Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #500332   Ramekas
 14 Rgp 2013 07:46
vyrgaz rašė:Kur buvo kalba apie žvejybą savaitę įsmeigus akis į viršūnę? :shock:
O kaip zmones didelius karsius zvejoja? :shock: cia ne vienos ir ne dvieju dienu serimas ir zvejyba. Cia tau ne susara gaudyt ar karpiukus 100g KM kad sumetei 5 karmuskes ir lupi. Cia jau sudetingiau, ne viena naktis praeina tusciomis, kol iseri vieta ir ateina maitintis 2-3kg keptuves. Diena as irgi niekada pypsiku nededu, bet nakti visada dedu, tada jau tikrai nepramazinsi kliovo. Jei kibimas vangus gali ir pakimarinti kedej.
 #500495   ansanas
 14 Rgp 2013 18:03
bobis rašė:jei nori pakirst kiekvieną beveik žuvį, turi dėt mažą kabliuką ir aišku, smaigalys atviras.

O jei noriu pagaut didesnes žuvis, pvz žiobrius, tai irgi, kaip tu dedu didesnį kablį kad sušara neapžiotų, nes jei dėsiu mažiuką, tai trauksiu tas mažąsias, žiobrys normalus nespės priet prie masalo, kaip jis jau bus prarytas...

va čia esu pafilminęs, pasikartosiu:

http://www.youtube.com/watch?v=PF8_whlH ... e=youtu.be

tai tokių ir nekertu, o sulaukiu normalaus ėmimo, arba, jei nebeklibina visai, vadinas masalą nudrąskė...
:shock: o as kertu net esant zymiai mazesniam virsunes virpejimui, gal turi video kaip atrodo fedeer kibimas kuomet jau reiketu kirst ? :) net tarp Korsaku pasakojimu neradau kaip atrodo tas tikrasis kibimas :roll:
Beje dekui visiems uz patarimus.
 #500501   Sokratas
 14 Rgp 2013 18:28
reiks pafilmint tau tikrą kibimą, bet žinai, jo reikia ilgai laukt aparatą įjungus, kai atrodo kad perlauš meškerę pusiau :)... Nors, pvz karšiai, kartais kimba delikatniai, kruta taip kestai viršūnėlė, bet ne taip kaip kad nufilmuota. Čia aiškiausiais kuojų drąskymas :)

Sakau, kartoju, jei ten būtų mažiukas kabliukas, tai ir pakirstum, bet aš specialiai uždedu šiuo atveju didenį, kad jos neapžiotų . Ir tai, kartais toks žiobrys apažioja, ar panaši kuoja:
P1040845.JPG
 #500509   Sokratas
 14 Rgp 2013 19:06
tas tai taip...
Bet va kuojos kai tempia, tai patartina turėt Šumacherio reakciją, bet kai jos tokios nėr tai jau ir nespėji dažnai :grin:
 #500600   vava
 14 Rgp 2013 23:01
Ramekas rašė:as turiu galvoj kiek tavo akys atlaikys zvejojant nuo 8 vakaro iki 8 ryto ziurint i virsune kokias 4-5 naktis is eiles :) nesvarbu tas prozektorius yra sviestukai, bet ar akys atlaikys po 12 valandu savaite laiko ismeigtos i virsune? :-D
nu cia kazkoks sadomazochizmas aprasytas....
 #500605   Ramekas
 14 Rgp 2013 23:16
vava rašė:
Ramekas rašė:as turiu galvoj kiek tavo akys atlaikys zvejojant nuo 8 vakaro iki 8 ryto ziurint i virsune kokias 4-5 naktis is eiles :) nesvarbu tas prozektorius yra sviestukai, bet ar akys atlaikys po 12 valandu savaite laiko ismeigtos i virsune? :-D
nu cia kazkoks sadomazochizmas aprasytas....
Kodel? Jei as noriu smagiai stambius karsius pagaudyt, turiu laisvo laiko, kas cia per mazochizmas? negaudau as tos susaros nes man cia tada ne zvejyba o tada tikrai mazochizmas :shock: Ir as ne toks vienas :shock:
Paskutinį kartą redagavo 1 Ramekas. Iš viso redaguota 14 kartus.
 #500606   Ramekas
 14 Rgp 2013 23:18
Wytux rašė:Kai 'eina' karsiai po 2-3 kg tai yra kas ir dvi sawaites prie upes issedi.....
yra kas menesi prasedi, bedarbiai tempe po kelesdesimt kg pardavimui, o cia savaite kazkam mazochizmas :lol:
 #500647   sonca
 15 Rgp 2013 10:12
Nu bet tai kai linksma stebėt diskusiją kai vienas iš pašnekovų į kraštutinumus vien tik linksta :) Aš pritarčiau vava'ai kad sėdėjimas ant krantelio savaitę yra tikrų tikriausias mazochizmas.
 #500648   Ramekas
 15 Rgp 2013 10:21
sonca rašė:Nu bet tai kai linksma stebėt diskusiją kai vienas iš pašnekovų į kraštutinumus vien tik linksta :) Aš pritarčiau vava'ai kad sėdėjimas ant krantelio savaitę yra tikrų tikriausias mazochizmas.
Sedeciau ir dvi savaites ant tiltelio ar krantelio, tik kad laiko tiek neturiu :)
 #500668   Sokratas
 15 Rgp 2013 12:00
tei bedarbiai, kaip rašai, ten mėnesį sėdėdami tikrai, manau, sėdi ne dėl malonumo....

Šian buvau ryte nulėkęs tikėdamasis kokį karšioką suviliot. Vėlokai, tik 9 val pradėjau, visi jau traukė link namų nosis nukabinę, turbūt po naktinės žvejybos.
Ir aš tik porą kuojų tepagavau, bet prieš tai, tik užmetus, virūnėlė linkt linkt, ištraukiu, pavadėlio iš 0,5 metro belikęs tik apie 5 cm galiukas... Pavadukas 0,102 fluorokarbonas.
Bežvejojant situacija pasikartojo, tik tada pavaduką sutrumpino apie 10 cm.... Ant kablio buvo kukurūzas.
Jum dažnai taip nutinka?

Jokio smūgio kertant nejusdavau.
 #500697   Ramekas
 15 Rgp 2013 15:03
bobis rašė:tei bedarbiai, kaip rašai, ten mėnesį sėdėdami tikrai, manau, sėdi ne dėl malonumo....

Šian buvau ryte nulėkęs tikėdamasis kokį karšioką suviliot. Vėlokai, tik 9 val pradėjau, visi jau traukė link namų nosis nukabinę, turbūt po naktinės žvejybos.
Ir aš tik porą kuojų tepagavau, bet prieš tai, tik užmetus, virūnėlė linkt linkt, ištraukiu, pavadėlio iš 0,5 metro belikęs tik apie 5 cm galiukas... Pavadukas 0,102 fluorokarbonas.
Bežvejojant situacija pasikartojo, tik tada pavaduką sutrumpino apie 10 cm.... Ant kablio buvo kukurūzas.
Jum dažnai taip nutinka?

Jokio smūgio kertant nejusdavau.
Nu taip, cia jau bedarbiu toks darbas.
Nemune draugeliui sendien taspats buvo lygiai kaip ir tau, tik pas ji fruorocarbonas pavadelis 0.20mm bet ten greiciausiai sapalai, nes pirmas smugis stiprus labai. Mete lauk fluorocarbona, susidejo mono pavadelius tada :-D na o as 0.16-0.18mm stroftu mono karsius gaudau ir nesuku kiausu, snd 8 karsiai, bendras svoris 8kg, didziausias 2.57kg.
Nuotrauka0051.jpg
 #501092   Sokratas
 19 Rgp 2013 09:13
Vakar vėl nusprendžiau pratęst pažintį su tuom keistu, ilgu , siauru, giliu ežeru. Rezultatai geresni. Jau nebereikėjo klaidžiot, tad atvykau tik išaušus...

Užmetinėjau iš kart arčiau, 20 g šėrykla skęsdavo su pašaru apie 15-17 sekundžių...
Jau turėjau ir sliekų mėšlinukų pasikasęs daugiau, ...
Bet kimba daugumoj karšiukai , vienas kitas plakiukas ne didesni kaip 150 g...

Ir tai, saulei iš už medžių išlindus atsibudo aukšlės ir kol masalas nusiledžia dugnan, būna gerai papurtomas ne vieną ir ne du sykius, o kartais masalui nusileidus viršūnė tebedreba, vadinas, jau aukšlė ,,sėdi" ant kabliuko pasikirtusi...
O jei po slieko užkabindavau dar ir kukurūzą, puolimas jų būdavo nebe toks žiaurus ir, jei masalas sėkmingai pasiekdavo dugną, kibimo laukt ilgai nereikėdavo, pakirsdavau šimtgraminį karšiuką, o kartais kuojytę, savo dydžiu tinkančią lydekoms vilioti :)

Sliekų dėžutėj tarp mėšlinukų buvo vienas toks žymiai žymiai stambesnis, mėšlinukų karalius. Nors nelabai ir panašus į mėšlinuką, labau panašus į dirvinuką. Pamėlynavęs toks mažai gyvibingas, pridusęs kažkoks, bais jau negrąžus tas karalius :lol: . Atgnybiau tredždalį to karaliaus, ir ant kabliuko... Nusileido dugnan sėkmingai, aukšlių neužtąsytas...
Neužilgo krantan iš gelmių buvo išvilktas šis grąžuoliukas:
zukle 2013 020.JPG
zukle 2013 020.JPG (125.27 KiB) Peržiūrėta 5988 kartus(ų)
Pakum - vėl panašus , ir dar kitas . Kai nebeliko to didžiojo slieko, nebeliko ir didelio karšio :cry:

Sliekai ir šiaip jau ėjo į pabaigą, nusprendžiau pataupyti ir maut ant Ovner kabliuko Nr. 12 po du kukurūzus. Kibimaiai pasidarė ne tokie intensyvųs, reikėdavo palaukt ilgiau, bet pakirsdavau neblogas, gražias kuojas sveriančias apie 200 g:
zukle 2013 038.JPG
Buvau pakirtęs ir gerą, karšį ant jų, bet puskelyje link mano sietelio, sugebėjo pabėgt laisvėn.

,,Šušara" pasakytų Ramekas, o man malonu traukt tas didesnes žuveles, nors ką jųs besakytumėte...
:)
Faktas, dar maloniau būt palaikyt pakibusį karšioką 1,5 ar 2,5 kg, ar kuoją puskilinę, bet nevažiuosiu gi aš į Druskininkus Nemunan, ar į Nemuno žemupį Prie Šilutės. Man ir taip gerai, smagu pabūt gamtoj, o dar fainiau, kai kimba :)
Diena, kaip žinote buvo pasakiška, lengvas pietų vėjelis, saulutė, bangos nedidelės , nors jisai ir pūtė išilgai ežero , ir, dienai persiritus antron pusėn, sietelyje buvo panašiai dienos norma...
Dar keli keisti pastebėjimai: ant kabliuko užmovus kruopą, iš kart būdavo STOP, nei krust, nors kuojų ten, raudžių, knibždėte knibžda. Taip pat, pačioje priekrantėje, kur praeitą syk priplaukė pilna nestambių žuvyčių arti kranto, įmetus žiupsnelį pašaro, šį kart, buvo tyluma ramuma, kaip šulinį, nesimatė nei žuvytės, ir tas pašaras išgulėjo nepaliestas iki pat žvejybos pabaigos .

Kaimynai, žvejojantys iš valčių plūdinėmis, labai greitai ,,pasiplovė", o velkiaujantys visi skundėsi, kad nekimba, kaip vienas, praplaukiantis makšķerēšanas meistrs, paklaustas ,,zivis ir nokošana labi?" išsireiškė, ,,odin malėnkyj okušok tolko" :)

Kokių būtų pastebėjimų iš labiau patyrusių fideriautojų? O ir tik pradedantieji kartasi sugeba atrast vertingų pastabų, ar duot vertingų patarimų ...
Paskutinį kartą redagavo 1 Sokratas. Iš viso redaguota 19 kartus.
 #501097   renaldas
 19 Rgp 2013 09:24
Nu matai, visai smagiai pasedejai, ir veiksmo netruko, ka reiskia teisinga gyli pasirinkti. Kita kart turek stambesniu masalu, tai ir zuvies stambesnes turetum pasigaut arba isvis pamegink ten tamsoj pagaudyt, susara nebus tokia aktyvi, tada ir didesne zuvis spes prie kablio prieit ;-)
 #501102   Sokratas
 19 Rgp 2013 09:38
dėkui už patarimus, bet vėlgi, reik apšvietimo aparatus susipirkt tokiam reikalui, su degtuku ar žiebtuvėliu nelabai išsiversi :)
 #501109   pensininkas
 19 Rgp 2013 09:51
dabar, kai jau 21h tamsu, atvarai kokia 15-16h, pasiseri, pastoviai permetineji + papildomai uzserineji ir su tamsa gali but daug efektu. mano stambiausi visada isprasomi su tamsa, arba, jei sedi per nakti, tai svintant, dar net saulei nepatekejus. nu arba diena komerciniuose tvenkiniuose :?
 #501110   vyrgaz
 19 Rgp 2013 09:52
Geras daikts yr fanarikas ant galvos,pas kury lęšiukas yra ir reguliuojasi spindulys..Pernai sufokusavęs spindulį į viršūnėlę gaudžiau su 3,9m fideriu..patamsy..tik tas fanarikas bais imlus energijos..tik 2-3 val. ein normaliai pažibint..nu bet kai daiktas už 20lt tai neblogai..
 #501211   Sokratas
 19 Rgp 2013 16:14
renaldas rašė:Tai nebutina visa nakti sedet, atvaziavai ant kokiu 18h, paturi vakarini kibima ir gaudai iki kokio vidurnakcio ir tada namo
o tuos šviestukus privyniojat su paprasta lipnia juosta? čia tie, kur palankstai ir pradeda šviest, turbūt teisingai supratau? tą fanariką ant galvos aš turiu kitiems reikalams, naudoju retai...Niekad žvejyboj neteko dar naudot tai dar šveičia, nors net nepamenu kiek jam metų, 1-2 kažkur
 #501215   Bratka
 19 Rgp 2013 16:22
taip teisingai supratai,geriau su lipnia juosta priviniot.Dar yra tokie spec. plasmasiniai laikikliai kurie tvirtinasi prie virsunes kartu su sviesele,bet tu naudot nerekomenduociau,siemet jau dvi virsunes per juos sulauziau,metimo metu valas kazkaip sugeba per juos persimesti...
 #501217   kamstis
 19 Rgp 2013 16:27
Bratka rašė:taip teisingai supratai,geriau su lipnia juosta priviniot.Dar yra tokie spec. plasmasiniai laikikliai kurie tvirtinasi prie virsunes kartu su sviesele,bet tu naudot nerekomenduociau,siemet jau dvi virsunes per juos sulauziau,metimo metu valas kazkaip sugeba per juos persimesti...
:-ou-je :'viau
O dar geriau,elektroniniai signalizatoriai,tada akys neisvarva :ruko
 #501218   Skridžas
 19 Rgp 2013 16:40
Labai patogus tokie,ilgai šviečia,nesipainioja valas..Gal šiek tiek brangoki kelioms žvejyboms bet jeigu planuoji dažnai nakti meškerioti gal ir apsimoka,aš visada turiu tad jeigu noras būna naktį pameškerioti neriekia rūpintis kad artėja vakaras o nėra šviesuliu naudoju jau 3 metus,tiesa šviečia ne taip ryškiai kaip standartinai bet matosi gerai :grin:
Prikabinti failai
isotopes_packed_cd.jpg
isotopes_packed_cd.jpg (77.24 KiB) Peržiūrėta 5933 kartus(ų)
537697455_o.jpg
537697455_o.jpg (54.91 KiB) Peržiūrėta 5933 kartus(ų)
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė