nestipriam ledui tikrint, tai man užtenka ir tokios, kokią turiu, bet jeigu sumastyčiau naudotis peikena vietoj grąžto, tai būtinai ieškočiau ko nors panašaus, kaip kad minėjo F'ed.
 #317316   Tironas
 06 Lap 2011 22:26
bet su graztu gali paziuret kam kimba ir paskui per 10 cm isgrezt skyle. o su peikena gi nedauzysi salia zmogaus D
 #317381   p.arturas
 07 Lap 2011 08:24
Tironas rašė:bet su graztu gali paziuret kam kimba ir paskui per 10 cm isgrezt skyle. o su peikena gi nedauzysi salia zmogaus D
kalchoznikasble
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė