Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #293111   Raupsuotas
 07 Lie 2011 21:51
dovis444 rašė:Nu jo plude lyg nebloga, 2.5g, bet kad neslankiojanti tai Shhhhhhhhhh.................
Jau vėjus rašyti pradedi vaikine :/nek Jei tau fiksuota plūdė jau ne plūdė tada kaip sakė vienas dėdė, gal pirma literatūros pasisemk, o tada galvok apie žvejybą.O tai paprašysi parduotuvėje meškerės baltai žuviai žvejoti ir parduos tau spiną :-D Paveikslėlis
 #293134   dovis444
 07 Lie 2011 23:09
Nu bet ka as zinau, buvo kilpa valui, tai maniau slankiojanti ir nusipirkau. O kas liecia izeidima fiksuotu pludziu, deja, bet ne ta turejau omeny. Shhhh sakiau tik del to, kad man pasiule tokia kaip uz slankiojancia. Vienu zodziu PEACE, nusipirksiu kita normalia ir nebus PRABLEMU :D
 #293142   Raupsuotas
 08 Lie 2011 05:45
dovis444 rašė:Nu bet ka as zinau, buvo kilpa valui, tai maniau slankiojanti ir nusipirkau. O kas liecia izeidima fiksuotu pludziu, deja, bet ne ta turejau omeny. Shhhh sakiau tik del to, kad man pasiule tokia kaip uz slankiojancia. Vienu zodziu PEACE, nusipirksiu kita normalia ir nebus PRABLEMU :D
:gutgut :gėlė :/brazasista Paveikslėlis
 #295436   blight
 24 Lie 2011 11:27
Gal kas padės "išrišt" kaip ten yra su Cralusso Rocket plūdėm?
Esmė ta, kad prieš ~3 metus pirkau 6gr "raketą" pas Jablonskį (kitur niekur ir nebuvo jų dar) ir parsinešęs namo pamačiau, kad pas ją viduj įdėtas tik vienas keičiamas šratukas (0.45 gr). Išėmus tą šratuką plūdė laiko tik čiut daugiau nei 1gr svorį (pilnai ištraukta antena), nors gamintojas rašo jog 6gr plūdė turėtų laikyt 2gr. Smalsumo vedinas paprašiau paardyt parduotuvėj "raketas" ir nustebau, kai tose pačiose 6g beveik visose vis skirtingi keičiami svoriai, va ir dabar Salmolitoj vakar pažiūrėjau, vienoj 3 rutuliniai (x0.45gr), kitoj jau 1 ritininis (1gr) + 3 rutuliniai (tai va šita jau tikrai laikys 2 gramus ir dar su virš). Ant pakuotės kiek ten keičiamų svorių yra įdėta nerašo. Tai dabar kaip čia suprast prieš perkant reikia išsiardyt plūdę ir pasižiūrėt kiek svarelių viduj yra, ar aš čia gal kažko nesupratu :roll: Nes ta kur tik 1gr švino telaiko taip ir guli nenaudojama, nes mažuose gyliuose ir aukšlių su match'u negaudau, galima sakyt pirkdamas išsidūriau :?
 #298158   Apis
 11 Rgp 2011 11:19
Dieve kiek as nesamoningu pludziu prisipirkes esu - puse suluzo puse cigonu vaikams atidaviau - dabar jau po mazu atrenku kas kur ir kaip. Kazkaip isitikines kad gera plude kainuoja daugiau nei 2 - 3 lt.

Jei is stacionariu tai ziurek kad butu su angliniu kyliu ir is balzos. Turiu kazkokiu ala plastmasiniu - tai reiks padovanoti cigoniukams - nepatinka man jos.
 #298210   Sputnik
 11 Rgp 2011 17:40
Tai kad Cralusso, ypač Rocket serijos vaggleriai, ne 2-3 litus, o dešimt kartų daugiau kainuoja, todėl natūralu, kad tikiesi kažkokios kokybės ir aiškumo. Tradiciniai vaggleriai reikalas aiškus ir patikrintas, bet Cralusso keliamosios galios reguliavimas stumdant anteną labai jau patogus dalykas.
 #298242   Apis
 11 Rgp 2011 20:34
Pasiemiau pora claruso wagleriu - ufo ir match - bet dar neradau laiko isbandyti
 #311370   Titas
 13 Spa 2011 15:33
Sveiki, iškilo toks klausimas. Nusipirkau tolimo užmetimo plūdę ir nežinau, kaip ją pritvirtinti. Kas galėtu išsamiai parašyti, kaip reikia pritvirtinti plūdę prie valo. Būčiau dėkingas.
 #311404   Wytux
 13 Spa 2011 17:29
tiesiog per pludes apacioje esancia skylute perveri vala ir viskas.
 #311410   Titas
 13 Spa 2011 17:40
Bet kaip tada nustatyti gylį, juk plūdė judės. Aš klausiu kaip tolimo užmetiimo, o ne paprastą plūdę.
 #311417   vava
 13 Spa 2011 17:46
tam yra stabdziai naudojami, kuriais gylis reguliuojasi
 #311418   pensininkas
 13 Spa 2011 17:47
yra spec stoparikai - arba is valo risi stopmazgi, arba yra komplektukas su siulais, is kuriu irgi susirisi stopmazgi, arba yra spec. silikoniniai stopmazgiai. tai is pradziu uzsimauni ji o poto plude. plude geriau slankios jei ji bus prisegta su segtuku su suktuku, o is abieju pusiu, tarkim, nedideli plastmasiniai neskestantis rutuliukai, kad suktuko skyle neprasoktu stopmazgio.
 #311419   vava
 13 Spa 2011 17:47
titas, o tu tik plude pirkai? ar dar ir meskere, rite..?
 #311421   Bratka
 13 Spa 2011 17:50
Titas rašė:Bet kaip tada nustatyti gylį, juk plūdė judės. Aš klausiu kaip tolimo užmetiimo, o ne paprastą plūdę.
Krautuvej paklausk ten glaudziau paaiskins,yra pardavime spec.stoporai,jie buna guminiai arba is siulu,dar gali pats ant pagrindinio valo pririst siulo ar valo slankiojanti mazgeli.
 #311430   Saugirdas
 13 Spa 2011 18:03
Arba paskaitt temą nuo pradžių. ;-)
Pilnatis... :koliorava
 #311447   giedriuzzz
 13 Spa 2011 18:57
Titas rašė:Bet kaip tada nustatyti gylį, juk plūdė judės. Aš klausiu kaip tolimo užmetiimo, o ne paprastą plūdę.
O kai pirkai plūdę prie jos naudojimo instrukcijos nebuvo :shock:
Aš kaip perku tai visada prašau, kad ir naudojimosi instrukciją pridėtų ;-)
 #328715   Wytux
 27 Gru 2011 12:09
Na persiskaiciau tema nuo pradziu, perziurejau filmukus Youtubej ir dar noreciau pasitikslinti pas tuos kur gaudot ar gaudet Cralusso Bolo plude kelis niuansus. Kaip suprantu perkrauti reiketu 10-20 % tai jei plude 8 gr, tai svorio riektu deti 9-10 gr priklasomai nuo sroves stiprumo ? Del svareliu isdestymo klausimas- ar sverelis velkasi dugnu? ar jis dedamas vienoje vietoje ar pagrindinis eina kiek auksciau, o papacioje koks 0.5gr kontrolinis tik velkasi dugnu? Ar bandet kas varianta, kad visas svoris apacioje, o pavadelis pritvirtintas auksciau svarelio? Del gylio nustatymo:gylis iki pludes turi but didesnis nei asamas gylis upje- jie gylis 3m tai nustatyti reikia koki 3.5m ?
 #328724   Mike
 27 Gru 2011 12:46
Pabandysiu bent į didžiąją dalį klausimų atsakyti:
persverti reikia 10-20 proc., priklausomai nuo srovės stiprumo (nors ant 8 g. ir 12 g. esu dėjęs). Daugiau persvėrimo reikia, jei ir gylis didelis.
svarelį dėk kaip tau patogiau. Aišku, jei nori didesnio jautrumo, pagrindinis svoris turėtų būti aukščiau, o tik kontroliniai svareliai dugnu ar palei dugną.
kad visas svoris apačioje, o pavadėlis aukščiau (taip žiobrius gaudo Dubysoje ir Nevėžyje) su Bolo nebandžiau.
dėl gylio nustatymo nesuku sau galvos. Taikau taip, kad jausčiau kaip svarelis dugną kabina, koks ten gylis ir kokį aš atstumą tarp plūdės ir svarelio nustatęs, nelyginu.
 #328771   Wytux
 27 Gru 2011 17:30
Dekui Mike, reik kada bandyt prie upes pasibovyt.
 #356112   Stabas777
 29 Kov 2012 11:35
nusipirkau ir as keleta bolo pludziu, bandysiu pritaikyt ziobriu zuklei, bet jauciu pradziai teks pasimokint valdyt ta plude
 #356264   blight
 29 Kov 2012 16:14
Stabas777 rašė:nusipirkau ir as keleta bolo pludziu, bandysiu pritaikyt ziobriu zuklei, bet jauciu pradziai teks pasimokint valdyt ta plude
Svarbu ja gaudyt ne per didelėj srovėj, kitaip ana virsta ant šono ir šnipštas ganasi...
Justas.07 rašė:Is ko buna padarytas kylis ir anteneles nedideles gramaturos brangesnese pludese?
Geriausiai kai iš anglies pluošto... o ką? :roll:
 #356271   Justas.07
 29 Kov 2012 16:26
Nisipirkau pora pludeliu, man ju virsunes ir kyliai atrodo tokie trapus bet tuopaciu kaskiek lankstus. Nors nemanau kad ten labai jau geros tos pludes. Lygtais Atemi firmos. :roll:
 #356282   Dziedas
 29 Kov 2012 17:02
Kartais geresnis kilis iš metalo, stabilesne plūde.
 #356422   makaulė
 29 Kov 2012 20:49
kas yra Lietuvoj,maximose rovanose visai neblogos italu colmic,tikslios,taciau visos tokios gramaturos pludes trapios.Todel,rikciausi su anglies pluoshto kiliu,nesilanksto kaip vielinis,nesideformuoja.Pirma ka reiktu padaryti isigijus tokia plude,tai su super glue pasriprinti sriti apie vielini virshutini ziedeli valui,jei antena ishsitraukia,ja taip pat iklijuoti mirtinai.Ant kilio deti 3,o ne 2 kembrikus.Stabilus gylio ishlaikymas vienam ish ju isipjovos ir nukritus.Panashaus lygio ir trabuco pludes.Daugiau geru LT pardofkese nemaciau,na gal sensas Kaune,ale nevertos tu pinigu,kurie uz jas prashomi.
 #356512   Stabas777
 30 Kov 2012 07:07
na ir as cralusso pludem gaudau tik stovinciam vandeni, tai visai geras daiktas. todel pabandziau ir upini varianta isigyt, bet kadangi upese negaudau su pludine tai jauciu pradzia turetu but sunkoka
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė