Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Įranga, apranga, žūklės įrankiai, masalai, įvairūs priedai

 #630   tuomahaukas
 24 Vas 2006 14:03
Kokiais valais žūklaujate šią žiemą, kokie atsiliepimai ?
Kaip ir pernai, pats vėl naudojau Colmic "xylo" ir "mimetix"- jokių bėdų. Dar bandžiau Dragon valą, anas stipriau spustelėjus šaltukui kiek nuvylė mane. Jis, žinoma, ne iš tų super ice-penquin-barachlo klasės, kokybė kiek padabnesnė, ale visvien... :neutral:

 #741   spiridonas
 24 Vas 2006 21:31
siemet isbandziau: japoniskus Yo -ZURI (0,065). Na siaip , kadangi nera su kuo lyginti tai ir nezinau ar valas geras ar ne. galiu pasakyti tik tiek, kad gaudant siuo valu man nunese dvi avyzeles per varzybas. pirmas sykis buvo , kai pakertant kazkas nujojo su visa avyza, antra syki eserys ~350 gr kai ivedinejau i ekete nurove apsisukdamas.
taip pat pabandziau naudoti ir STROFT(neziemini... zieminio berods ir nera) vala ziemai (0,08) tikrai neblogai laiko. Per meeto varzybas burokaraistyje kazkoks uzkybes balbiesas sugebejo atlenkti avyzeles kabliuka, valas atlaike.
Romados - ICE KING (0,06) ... nusipirkau, pabandziau risti avyzeles. tuo viskas ir baigesi, guli pilna spule kazkur spintoje, panaudosiu , kai noresiu atsikratyti avyzelemis :twisted: jei lyginti 0,065 Yozurio ir 0,06 ice kingo (nors skersmuo ir nevienodas) tai pirmasis tikrai kur kas tvirtesnis.
buvau rades ir STROFTO 0,04. 100m - 21 lt jei butu koks 30m gal ir suryzikuociau, dabar dar atsisakiau ::hai-bai

 #750   Skumbrotas
 24 Vas 2006 21:53
:arrow: Spiridonas
0.06, 0.04 mm valai :/nu/n/x :mėlynvarla - apakęs blin.... Ką tu su tais voratinkliais gaudai :e:e :?: Gal matylių masalui :?: ;;'plim

 #760   spiridonas
 24 Vas 2006 22:25
0,04 nebandziau, nemanau kad si sezona ir bandysiu. siaip siuos valus naudoju per varzybas. paprastai gaudant naudoju 0.08-0.1, Minijoje ir jos senvageje 0.1-0,12,stintas gaudant - 0,28 spinigeliui uzsidejes 0,18 :roll:

 #763   Skumbrotas
 24 Vas 2006 22:45
Nu 0.1mm ir storiau man suprantama. Tu kaipo sporstmenas :cig. man paaiškink - kuom skiriasi žūklė per varžybas nuo paprastos žūklės po varžybų ir kam reikalinga taip nusiploninti :?: Bo kitų nedrystu klausti... :oops: Vieną sykį per klaidą stintauti pasiėmiau ritelę skirtą mikrobams su 0.1 valu - tai jau antra stinta jį nutraukė.

 #776   spiridonas
 24 Vas 2006 23:02
sioje temoje galiu paaiskinti tik apie valo plonumo privaluma. visu pirma ant plonesnio valo zymiai greiciau skesta avyzele, ypac tas jauciama esant labai zemai temperaturai. Butent siemet per Lietuvos cempionata spaude -23 saltukas nuo pat ryto, bet ir per visa diena ,nemanau, kad buvo pakilus temperatura auksciau -18. 0,08mm valas leidosi kaip kuolas. Kur gylis buvo apie 1,5m dar siaip netaip ejo marmaliuka nuleist i toki gyli, o i 4m gyli jau teko gana ilgai palaukt kol avyzele nusileidzia. Nors tarp valu tik 0.015 mm skirtumas taciau skirtumas jauciasi.
dar vienas is plono valo privalumu, tai zymiai geresnis avyzeles darbas.
na turi ir trukumu toks valas, nueina didesnes zuvys, bet cia daugiau kaltas ne valas, o nesureguliuotas valo atleidimas balalaikoje ir pacio zvejo nesugebejimas tokiu valu atsargiai traukti zuvi. deje , as ir pats neturejau per daugiausiai galimybiu isitikinti ar sugebeciau istraukti stambia zuvi ant tokio valo. jau minejau, kad nunese dvi avyzeles, o vienas atlenke kabliuka. daugiau didesniu zuvies kibimu kaip ir neturejau. Nors siais metais ant danes upes su 0,08(strofto) valu puikiausiai traukiau 50-200gr eseriokus. Nutraukimu nebuvo

 #1761   kliovas
 05 Kov 2006 17:49
su 008mm neproblema ishtraukti bet kokia zuvi tik reikia laiko,ir shiek tiek extra valo ant rites.machiau savo akim kaip ishtrauke 15kg karpi.istraukes eseriu iki 800g, lydeku iki 1.5kg.storesniu valu nenaudoju ziema, nera reikalo nebent ant pirmo ledo kai pataikai ant gero kliovo, ir nesvarbu ka nuleidi ir ant kokio valo storumo.

 #1773   tuomahaukas
 05 Kov 2006 19:58
Nu kad 0,08 mm valas 15 kg karpį atlaiko- tikiu, pats poledinėje vienas po kito tik ir lupu panašius... bet 0,07 mm tai turbūt nutrauktų... :roll:
:lol: :lol: :lol:

 #1776   kamstis
 05 Kov 2006 20:09
:grin: :grin: Nu jo visko ira buve :grin: Cia kaip tam anekdote :twisted: Galejo buti nieko naujo :twisted: :grin:

 #1789   Gedasas
 05 Kov 2006 21:12
008 tai dar storas žieminei rybalkai..aš vasarą velkiauju su tokiu valu :lol:

 #1794   Svečias
 05 Kov 2006 22:18
ir ne visiems :shock:

 #1855   gio
 06 Kov 2006 16:14
hmmm, nu pas mane stroftas ir stroftas. bandziau sulauzyt neishtikimybe pernai ziema nusipirkdamas shimano melynoj navatnoj futuristinej kasetej, ale graudu pasidare ir vel perku strofta
stroftas ir ziema ir vasara. daugel metu. ale iki shiol nesupratau kuo skiriasi GTM nuo GT(X?) vienas berods teflonu padengtas kazkuris, turbut toks ir skirtumas

 #1872   Gedasas
 06 Kov 2006 18:05
gio rašė:hmmm, nu pas mane stroftas ir stroftas
pas mane irgi tas pats...., bandžiau įvairius, bet nusibodo eksperimentai..., dabar valą balaikoj keičiu tik tada, kai jis pasibaigia ... :oops: :lol: , nes ne kartą buvo... pririši avižą ir leidi į kokius 5 metrus o valas išsivynioja tik 3 metrus.... :?
Nieko bloga nepastebėjau ir kai tas pats valas būdavo naudojamas antrą žiemą ir trečią žiemą ....

 #1877   tuomahaukas
 06 Kov 2006 18:40
Nžn., aš skirtumą jaučiu. Galbūt todėl kad pernelyg prisi...psnėt prie visko mėgstu :oops:
Šįmet palyginau analogiškus Colmic "Minitex" valus (abu manau kad tikrai švieži savo laiku perkami buvo- toje parduotuvėje vos 2- 3 babynos prasisuka per sezoną, vat dėl didmenos garantijų pats neduočiau... :roll: ). Man praeito sezono skirtumas jaučiasi: užvyniojau nauja ant balalaikos, seną- nuo senos ir abu lėtai tempiau, rišau mazgus ir tempiau, porą mazgų avižėlei ir vėl tempimas... yr skirtumas.
Nors tiesą sakant, tai pagal mano gaudomus matrosus nuo ledo tokio storio valui manau senumas itin didelės reikšmės neturėtu- ne ta svorio kategorija- 0,9 mm, "atsargos" dafiga yra :lol:
Bet apie pačią valo kokybę aplamai- tikrai turi :!: Tiesiog manau kad nemažai žvejų nepalygina naujo ir seno valo vs principu- pervynioja naują arba gaudo senu. Tada tie "skirtumai" labai susiniveliuoja ;-)

 #1879   Gedasas
 06 Kov 2006 19:10
tuomahaukas rašė: Tada tie "skirtumai" labai susiniveliuoja ;-)
aš prieš pirmają žieminę žvejybą išbandau užvyniotą seną valą...., aišku jis šiek tiek silpnesnis, bet tas jo "silpnumas" kartais stipresnis už naujai nupirkto kitos firmos valą :roll: , todėl ir palieku seną, nors teko ištraukt ir stambesnę žuvį tai atlaikydavo, dar niekada su žuvim valas nenuėjo....., be to gerai sakai, kad šiais laikais kimba tik spirgai......

 #20325   tuomahaukas
 10 Sau 2007 10:27
ruginukas rašė:klausimas : valo storis - avižėlės svoris ? :roll:

kadangi į šį klausimą konkrečiai atsakyti nesugebu, tai pridedu dar viena "funkciją" - žūklavietės gylis ;-) ir dvi kintamas "funkcijas" - kibimo intensyvumas ir žuvies dydis :roll:
na visų priklausomybių neaprašinėsiu, misliju per ilgas rašinėlis išeitų :lol:
kelios pagrindinės ;-)
pvz. gylis iki 2 m, kimba ešeriokai iki 70 g :roll:
0,06 mm - iki 0,15 g
0,07 mm - 0,15 - 0,25 g
0,08 mm - > 0,25 g

pvz. gylis iki 2 m, bet ešeriokai iki 300 g :roll:
0,07 mm - iki 0,15 g
0,08 mm - 0,15 - 0,25 g
0,10 mm - > 0,25 g

pvz. gylis 5 - 8 m, žuvys smulkios :roll:
0,06 mm - iki 0,25 g
0,07 mm - > 0,25 g

ir t.t.t...
... kuo kiba intensyvesnė - tuo valas storesnis
... kuo žuvys didesnės - tuo valas storesnis
... kuo šaltis didesnis - tuo valas plonesnis
...

rekomenduotinas valas : http://www.maver.net/fili_catalogo_maver.htm
Paveikslėlis
Paveikslėlis

aišku čia galima įvesti ir daugiau "funkcijų" - kaip valo stiprumas, kietumas ... ;-)

p.s. čia grynai mano IMHO...
Spiridonui ;-) diskusijos galimos susitikus ant būsimojo ledo :roll: prie :beer'2 ::hai-bai
Perkėliau, kad neužsimestų kt. temoje.
Kokios dar asmeninės nuomonės ? ;-)

 #20326   tuomahaukas
 10 Sau 2007 10:29
spiridonas rašė:per praeita LC Elektrenuose, tikriausiai ir Ruginukas dar prisimena :-D ,antra diena (2 tura) nuo ryto lauke buvo -23 :shock: nors buvo ir giedra bet dienos metu temperatura sugebejo pakilti tik iki -18. ar yra kam teke tokioje temperaturoje zvejoti? :-D kai kas startavo su apserksnyjusiais usais...
0,08 valas istrauktas is vandens virsdavo i kuola, kurio pagalba avizele buvo tiesiog stumiama link dugno... apie mazesniu avyzeliu panaudojima nekilo net minties su tokiu valu. siek tiek gelbejo 0,06-tukas, bet ir tai buvo problemu. visgi rinkdamasis vala labiau kreipciau demesi ne i avyzeles svori, bet i gaudomos zuvies svori ir telkinio gyli. :roll:

 #20330   spiridonas
 10 Sau 2007 11:34
tokiu valu, kurie parodyti foto, neteko matyti, tikriausiai "importiniai" :-D .
siaip pernai likau patenkintas Yo-Zuri valais.
P.S> pavarciau sia tema ir ziuriu, kad mano postas, parasytas vasario 25 , 06 metu beveik identiskas parasytajam vakar :-D , vadinas nemeluoju...

 #21471   audriukas
 22 Sau 2007 22:26
Jau kelinta ziema naudoju *CENITAN* vala nenusivyliau ;-var-var.

 #21497   tuomahaukas
 23 Sau 2007 12:40
ruginuk, kiek pamenu pernai "tavo" valas dar deficyts buvo ;-)
Šiemet tas pats ? (Pats dar nesu matęs parduotuvėse, gal ne tose ieškau ;-) )

 #21527   ruginukas
 23 Sau 2007 17:33
tas pat ir šiemet :evil:
yra Lenkijoj ir Latvijoj, Lietuvą aplenkia ...

 #21528   vital (vilnius)
 23 Sau 2007 17:45
Reikes pas baltarusus paklausti gal ji turi tokie prekiboi ;-)

 #21534   tuomahaukas
 23 Sau 2007 18:32
Dar paklaust norėjau: vasarą tiek ant plūdinės, tiek spiningaujant labai neblogai "suėjo" STROFT'as, mislyju ir žiemai pabandyt :roll:
Gal yra atsiliepimų ?

 #21582   kliovas
 24 Sau 2007 03:03
poledinei zuklei naudoju stroft GTM jau ilgai.Nusiskundimu neturiu. nezinau kaip kitu kompaniju valai , bet chia JAV normalaus neina nusipirkti, visi naudoja vadeles ir jiems atrodo kad geresnio nera :-D .As pastoviai priesh sezona parsisiunchiu ish lietuvos strofta.chia su tom savo sistemom tai neina suprasti kokio storio valas, viskas pagal atlaikoma svori o ne diametra :shock:

 #21609   DJ
 24 Sau 2007 11:59
taip pat pritariu stroftui ziema, mano kompanija naudoja ji jau kokie 5-6 metai, nusiskundimu neturim

 #21628   tuomahaukas
 24 Sau 2007 14:06
Tai vot stroft patiko, kad ant plūdinės ar spiningo mazgą gerai laikė (bent jau man :lol: ).
Teko bandyti ir andriuko rekomenduotą Browning Cenitan užpernai (tik man regis visai kitokia pakuotė buvo :roll:)- pakeičiau :neutral:. Bijau kažką blogo apie jį sakyt... ale būtent per mazgą avižėles laidojau. Tiesa, pirktas buvo ne "savoj" parduotuvėj, gal kokį užsigulėjusį nuo caro Riūricho laikų prastūmė :oops:
Dėkui už nuomones, bandysiu stroftą šiemet. Nu ir
Paveikslėlis
Ane, Aukštaiti ;-)

 #21629   Aukstaitis
 24 Sau 2007 14:17
tuomahaukas rašė: Dėkui už nuomones, bandysiu stroftą šiemet. Nu ir
Paveikslėlis
Ane, Aukštaiti ;-)
:oops: :piktaz :piktaz darbe nematau nei vienos fort - blokas uždėtas :jop-mat
Ale numanau koks valas :-D

 #21638   vital (vilnius)
 24 Sau 2007 15:38
Kaskada teko girdeti kad "Stroft"valas turi realei didesnis diametras negu parasita ant etikeciu :cool: Ar tai tiesa :) :?:

 #21689   Gedasas
 24 Sau 2007 19:21
vital (vilnius) rašė:Kaskada teko girdeti kad "Stroft"valas turi realei didesnis diametras negu parasita ant etikeciu :cool: Ar tai tiesa :) :?:
ko gero čia tik legenda..., aš anksčiau turėjau rusišką mikrometrą, su kuriuo gali ploniausio popieriaus lapo storį išmatuot, tai matavau aš tą stroftą ne kartą ir stiprių nukrypimų neradau..., jei užrašyta 0,12 tai pamatavus rasdavau 0,121 - 0,123 ..., kitų firmų valai panašiai rodo... o keisčiausia, kai teko iš kai kurių žvejų girdėt, kad pačiupinėjus valą pirštais jaučiasi kad stroftas storesnis :lol: :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė