Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Jūriniai kotai, ritės, sistemėlės, priedai
 #172034   Airis
 10 Vas 2010 17:11
uz tokius pinigus buciau geriau century pasiemes. man jie panasiai kainavo litais
 #172087   Ignelis
 10 Vas 2010 20:12
Paliulis rašė:Vyrai o kaip su ilgiu 3,90 ar 4,20? Čia tokie kiek suprantu populiariausi. Pagal ką reiktu rinktis?
pas mane surfai 4.20 ir 4.50 ilgis yra geris tuo atveju kai prie kranto buna daug zholes ir kartais pavyxta ishlaikyt vala virsh tu zoliu, beje yra gerai dar del to kad gali leist sau naudoti ilgas sistemeles..., pvz naudojant sistemele plekshne/vejazhuve vien pati sistemele apie 2metrus kitais atvejais ir ilgesne..., na bet cia pavieniai variantai... ;-)
atkreipk demesi i ta dalyka kad esi nevietinis ir atvaziaves prie juros nezhinia koki ora rasi... ;-) su karpiniais ir feederiais gali zhvejoti salyginai ramiu oru.., bet jei bus gerai vejuota ir bangos isisiubave.... :koliorava tj atvaziaves sedesi ir krapshtysi nosi su karpiniais, nes paprasciausiai jiems trux galios ir nieko neuzhmesi su 100gramu. nes reikes bent jau 130/150g :)
 #172111   Airis
 10 Vas 2010 21:52
ar seniai Igneli pats klausei tokiu pat patarimu is musu del kotu?
zoles kai nesa nepades jokie svareliai su jokiais ragais. kotu aukstis yra gerai, kai banga luzta netoli kranto(apie20-40m)tada nesiubuoja galunes.cia prie jurinio vejo. esant stipriam rytiniam vejui , is vis guldau kuo zemiau, nes bangu nebuna, o nuo kranto siauciantis vejas siubuoja galunes.
sistema vejazuvems reikia padaryti atsikabinancia ir tada ji neuzims 2 metrus pavadzio.
 #172123   Ignelis
 10 Vas 2010 22:26
tikrai neseniai klausinejau... ;-) bet paprasciausiai ishklauses jusu ir ne tik..., sezona intensyviai atgaudes pasidariau savo ishvadas... ;-) esu ir su klipsais rishes, bet paprasciausiai kam man gaishti papildoma laika risant sudetingesne sistemele, kurios savikaina tuo pciu irgi kyla + zholes labiau renka ;-) jei viska galima daryti paprasciau, kai tai leidzia meshkeres ilgis. sakau tik tai ka pats ishmegines/patyres (nes naudojau ir karpini kota) ir ish ko esu pasimokes... vienos tiesos cia ir negali buti... ;-) tex ir man, ir jums su tuo susitaikyti.., kiekvienam savo... ;-) betkokiu atveju zhvejoti galima su betkuo... ir betkaip ;-)
 #189313   amberiss
 20 Bal 2010 20:32
::hai-bai Gal kas galetu patart is ko susimeistruot pravedeja PENN juriniam kotui be ziedu,dingo kaip i vandeni.Buciau labai dekingas
 #189489   oli
 21 Bal 2010 09:25
amberiss rašė:::hai-bai Gal kas galetu patart is ko susimeistruot pravedeja PENN juriniam kotui be ziedu,dingo kaip i vandeni.Buciau labai dekingas
kas tas pravedejas?
 #189490   oli
 21 Bal 2010 09:27
gal kas "Grauvell Teknos S serijos" turi ivaldes,kaip kotas?
 #196644   Airis
 16 Geg 2010 09:13
kadangi paskutines zvejybos papeje metu,niekaip nepermeciau sekliaus ,esancio uz 100m nuo kranto,tai uzsiemiau ekspermentavimu ir treniruotemis.
rite naudojau ryobi proskyer pro,kotas 4,5m iki 300g,valas 0,35mm,svarelis 6oz
papeje su masalais meciau apie 100 rites pasukimu.vienas pasukimas 91cm valo.kadangi bugnas labai negilus,tai paklaida maza--tebunie 90cm. iseina apie 90m. niekaip nejo permesti sekliaus.

pasiemiau karpinius kotus 3,5lbs,3,9m, svarelis 4oz, valas 0,35mm -- 130-135 pasukimai, 115-120m
karpiniai kotai......................................valas 0,3mm ---- 150-155 pasukimai 135-140m
surfai byron xedo 150-300g, 4,5m, svoris 6oz, valas 0,3mm ---- max 186 pasukimai 167m

schoklyderis 0,6 mono valas
metimas -- per galva,kaip karpininkai meta
http://www.questbaits.com/docs/videovau ... index.html
http://www.questbaits.com/docs/videovau ... index.html

negalvojau,kad su surfais eis ant tiek toliau numesti. manau naudojant 8oz ,dar eitu komfortiskai ismesti ir nuotolis gal dar padidetu . kur desis masalai nuo kabliuku,as nezinau 'viarkt
 #196661   okuma
 16 Geg 2010 10:58
realiai tai liks tie masalai,aišku jei tik įkiši kabliuką į masalą kaip įprasta,tai nuo teisingo metimo masalas jau ore bus nuplėštas nekalbant apie smūgį į vandenį.Tokiem atstumam ne be reikalo rekomenduojama masalą dėt kuo arčiau švino ir "prisegtą",o ne "flaperį", ta pati -"nereikalinga" gumyte irgi savo duoda ir ne vien ,kad sutvirtint masalą bet ir tam ,kad masalas po smūgio nesusistumtu prie smaigalio (naudojant flapper'į) arba per daug nenuslinktų nuo kabliuko ant pavadėlio (naudojant clip down)....


šeip dėl pačio metimo...žvejyboj ir aš kažką panašaus kaip tavo nuorodoj metu,aišku pats metimas kiekvienam labai individualus dalykas,bet nuo techninių pagrindų toli nukrypti nepatartina. O kai ruošiesi metimui-Ką daro svarelis? Siūbuoja ar kabo nejudėdamas??
 #196666   Airis
 16 Geg 2010 11:44
naudojau grynai huckinsono technika. svinas nuo galunes apie 2 su biskiu metro, istiestos rankos,kotas lygegriaciai zemei,svinas matyt nejuda, staigus zingsnis i prieki ir metimas tiesiomis rankomis 45 laipsniu kampu.
masalus uzkabinsiu uz klipsu ,gal dar apvyniosiu pva,tirpstanciu siulu. dar bus proga ismeginti-savaites begyje vaziuosiu i pape.


Kaip jums sekesi???
 #196670   oli
 16 Geg 2010 11:55
nu ash naudoju shakespeareK2 blue metal,4.5m,3.5-7 uzmetimas,svarelis dazniausiai 5 unciju,rite shimano biomaster8000,valas 0.35,shoklyderis storejantis nuo 0.37 iki 0.8,nu bandau tuo pendulum mest,tik kiek ten teisingai man gaunas tai nezinau,ale ishstenu 130-140 m,pastebejau kad labai priklauso metimo nuotolis kokia sistemele naudoju,jai kabliai sukabinti tai jo,toliau ir metas,jai palaidi viskas ten tabalojas ir taip toli nesigauna,geriausiai aina su pulley sistemele,kur viena pavadys ir kabinas uz shvino tas tai aina geriausiai,da jai pulley pavady padarai pennel,ten kur dar vienas kablys papildomas slankiojantis dedas ant pavadelio tai tikrai tie masalai niekur nedingsta,nu bet lt turbut neaktualu tokie,nes didelius masalus naudoju,kaip tarkim visas kalmaras arba puse skumbres ar dar kokiu velniu kruva pridedu :lol:
 #196708   okuma
 16 Geg 2010 15:44
Airis rašė:naudojau grynai huckinsono technika. svinas nuo galunes apie 2 su biskiu metro, istiestos rankos,kotas lygegriaciai zemei,svinas matyt nejuda, staigus zingsnis i prieki ir metimas tiesiomis rankomis 45 laipsniu kampu.
masalus uzkabinsiu uz klipsu ,gal dar apvyniosiu pva,tirpstanciu siulu. dar bus proga ismeginti-savaites begyje vaziuosiu i pape.


Kaip jums sekesi???
....nu mums nieko gero tiesa pasakius,bet kibimą matem,rankos žuvim smirdejo-tai tiek tos žvejybos ir užteko :lol: gal kokius 3 kg. sugraibem... :oops:


Na o dėl metimo tai pabandyk tokį dalyką,šiaip principas bus beveik tas pats kaip pas karpistus,bet dar išspausi nemažai extra iš koto... pabandyk atsistoti šonu į metimo pusę,rankos ištiestos į viršų, rankose kotas ,dabar leisdamas kairę ranką žemyn išjudini svarelį maximaliai nuo savęs,tada rankomis vėl darai panašų judesį,kad svarelis "palystų" po kotu,tuo pat metu kūno svorį permesk ant dešinės kojos ,taip kad kairė net pakiltų 15-20 cm. nuo žemės ,tada kairę ranką ištiesi i viršų,dešinę šiek tiek sulenki (iki tokio lygio,kad svareliui vis dar būnant po kotu,pats svarelis ,savo aukščiausioje fazėje,bus aukščiau,nei meškerės viršūnėlė) ir tada iš tokios padeties "griūnama" atgal ant kairės kojos ją statant plačiau (gaunasi žingsnis), kairę ranką trauki žemyn,dešinę stumi i viršų-skrenda :-D
Tą svarelį pasiubuot gali kelis kartus,tol kol jausies pasiruošęs paskutinei metimo stadijai, ji ir svarbiausia,nes kai svarelis "po kotu" iš tokios padėties jis maximaliai apkraus kota,jau nuo pačios pradžios. Bėje visą svyravimo-siubavimo procesą akys stebi svarelį,o žvilgsnis į jūrą nukreipiamas paskutiniu momentu..(pajusi pats) ...sunkiai man čia sekasi paaiškint,nu bet gal esme pagausi,nes realiai metimas labai lengvas
 #201645   oli
 03 Bir 2010 11:56
oli rašė:gal kas "Grauvell Teknos S serijos" turi ivaldes,kaip kotas?
neseniai toki rankose turejau,pamojavau,pakandziojau,pauoschiau,nu nelabai man jis patiko,tikejaus kad bishki rimtesnis daiktas bus,nu bet ir kirviu irgi jo nepavadinsi....
 #201659   okuma
 03 Bir 2010 13:04
oli rašė:
oli rašė:gal kas "Grauvell Teknos S serijos" turi ivaldes,kaip kotas?
neseniai toki rankose turejau,pamojavau,pakandziojau,pauoschiau,nu nelabai man jis patiko,tikejaus kad bishki rimtesnis daiktas bus,nu bet ir kirviu irgi jo nepavadinsi....
nu tobulejam tobulejam... :-D :-D
 #201675   oli
 03 Bir 2010 14:58
okuma rašė:
oli rašė:
oli rašė:gal kas "Grauvell Teknos S serijos" turi ivaldes,kaip kotas?
neseniai toki rankose turejau,pamojavau,pakandziojau,pauoschiau,nu nelabai man jis patiko,tikejaus kad bishki rimtesnis daiktas bus,nu bet ir kirviu irgi jo nepavadinsi....
nu tobulejam tobulejam... :-D :-D
gera mokytoja turiu ;-var-var.
 #201679   okuma
 03 Bir 2010 15:06
Turejau omeny,kad pats paklausei,pats ir atsakei ,turbut nepastebejai :-D
 #201851   oli
 04 Bir 2010 10:12
okuma rašė:Turejau omeny,kad pats paklausei,pats ir atsakei ,turbut nepastebejai :-D
klausiau nes nebuvo kur pachiupint to koto,o chia neseniai uztikau vienam shope ir da dziugauju kad taves paklausiau ir nepirkau seniau
 #205697   Ignelis
 26 Bir 2010 18:13
atrodo tikrai graziai... :gutgut ;uolrait jauciu lb jautrus jis :)
 #205862   oli
 28 Bir 2010 11:11
Ignelis rašė:atrodo tikrai graziai... :gutgut ;uolrait jauciu lb jautrus jis :)
ner labai,ishbandziau per bangas,zoles,veja,viskas norma,tik uzmetinejant jauchias kad lankstus kotas,smagiai metas ;-var-var.
 #206030   Ignelis
 29 Bir 2010 11:12
ta ir turejau omenyje kad lanxtus... :) nes visdelto uz im6 man noretusi kiek greitesnes anglies, bet jei jis realiai taip gerai atrodo kaip nuotraukoi tj kad ir stiklo pluoshtas butu.... ;-var-var.
 #206035   oli
 29 Bir 2010 11:47
Ignelis rašė:ta ir turejau omenyje kad lanxtus... :) nes visdelto uz im6 man noretusi kiek greitesnes anglies, bet jei jis realiai taip gerai atrodo kaip nuotraukoi tj kad ir stiklo pluoshtas butu.... ;-var-var.
nu su stikliuku nelabai pazaisi chia,kai va tarkim shianakt uzsirovem ant zoliu,kai reik 50kg kavalkus lekshtu krantu parsipumpot,jau ishtampiau ash ji kiek aina dabe jau su juo man nebaisu ir i raja isikabint :lol:
 #206038   Ignelis
 29 Bir 2010 12:01
kox valo storis naudojamas ? pavadelis sokleederis?
 #206039   oli
 29 Bir 2010 12:16
Ignelis rašė:kox valo storis naudojamas ? pavadelis sokleederis?
pagrindinis "daiwa tournament" 0,42mm jai dafiga zoliu,shokleaderio net nededu,jai ner zoliu tai taspats "daiwos tournament" 0,35mm,shokleaseris 0,6mm "sufixo" arba "daiwos" nuplonejantis 0,8 iki 0,32mm,svoriai metami nuo 4oz iki 6oz
 #226835   oli
 16 Spa 2010 10:45
Ignelis rašė:ta ir turejau omenyje kad lanxtus... :) nes visdelto uz im6 man noretusi kiek greitesnes anglies, bet jei jis realiai taip gerai atrodo kaip nuotraukoi tj kad ir stiklo pluoshtas butu.... ;-var-var.
va ta tai vien del pavadinimo jamchiau(Tubertini-Metallica 3.0 Strong/Light) ;-var-var. :lol:
http://www.tubertini-sea.co.uk/Tubertini_SurfRods.html
 #237797   Dwarf
 03 Gru 2010 10:06
Sveiki,
Ruošiuosi pirkti savo pirmąjį surfą :)
Esu nusižiūrėjęs tokius variantus:
https://www.tackleuk.co.uk/#Penn-Powers ... ft/sp/6405
https://www.tackleuk.co.uk/#Shakespeare ... /sp/547721
https://www.tackleuk.co.uk/#Shakespeare ... /sp/547718
Ką manote apie šiuos kotus? Kuris būtu optimaliausias mūsų sąlygoms? Ar galite pasiūlyti alternatyvų? Orientacinė kaina 80-90GBP.
Išanksto dėkoju :)
 #237854   okuma
 03 Gru 2010 11:25
Is tavo nurodytu rinkciaus Penn arba Long Surf 15 ft. - zodziu 1 ir 3 . Jie abu liaunesni ir manau linksmesnes zvejybos butu butent su jais. Jei rinktis tarp 1 ir 3 - tai sunku butu nusprest,nes esminis skirtumas tarp ju-ilgis,o cia jau viskas suvedama i asmeninius prioritetus,nes is esmes abu kotus atitinkamom salygom verta turet ant stovo,na o jei visgi pasitenkinsi vienu kotu,tai manau rinkis 3- bus universalesnis ... :)
 #237903   Dwarf
 03 Gru 2010 13:08
Dėkui Okuma :[anuol , turbūt imsiu Shakespeare Salt Extreme Long Surf jis is 4 dalių, bus paprasčiau transportuoti. ;-var-var.
 #238081   oli
 03 Gru 2010 22:51
tikrai patarchiau pagalvot priesh perkant tos "salt extream mx",varchiau rankose,tikrai nekoks daiktas,su pardaveju tris atidejom i shaly,sujungimai absoliutus nesusipratimas,vieni skyla,kiti susistumia su tokiu tarpu kad metant tikrai nulektu su visa dalimi,geras patikrintas dalykas jai jau "shakespeare salt" nori yra senesnis ju modelis kuris buvo priesh atsirandant tiem naujiem,tas tai tikrai vertas demesio daiktas,o ypach kai jo kaina dabar perpus nukritus ishleidus tos naujus modelius,todel tikrai verta viena ish tu prigriebt kol ju dar yra:
http://www.fishingmegastore.com/shakesp ... ~6713.html
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė