Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #258374   vyrgaz
 21 Vas 2011 20:39
Taigi taigi..Aš ir pučiant stipriam rudeniniam vėjui neilgai vienoj vietoj išsėdėjau..Aišku meškeres visaip dėliojau, net po tris kuoliukus sudėjau, viršūnes ko ne vandenin sukišau..Situacija tikrai pagerėjo, al pabėgau į užuovėją nes buvau per plonai apsirengęs..
 #258396   Guru
 21 Vas 2011 21:19
ansanas rašė:
pensininkas rašė:Virsuneles linksciojimas gaunasi pastovus, nekintantis, ritmiskas kartu su bangomis. Niekad neteko matyt panasaus ritmisko zuvies kibimo. Kokia sistema naudoji? Gal tu dedi dar seryklele? o gal nezmonisko dydzio svareli? Nes, bent jau man, sakau is praktikos, net tie patys nedidci pugzliai, esant bangavimui, sugeba isjudinti galunele kitaip, nei ji linguoja nuo bangos. ne karta buvo ir tokiu atveju, kad suagresyveje torpediniai karsiokai (300 g +/- 50g ribose) sugeba meskerykoti isjudinti is kuoliuku ...
Bet jeigu tu nenori nieko keisti, tada tiesiog feederiuka esant didesniam bangavimui, persidaryk i elementaria donke ... su bezdzionele ar kitu kibimo indikatorium.
nu serykla tai dedu apie 20gr serykla+pasaras..., o ka tas keicia,kad su serykla? Man dugnine be seryklos ne dugnine.. :-D O sistema tai Gardnerio berodz taip vadinas. As kai fideriuka isbandyt pasiemiau i antra zukle tai ispuole didelis bangavimas ir zuvimi visai nedosnus ezeras kadangi dar kibimo nebuvau mates tai man tas lingavimas nuo vejo tikrai erzino.. Be to net su ploniausia virsune kartais kibimas buna toks,kad net ramiu oru praziopsot galima, o jei didelis bangavimas ir zuvis atsargiai ima tai visaj ne kas.. Aisku ko gero uzsidejus pintuka kibimas smarkiai aiskesnis butu..
Kas liecia pintuka- tu teisus- ypac gaudant plonesniu pintuku- nuo 0,09- ta pati ir makaule minejo nekarta :)
 #258503   trukeris
 22 Vas 2011 01:08
reikalas tame kad per 1-na diena tikrai neismoksit feederiu zvejot,sis zvejybos budas reikalauja gan nemazai kantrybes ir isidemeket kad tai ne tas pats kas paprasta dugnine,dar neaiskinsiu kad ir nuo pasistamymo daug priklauso kaip sakot vejas maiso,o ka kalbet kai du feederius pasistato ir dar signalu prisikabina,cirkas
 #258604   Antas
 22 Vas 2011 12:07
jei vejas linguoja virsune, virsune zemyni prie vandens pavirsiau, jei nepadeda dedi tvritesne virsune ir keiti jas tol, kol virsune nejuda, tuo tarpu serykla reiks sunkesne deti irgi. kas del jautrumo - istikruju pamatysi kaip kimba zuvis, isbandyta, net ir mazos zuvis 3 ozu virsune isjudina (zvejota su pintuku)
 #260254   Guru
 26 Vas 2011 23:01
karpiukas rašė:sveiki,susidomėjau feederiu ir nuspręndžiau jį įsigyt.taigi turiu klausimą ar gerai būtų pradėt žvejot feederiu iki 90g,360-390m.20-30g šerykla+jaukas,valas pintukas 0.10?
Pradėkim nuo to- kur zvejosi (upė, stovintis vanduo), ka zvejosi (stambesne zuvis nuo puskrasiu ir t.t ar kuojos auksles ir kitas melacius), atstumai... Zodziu atsižvelgti reikia i daug ka. Ezerams ir nedidelems upems jei nereikia mesti labai toli manau 3,60 ir iki 80 gr. uzteks. Pintuko 0,10 per akis (priklauso nuo firmos kai kurie gerokai uzstorinti). Mazesni atstumai ir zuvis- ieskok pikerio didesni ziurek galingesni yranki. Žodžiu nera vieno yrankio absoliučiai tinkančio visiems gyvenimo atvejams :) Skaityk viska nuo pradziu pakankamai prirašyta, pasiziurek nuorodose daug filmuku (ypač rusiškų)
 #260257   Guru
 26 Vas 2011 23:16
Asmeniskai as turiu 3,60 ir 3,90 ilgesnysis 120 gr. Na jei nori universalesnio imk panasiai kaip rasei...veliau apetitas isaugs :)
 #260258   Agis
 26 Vas 2011 23:17
Eilinis biudžetinis feederis su trimis viršūnėlėmis, tai pasirinksi nuo aukšlės iki karšioko gaudymo atitinkamai kabindamas šėryklas, orentuokis į vidutinį 3,9 m. ilgį ir nesuk galvos.Pažvejosi ir tada pamažu pats suprasi ko Tau reikia, kad visa tai tobulinti, o tada atsiras ir konkrečių klausimų.
 #260315   trukeris
 27 Vas 2011 13:13
ansanas rašė:3.9m ? O ka tas duoda ? Jau su 3.6 ir tai nepatogu jei krantai apauge.. Norint pasidet fyderi tenka pries tai nemaza plota zoliu krante nuravet... O kuom blogai 3m?
uzmetimo nuotoli,o siaip reik turet kelis kotus kiekvienai situacijai,na jei nezinai koks krantas,delto ir minu i tas vietas kur man patogu su 3.90m, 3m tai matyt pikeris irgi reikalingas
 #260346   trukeris
 27 Vas 2011 17:12
[quote="Ignelis"]neviena specu straipsni suskaites ir visi teigia kad universaliausias feederis yra 3.9/3.6m ilgio ir iki 120g[/quote]
mes irgi specai,o kas del gr.tai galima pasigincyt.kam vilhelmo kanale 120gr.
 #260412   tukasG
 27 Vas 2011 21:09
karpiukas rašė:...labiausiai svarstau dė ilgio
Turiu vieną pastebėjimą. Aš rinkausi 4,10 m ir dabar galvoju, kad būtų buvę geriau 3 m ar net trumpesnis. Tose vietose, kur bandžiau žvejot labai mažai tokių vietų, kur prieš tai gerokai nepasidarbavus kirviu ir dalgiu būtų galima pasistatyt pikerį ar fiderį ant kranto lygiagrečiai kranto linijai. Kai kur ir užmetimui medžių, krūmų šakos trukdo. Mest labai toli nebūtina. Tose vietose dauguma žvejoja "donkėm" arba plūdinėm, taigi ir dauguma žūklės vietų - siaurutės akutės tarp krūmų ir meldų.
Žodžiu, pabandyk apgalvot žūklės sąlygas dažniausiose tavo žūklių vietose - bus lengviau apsispręst dėl koto ilgio. Jei krantai žolėti, apaugę medžiais, krūmais ir nebūtina ypač toli mesti, tai labai ilgo ieškot nesiūlyčiau. Mano nuomone, bus patogiau...
 #260433   senelis
 27 Vas 2011 22:02
tukasG rašė: Mest labai toli nebūtina. Tose vietose dauguma žvejoja "donkėm" arba plūdinėm, taigi ir dauguma žūklės vietų - siaurutės akutės tarp krūmų ir meldų.
Na tokiose vietose fyderis ar pikeris gal nera geriausias pasirinkimas :roll: As irgi turbut rinkciausi pludine :roll:
 #260458   tukasG
 27 Vas 2011 22:45
Bandysiu šį sezoną ten tokią "ereziją" įgyvendint: ant mikrodžiginio 2,40 m spiningėlio pikeriuką susirinksiu. Aišku plūdine gal ir efektyviau tokiose vietose būtų gaudyt, bet kadangi šį sezoną noriu pikerį - fiderį mokytis įvaldyt, tai kur neįmanoma su normalaus ilgio meškerykočiu, bandysiu su tokiu.
 #260459   senelis
 27 Vas 2011 22:49
tukasG rašė:Bandysiu šį sezoną ten tokią "ereziją" įgyvendint: ant mikrodžiginio 2,40 m spiningėlio pikeriuką susirinksiu. Aišku plūdine gal ir efektyviau tokiose vietose būtų gaudyt, bet kadangi šį sezoną noriu pikerį - fiderį mokytis įvaldyt, tai kur neįmanoma su normalaus ilgio meškerykočiu, bandysiu su tokiu.
O zinai,kas man patinka zvejyboje fyderiu? O kad zuvi pakerti gana toli ir ilgiau pasimegauji traukimo procesu :lol:
 #260461   trukeris
 27 Vas 2011 23:00
[quote="Ignelis"]UNIVERSALIAUSIAS IRANKIS......! su juo ir kanale pagaudysi ir is farvaterio. o pt jei bus noras ir supratimas galesi atskirom salygom susirinkt ka noresi...[/quote]

ieskom kuriam to ko ner universaliausias irankis,neteko matyt kad kur su feederiu juroj gaudytu
 #260463   tukasG
 27 Vas 2011 23:05
:-ou-je ;-var-var. Patiko ir man tas procesas labai, ypač, kai pikeriukas nuplonintas taip, kad su didesne nei 200 g žuveliote jau reikia pakovot :). Ne taip, kaip kinietišku teleskopiniu "basliu" plūdine žvejojant, kai toks žuveliokas oru krantan skrenda :).
 #260466   Ignelis
 28 Vas 2011 01:10
trukeris rašė:
Ignelis rašė:UNIVERSALIAUSIAS IRANKIS......! su juo ir kanale pagaudysi ir is farvaterio. o pt jei bus noras ir supratimas galesi atskirom salygom susirinkt ka noresi...
ieskom kuriam to ko ner universaliausias irankis,neteko matyt kad kur su feederiu juroj gaudytu
nu manes reiskias juroj nematei... :lol: jei salygos leidzia kodel gi ne... ;-) gaudau :gutgut feederis ne spiningas turi keiciamas virshuneles juk kurios viska ishspres... :roll: didesnio uzmetimo irankis mazai kuo nusileidzia mazesnio uzmetimo feederiui, bet mazesnio uzmetimo feederis daugiau kuo nusileidzia didensio uzmetimo feederiui ;-)
 #267875   Justas.07
 28 Kov 2011 12:12
Galvoju ir aš pasiimt feederi arba pikeri. Tik visiškai nesišaudau kokio man reikia. Žvejoju aš arba nemune arba lėtos tėkmės upėje kurioje ant dugno geras dumblo sluoksnis. Ar man būtų įmanoma suderint vieną meškerykotį abejom situacijom. Jei taip tai gal galit patart kokių variantų. :)
 #268149   Guru
 28 Kov 2011 22:24
Dumblo sluoksnis įtakos nedaro meškerei- čia jau sistema, valas, gudrybes :) o dėl įrankio.. Na kaip ir dauguma priėjo išvados kad geriausia Nemune visgi su 3,90 bet iš esmės įmanoma ir su 3,60 gaudyti, tada manau geriau rinkis standesni 3,60 iki kokiu 120 gr.-150gr. viršūnėles visad gali dasipirkti pagal gramaturą.. Na tiesa neatskleidei kas čia per dumblėta upė tokia..
 #268377   Agis
 29 Kov 2011 15:34
Nu Leitė tai lėtos tėkmės upė, tai su tuom pačių įrankiu sunkokai, nebent Nemune tik kur nors uždambiuose gaudysi.Leitei reikia žymiai jautresnio įrankio negu Nemunui.
Siulyčiau pirma su feederiu į Nemuną nelysti, pasipraktikuok Leitėje.Nemune dažnas reiškinys, kai žoles neša ir žiedelius kemša, tai gali ir nebepatikti tokia pradžia :lol:
 #268528   Guru
 29 Kov 2011 22:09
Cia jau kas kaip- pirma- nedek sunkiu seryklu-arba lengvink naudojamas, masaloa prikelk neskestančiu masalu arba putplasciu arba neskestanciu plastelinu. Taip pat bandyk pikerio varanta
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė