Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, svareliai, šėryklėlės, signalizatoriai, naudingi priedai
 #182875   senelis
 01 Bal 2010 09:07
Pastebėjau,kad vis daugiau žvejų domisi žvejyba angliškąja dugnine meškere - fyderiu. Kai kurie perka pirmąjį savo fyderį,kai kurie pereina prie fyderio nuo "donkės" - grubios rusiško tipo dugninės meškerės. Šioje temoje siūlučiau aprašyti pirmuosius įspūdžius,gaudant fyderiu,pasidalinti patirtimi,paklaust patarimo seniau žvejojančių šiuo budu,pasidalinti nuorodomis apie medžiagą internete ir t.t.
 #182897   Tadunce
 01 Bal 2010 10:07
Senelio svajoniu tema.. :D
Tiesa sakant pameginau gaudyti, pagavau tik pugzliu, nelabai patiko, todel statau i kampa.. Gal kada nors dar ir paimsiu :)
 #182905   Edosius
 01 Bal 2010 10:20
Jei kalbant apie mano pirmus įspudžius tai tik :gutgut Ir tai išmokė ir užkrėtė senelis :/brazasista
Rezultatai kalbėjo patys už save tiek skaičiais tiek svoriais (didžiausias karšis 2,8kg).. Kalbant toliau išmeginom visa tai ir naktį - dar įspudingiau, tik tiek kad naktį karšį trauki kaip petelnę, anas beveik nesiblaško, bet vistiek tenka pasižaisti su kokiu dvikilograminiu kai anam gale pavadėlis 0,13...
Per du metus ir įrankius pakeičiau i profesionalius... Daug jau išmokta ir atidirbta... Laukia trečias sezonas ir tikėkimės jis bus didesnis nei pernykštis (žiūrėti foto) ''plot
Paveikslėlis
 #183007   senelis
 01 Bal 2010 13:13
Wirtualus rašė:Jooo...teko girdet ne is vieno, kad senelis federi ivaldes neblogai....
Ne "ivaldes" o domisi siuo zvejybos budu ir ji propaguoja :ruko Ivaldes tai gal koks makaule,nu kamstis gal dar... tik tas donkininku prisimeta :)
 #183033   renaldas
 01 Bal 2010 13:48
Gausi Seneli aprodyt savo pribumbasus per Atmata, idomu pamatyt tavo arsenala, as pats Feederi pradejau naudot tik pries 3m, teorija kaip ir zinoma, vat tik dabar vyksta ieskojimai praktikoje, sitemos, valai, pasarai ir t.t. Tie kas vis dar naudojat tas vadinamas "donkes", siulyciau tikrai isbandyt si buda, manau ilgai netrukus, tu donkiu jus nebeturesit...na nebent jus i zvejyba ne zvejot vaziuojat... :-D
 #183034   senelis
 01 Bal 2010 13:52
renaldas rašė:Tie kas vis dar naudojat tas vadinamas "donkes", siulyciau tikrai isbandyt si buda, manau ilgai netrukus, tu donkiu jus nebeturesit...
Sventi zodziai ;uolrait O kad sis zvejybos budas sparciai populiareja,tai patvirtina ir zukles parduotuviu darbuotojai :)
 #183035   Edosius
 01 Bal 2010 13:53
O kur senelio pirmi įspūdžiai, ką :?: Laukiam :/braj;
 #183041   senelis
 01 Bal 2010 14:11
Edošius rašė:O kur senelio pirmi įspūdžiai, ką :?: Laukiam :/braj;
:) Na man pirmieji ispudziai buvo labai teigiami,bet jau prisimirso :) Sukurdamas tema,as turejau galvoje dabar tik besiruosiancius pradeti zvejoti fyderiu :) Beje,temos pavadinima pasiskolinau is vieno uzsienietisko forumo :? Man tiesiog labai patiko,kaip pirma karta paeme fyderi i rankas zvejai apraso savo ispudzius :) Na bet tema juk vadinasi ne tik "Pirmieji ispudziai",bet ir "Zvejyba fyderiu" Tikiuosi,kad ji bus gyva ir nenusileis lankomumu tokioms temoms,kaip "Spiningas","UL" ir kitu elitiniu zukles budu temoms :ruko O jei rimtai,tai visi zukles budai yra idomus ir rezultatyvus,jei i juos ziuri rimtai,giliniesi i subtilybes,skaitai,domiesi,daliniesi patirtimi ir pritaikai tai praktikoje. Sekmes ::hai-bai
 #183042   Wirtualus
 01 Bal 2010 14:12
senelis rašė:Ne "ivaldes" o domisi siuo zvejybos budu ir ji propaguoja :ruko Ivaldes tai gal koks makaule,nu kamstis gal dar... tik tas donkininku prisimeta :)
Nu tik nereikia but tokiam kukliam...Skridzas pasakodamas apie federius visada baigia zodziais...Nu bet va Senslis..... ::hai-bai
 #183044   senelis
 01 Bal 2010 14:19
Wirtualus rašė:
senelis rašė:Ne "ivaldes" o domisi siuo zvejybos budu ir ji propaguoja :ruko Ivaldes tai gal koks makaule,nu kamstis gal dar... tik tas donkininku prisimeta :)
Nu tik nereikia but tokiam kukliam...Skridzas pasakodamas apie federius visada baigia zodziais...Nu bet va Senslis..... ::hai-bai
Aaaaaa.... nu jei jau Skridzas sako.... Su skridzu tai as jau nesigincysiu... :ruko
 #183071   Antas
 01 Bal 2010 15:15
Šie metai bus antri kaip su fideriu. turiu shakespeare mach2 80gr, labai patinka. tik kad va kaip žuvies nėra, dar neišmokau gerai jos ieskoti, tai tenka aklu būdu eiti. nieko šiais metais reiks atsigriebti, gal savanorių atsiras iš vilniaus apskrities, kurie norės su fideriais per naktį pasėdeti prie upių ar ežerų. šiaip didžiausias laimikis yra 100 gr karosas :)
didžiausia bėda nusileidimus sunkiai sekasi ieškoti ir gylį išsimatuoti ir telkinių sunkus ieškojimas, vieno tokio kaip ežero nėra, tai einu per visus link aukštadvario pusės. praeitą vasarą tingėjau markerį pirktį, šiais metais jau reiks įsigyti :) kai kimba smagu su fideriu, jo minusas kad reikia į viršūnę visada žiūrėti, ne kaip donkininkas ūžmeti ir eini grybauti :) bet gerai pasidėjęs gali ramiai sėdėti.

p.s. beje seneli kokius kvapus naudoji pašarams? aš naudojau melasa, šiemet bandysiu nusipirkti matyliaus ir slieko kvapo jei rasiu marijos žemėje. kiek teko skaityti šie kvapai pašarams universalūs, gi visos baltos žuvys mėgsta sliekus ir matylius :cool:

dar klausimas, kai malate kanapes sėklas, jas pakepinate ar tiesiog žalias malate su džiuvėsiais?
 #183074   senelis
 01 Bal 2010 15:22
Antas rašė: šiemet bandysiu nusipirkti matyliaus ir slieko kvapo jei rasiu marijos žemėje. kiek teko skaityti šie kvapai pašarams universalūs, gi visos baltos žuvys mėgsta sliekus ir matylius :cool:
Siaip tai siltu metu laiku,o butent tada aktyviausias baltos zuvies kibimas ezeruose(kiek supratau zvejoji daugiau stovinciame vandenyje) labiau saldus pasarai ir kvapai veikt turetu...
 #183080   Edosius
 01 Bal 2010 15:28
Reiktų dar paminėt kad labai tinka į pašarą įdėt šutintų žirnių, kviečių... konservuotų kukurūzų, granuliuotos kombikormos.. Taip didesnės žuvys ateina..
 #183186   Skridžas
 01 Bal 2010 20:01
Aš šituo budų susidomėjau visai atsitiktinai,gal per daug blevyzgose šnekėjau,juokais pasakiau kad pirksiu fideri (norėjau pasijuokti iš senelio),nors mintyse buvo planu įsigiti gera spininga.Ilgai rinkausi ir pagaliau nusipirkau.Bet VIENAM sekėsi prastai nemokėjau normaliai užmesti (ir dar dabar gribaujiu :oops: )daug ko nežinojau.Bet daug fiderio siubtilibiu pamokino gerbiamas Senelis,paiškino parodė,patarė, ačiu jam :/brazasista .Daug peržiūrėtu filmu irgi daug ko išmokė ir atvedė i sėkmės kelią.Pačio BEGALĖ vikusiu ir ne labai eksperimentu.Bet kaip nebutu keista visgi su seneliu nepaviko pagauti dideliu egzemploriu, senslis per daug gudras kad ji NURUNGČIAU ir visada senelio laimikis budavo turtingesnis nors žvejodavom šalia :lol:
Šis žvejybos budas man patinka tuo kad aš jaučiu malonumą nuo pat pirmos akimirkos ,kai darau pašarą,surinkinėju fideri,užmetu-ištraukiu..Pirmieji ilgai laukti fiderio viršūnės linkčiojimai...ech kaifas,netgi dažnai būna tokiu dienų kad tikrai nėra kuo pasigirti,bet aš esu laimingas iki širdies gelmių,nes puikiai praleidau laką.Todėl kad su fideriu bene labiausiai bendrauju su gamta..Tas rytinis rukas ir mirtyna tila ir tik fist fist viršūnė suvirpa....
Tad norėčiau visiem pradedantiems ir jau įpusėjusiems eiti nepailstant šuo įdomiu keliu :grin:

Paveikslėlis

2009 07 26 Nuotrauka iš asmeninio archyvo :ruko
 #183207   Kairys
 01 Bal 2010 20:33
Sakai, tik fyst fyst ;-) . Jo, viršūnėlės virptelėjimas maloniai nuteikia. ;-) Gražus lynokas, ir ežeriokas, matosi, gražus. Tik gana drąsiai lynokas paimtas, galėjo tik fyst fyst - ir vandenin, slidūs gi anie stipriai. :grin:
 #183317   Shtulas
 01 Bal 2010 22:59
Tema cia tai tikrai aktuali :) Pamenu, kaip zvejojau su "donke" per nakti. Tos visos bezdzionkos ir pns... Pradejau pintis ir nebesupratau po kurio laiko, kuriam gale susipynes esu. Tik svintant sugalvojau, kad reikia isbandyt feederi (aisku as ji pirkau naudot kaip donke, nes visiskai zalias esu sitoj srity, praeita vasara buvo pirma kai as ant dugniniu zvejojau). Buvau girdejes is savo boso, kad jis zvejoja be bezdzioniu, signalizatoriu ir t.t. Nu sakau reikia pabandyt (tuo metu nezinojau isvis kas yra tas feederis ir kuom jis skiriasi nuo eilines donkes, nors ir dabar nezinau gerai :D) Zodziu grizau namo pilnais triusikais ispudziu. Ir laimikis neblogas buvo, kaip pirma karta gaudant feederiu ir ispudziai is pacio zvejojimo budo saunus. Siais metais reiks daugiau pasidomet, pasimokyt ir, tikiuosi, jie bus gerokai geresni, profesionalesni, nei praeiti. Draugu zveju ratas pas mane ypac mazas, tai mokausi is dedziu, kurie netoliese traukia gerus bambyzus, bet va jie nieko nepaaiskina, nebent ziuri skersai :) Tai semsiuos teorines patirties cia, o jau praktikoj kaip Dievas duos... :)
 #183397   RamaZ
 02 Bal 2010 09:07
Mane tai fyderi į rankas paimti "privertė" paprasta situacija: atvykus į žvejybą ,prie Nemunėlio, buvo aukštas vandens lygis, srovė, sukūriai... ir mano turimų plūdžių "gramatūros" paprasčiausiai neužteko, kad galečiau normaliai pažvejot. Pasirausiau po dežutėje laikomą arsenalą ir nuėmęs pludę, ant paprastos teleskopinės meškerės (tiesa labai lengvos, su lanksčia viršūnėle) sukontsravau "pater noster" sistemėlę - na ir gavosi tokia ale dugninė :roll: .
Jau bežvejodamas pradėjau galvot, kad reik pirkt lengvą fyderiuką, nes rezultatai tą dieną pranoko lūkesčius. Sekantį savaitgalį (prieš tai pasiskaitinėjęs įvairios literatūros šia tema) jau sėdėjau prie Nemunėlio ir spoksojau į spalvotą, virpančią viršūnėlę :ruko .
Visas veiksmas vyko prieš kokius 5-6 metus, bet kažkaip atmintyje išliko iki dabar.
 #183457   Saugirdas
 02 Bal 2010 10:56
Panašiai buvo ir man. Vienas dėdė iš mano kaimo Nemunėlyje gaudė kuojas plūdine meškere, kabliukas ir svareliai bulėjo ant dugno, plūdė gulėjo ant šono. Paplepėjas su draugu ir pavartę žurnalus atradom labai idomių straipsnių apie žvejybą dugnine. Patys pradėjom konstruotis sistemas ir rytojaus dieną mes ju žingsnevom, tik ne link Nemunėlio, o link prūdo kuriame tiršta karosiukų. Ten pagavau pirmają žuvį dugnine. Po to buvo keleta išėjimų į Nemunėlį, bet tuščiai, kuojytės nedžiugino, tad kažkaip buvau pamiršęs žvejybą dugnine iki praeito rudens, pasidaręs "rimtesnę" meškerytę su feedero viršūne jau gaudžiau Dviragio ežere, veliau dar keliskart aplinkyniuose tvenkiniuose, kol nusipirkau jau tikrą lengvą dugninę meškerytę. Dar keliskart su ja pažvejojau su ja, kol atėjo žiema.
 #183464   Skridžas
 02 Bal 2010 11:14
Ištiesu aš dabar prisiminiau ,kad karosiu aš vaikytėj tokiam karjiere gaudžiau,turu toki lengva teleskopiukia (iki šol turu egybte naudojau kaip duhnine viršunė labai liauna) ir aš atsysėdau
5 ryte,ir iki vakaro dusinau karsosiu,karosai ne itin ispudingi delninai,bet žvejojau smagai,bet kaškodėl tas ir liko eksperimentas..Visgi dažniau su pludine žvejodavau....Vo pasirodo aš jau vaiksitėje...
 #183715   Empowner
 03 Bal 2010 00:19
Na pirma karta kada nusipirkau feederi ir paemiau ji i rankas buvo pries kokius 4-5 metus. Tai gan patiko zvejyba su feederiu iki tol kol neisauso baisioji diena :D Ta diena zvejojau viename ezerelyje netoli Telšių. Nieko gero nekibo. Po poros valandėliu prasidėjo kliovas geras. Karšiai nuo 0,5kg iki 1,5 kg kibti pradėjo :v-ar Taip ir tampiau aš tą meškerę ... Bet paskui didžiulė širšė atskrido ir nutūpė ant meškerės. O aį paniškai bijau jų :e:e Tai bandzeu nuvyti ją, tai su skurliu kai vozeu i meškerę ... Ta nukrito ir atsitrenkė į tilto metalinius rėmus.... Ir perskilo 'viarkt 'viarkt 'viarkt Nuo tada iki dabar nežvejojau dugnine :D Bet šį sezoną planuoju pora feederiuku eko klasės isigyti :) Žiūrėsim kaip čia bus :) tikiuosi antra kart tokių šposų nepatirsiu :D Niekam to nelinkėčiau :-D
 #184832   Ignelis
 07 Bal 2010 17:10
o man buvo tjp kad ash nuo teleskopo kuri naudodavau ir kaip pludine, ir kaip donke iskart prie feederio(tixliau prie pikerio) per klaida papuoliau..., o pt ir prasidejo... :v-ar paauglystei turejau lb daug laisvo laiko, ir su tuo feederiuku zvejodavau visur ir viska (teleskopai pradejo kirmyti), tiek karosiukus prude, tiek uztvankoi karsius. bet idomiausias darbas man budavo pasharu gaminimas.... ;-var-var. kadangi gyvenau rajone ir ir iki artimiausios zhukles parduotuves dviraciu nedavaziuodavau, o ir nemazha dali tevo algos (vasarom zvejodamas po 3/4x per savaite) buciau ishleides. tai vasarai priartejus tevo visad prasydavau kad nupirktu man maisiuka 20ar 25 "bazinio" KG granuliuoto jauko. kuri jau pats visais imanomais budais "pimpindavau". Prisiskaites internete ir susirases i uzrasu knygute receptus ir kanapiu i kita kaima vogt vaziavau uzhmates kad ten auga :-D ir pyragu kampai visi nupjaustyti budavo :lol: jau nekalbu kad specialiai tevam nematant duona i mikrobange kisdavau kad pakaitinta greiciau sukietetu ir mama leistu man pasiimt, o tada as ja greit permaldavau :cool: mazai pinigu likdavo ant cigareciu ir alaus :-D nes visdelto lb vertindavau maltus zhemes rieshutus, kokoso drozhles, melasa, vanilini cukru, biskvita, ekkskruduotus kukuruzus, cinamona ir t.t... net balandziu meshlo vaziavau nekarta pas ukininka kuris juos augina rinkt :-D :-D vnz pirmas kaime buvau kuris 0.16 vala kaip pagrindini uzhsivyniojo :gutgut ir jau 14 metu budamas tevui pradejau pirshtu rodyt kurius kabliukus jam donkei pirkti, kur dabar karsiu butu galima tiketis ir kodel. tj sezona atklauses mano bumbejimu isviso nustojo zhvejot jis :oops: :roll: ;-) pt prireike geresnio feederio bet tokio kokio jau tada norejau dar po siai dienai neisigijau... :e:e supykau kad jie perdaug brangus yra ir apleidau ta buda... dbr laikas nuo laiko gaudydamas ekonominiais variantais ir varvindamas seile kai pamatau ishkelta, kieno nors rankose, gera feederiuka, kurio tik pats pats galiukas dailiai linktelejes labai uzpavydziu... :-gaila:
ir turbut nuo tos nuoskaudos begdamas surfais gaudyt pradejau :oops: :-niak'
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė