Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai
 #481858   vincas
 28 Geg 2013 10:19
labai grazi vieta :)
suvyniojau nauja trabucco vala ant bolonkes, ziuresiu kaip laikys. Pries tai buvo kazkoks japoniskas mono, nepamenu pavadinimo, raudonas, 4 metus atlaike...
 #501286   Karka
 19 Rgp 2013 23:22
sweiki zwejai noreciau ir as sawo nuomone isakyt.As stengiuos vala keist kas sezona tai buna patikimiau ir paciam ramiau,nemanau kad ce labai didele prabanga kiekwienais metais machui ant valo isleist 40 litu :) kokius 3 metus is eiles naudojau storf vala pagrindini 0.16 (kiek zinome storftas uzstorintas pagal ismatavimus kur raso ant atiketes)bet uzpraitais metais kaskaip ce ar lenkisko padawe bet as jo lb nusiwyliau tai teko pakeist i colmic firmos,valas gan neblogas matchui tik jis man pasirode kaskoks per kietas ir turintis sioke tokia atminty teko ir ta pakeist, tada isbandziau broad owner firmos wala kuris po siai dienai man labai patiko ir kokas juo nenusiwyliau labai minkstas,neturintis atminties ir labai prieinama kaina 100m 15lietuvisku ir tikrai twirtas :) naudoju 0.16 tiek wasara tiek rudeni tiek pawasari,swarbiausia dalykas reik nepamirst kas kiekwiena zukle taisiklingai susireguliuot stabdy ir wiskas bus klass:) o pacefkem naudoju storfta 0.8-0.14
 #501331   macka
 20 Rgp 2013 08:30
o tai buna strofto skestancio, kad matchui naudojai? :shock:
 #504249   blight
 02 Rgs 2013 17:30
Karka rašė:tai teko pakeist i colmic firmos,valas gan neblogas matchui tik jis man pasirode kaskoks per kietas ir turintis sioke tokia atminty teko ir ta pakeist
Žiūrint kokį modelį bandei, nes tų Colmic yra ir gerų ir visiškai š :roll:
 #563375   kitas
 25 Bal 2014 17:58
iš šių valų nesirinkčiau nei vieno, nes pirmiausia per stori, antra - strofto atsisakiau prieš tris metus dėl perdidelės turimos atminties, craluso šiaip nepatiko dėl savo silpnumo todėl net nebežiurėjau ar jis minkštas ir skęstantis...valą renkdamasis pirmiausia atkreipiu dėmesį į jo minkštumą ir skendimą, jei žvejojama su rite ir neuželusiose vietose pageidautina kad valas būtų skęstantis, jei vieta žolėta tada ne. Pagal metimo nuotolį apsisprędžiame naudoti minkštą valą ar ne...minkštas valas tolimuose metimuose dažniau pinasi, bet aš naudodamas minkštą valą tą problemą išsprędžiau sistemą ant kurios išdėlioju svarelius rišdamas ant kieto, gerokai storesnio valo...taigi mano pagrindinis valas yra browningo cenex skestantis 0,16...svarelius sudelioju ant taip pat browninginio HYBRID power mono 0,24, pavadėliams nuo šių metų pradėjau naudot geležynio lydžio siulomą tipo maver bet ant pakuotės žimimą kaip smart SLR 0,1 valą, beje kaip tik su tokiu pavadėliu šiemet jau ištrauktas 0,6 linas....
...besirenkant valus neblogą nuomonę paliko trabucco valas, bet kadangi rinkoje tuo metu nebuvo plonesnio kaip 0,18, o aš naudoju daugu daugiausiai 2+2gr. pludęs tai toliau užmetus ir paskandinus valą, jo svoris man stipriai koreguodavo plūdės kalibravimą...tai tiek trumpai.
 #563389   Sokratas
 25 Bal 2014 20:03
dėkui ir už tiek.

O kokio storio siųlytum imti?

O tas Trabucco, manau ne vienos rūšies yra?

Sako, daug žvejų giria COLMIC?

Skęstantis-neskęstantis. ?

Kažkodėl aš linkęs prie neskęstančio, bet gal mąstau neteisingai: tą kas eina už plūdės , švinai ir taip paskandins, o kas šiapus pludės link žvejo, gerai kad neskęsta...

Na, pavyzdžiui mane užknisa kai srovėj žvejojant ir kerti- ,,šniaukšt" kol ištrauki nuskendusį valą
ir tas kirtimas nebekirtimas gaunasi...
 #563402   andrius0302
 25 Bal 2014 20:44
Skestantis valas reikalingas labiau stovinciame vandenyje kai norima grieciau vala nuskandinti, kad jo neveiktu vejas. Upese manau tik neskestantis.
 #563403   kitas
 25 Bal 2014 20:57
nepaminėjau, kad meškerioju tik stovinčiame vandenmyje, srovėje visai kita politika, ten ir plūdės kitokios...sunku patarti su tais valais, paprasčiausiai kiekvienas pats turi atsirinkti kas jam tinka. Jei neklistu tai esu turėjęs colmik, o gal mistral tai buvo, tokioj juodoj dėžutėj buvo supakuotas, trukinėjo kaip siulas.
 #563419   Sokratas
 25 Bal 2014 22:21
aš tai tik upėje su plūdinem, vadinas einu teisinga linkme-neskęstantis geriau.

Bestudijuojant užrašymus, pasigebdu info, koks jis yra. labai retiai būna parašyta kaip čia: sinking


http://www.kibk.lt/categories/2180-cral ... 368-ms_016

patrašyta, ir viskas aišlku, skęstantis.

o pvz čia neparašyta:


http://www.kibk.lt/categories/2178-cral ... 354-gm_018

ir žinok žmogau...

pardavėjai sakau, atkerpam gabaliuką ir įmetam į stiklinę su vandeniu, jei neskesta- imu.

Nuskendo, pardavėja liko nepatenkinta, ir toliau su kitais valais experimentuot atsisakė :lol:
 #563428   gabras
 25 Bal 2014 23:27
as tai zvejoju 95% upese, tai stroft abr pagrindinis, ir stroft gtm pavadeliams,nieko geriau nesu rades,esu istraukes ir sapalu nemune ~2kg ir karsiu nery >2.5kg, niekad nera pavedes. zvejojant upese ypac nery ar nemune butina salyga keist vala kas sezona, ir vidury sezono pervyniot is kitos puses.
 #563433   Sokratas
 26 Bal 2014 05:39
Tas Stroftas skęsta ar ne? Kokį diametrą pagrindiniam valui naudoji plūdinei?
Apie ABR rašo, kad Kietesnis ir mažiau tamprus nei kiti valai

http://www.kibk.lt/categories/935-abr/p ... 46-abr_016


O žvejys Kitas rašo, kad kietas valas- blogai.

----------------------------------------------------------------------
Pernai buvau susivyniojęs tokį valą 0,16 mm:

http://www.bjcondor.com/pro_v4a.asp?clsid=822&tp=2714

Tas parašymas Megastrong reiškia kad labai kietas , ar kad labai stiprus?

Kas man nepatinka jame, kai išsivynioja iš ritės tai taip ir lieka spyruoklės vijos ir jisai yra skęstantis, dar kart ką tik patikrinau....
 #563568   kitas
 26 Bal 2014 21:18
kad stroftas etikėtėje būtų skęstantis neteko matyt, bet budavo lengvai skandinamas, o paskui kai užvežė kažkokio šlamšto strofto pakuotėje tai labai garbanojosi, t.y. žiaurią atmintį turėjo ir buvo sunkiai skandinamas....šiaip net tie valai kurie ant pakuotės žymimi kaip skęstantys savaime praktiškai neskęsta, reik skandint, geriau skęsta fluorokarbonai bei juodi valai nes jie yra prisotinti anglies, tačiau ta anglis kartu ir susilpnina valą....o gal tik man abu kartus kiek esu pirkęs juodą valą pakliuvo sandelių likučiai, vienas buvo cralusinis, kitas lyg konger...db turiu nusipirkęs trabucco juodą, bet dar neišbandęs...apybendrinant tai jei ant pakuotės nerašo kad siking tai nebesuk galvos gali imti bet kurį kurio pakuotė partinka arba esi išbandęs....bet patikėk kad už stoftą tikrai yra geresnių valų už tą pačią kainą....
nei žvyno....
 #563573   kitas
 26 Bal 2014 21:28
p.s. dėl valo kietumo.... jei meškerė yra parabolinė arba pusiau parabolikas gali naudoti kietą t.y. strong valą jis mažiau tamprus, jei meškerė kieta (fast) tada geriau naudoti minkštą... minkštas valas padeda lengviau kovoti su žuvimi ir kartais ištaiso kai kurias klaidas, kietas valas yra mažiau tamprus, todėl mažiau amortizuoja ir žuvies smūgius....šiaip praktikoje kietas valas naudojamas tolimiems metimams dėl pakirtimo patikimumo, bet naudojant tinkamo lenkimo kabliukus, pasikerta ir su minkštu valu tarkime meškeriojant 20 - 25 metru atsumu..
 #563642   gabras
 27 Bal 2014 12:10
naudoju 0.18 stroft abr pagrindiniam, neskestantis.specialiai stiklinej nebandziau skandinti,bet srovej darant pravedima, jei paguldau vala ant vandens tai neskesta, man to uztenka.
 #564326   Sokratas
 30 Bal 2014 06:41
taip ir neišsirinkau valo: mono, neskęstančio, srovei.
Nuvykęs žvejybon turėjau pasirinkimą, arba stovėt ir žiūrėt kaip žvejoja kiti, arba dėt turimą 0,28 mono, iš kurio rišu sistemėles fyderines, arba pabandyt su pintu.
Taigi, padariau baisų nusikaltimą, ant plūdinės užsidėjau pintą 0,12 Sasame Samuline...

Jokių blogumų nepastebėjau, traukiau žuvis po dvi iš kart :lol:
Prikabinti failai
DSCF3822.JPG
DSCF3822.JPG (81.63 KiB) Peržiūrėta 9025 kartus(ų)
 #564380   Adrean
 30 Bal 2014 09:04
Gal kas naudojate Sensas Anglaise valą? Kokie įspūdžiai? :)
 #564528   Sokratas
 30 Bal 2014 19:23
Ta prasme...? Sakai per brangus daikts plūdinei?

Šiaip tai negaila, ten tik koks 30 metrų belikęs jei ne mažiau...
 #564530   SKYLINE
 30 Bal 2014 19:25
Na jei 30m tai dar negaila :lol: bet man tai butu prabanga siokia tokia :cool:
 #564600   kitas
 01 Geg 2014 10:42
ar meškerės žiedelių nesupjaus?.....
 #564628   Sokratas
 01 Geg 2014 16:25
tokie jie minkšti?
 #564766   Dziedas
 02 Geg 2014 08:17
Claruso geras....0.14 ir pirmyn :grin:
 #564806   Adrean
 02 Geg 2014 10:53
Cralusso tikrai geri valai - pats antrą sezoną naudoju ir plūdinei (General Match) ir dugninei (Feeder).
Bet labai "jautrūs" pažeidimams, pvz., ant plūdinės 0.16 storio valo perstūmei fiksuojantį svarelį arba plūdę nenuėmęs kembriko ir toj vietoj iškart gaunasi susilpninimas.
Todėl dabar galvoju Sensas Anglaise valą plūdinei išbandyti :)
 #565101   kitas
 03 Geg 2014 21:40
geras bet blogas
 #565443   Adrean
 05 Geg 2014 09:37
Nerašiau, kad blogas. Rašiau, kad "jautrūs" pažeidimams.. ;-)
 #565563   Sokratas
 05 Geg 2014 15:05
nu tai tuo pačiu ir ne kas...juk žvejojant nuo valo užkliuvimų neapsisaugosi, tai už žolėsm, tai už krūmo, ir pn..., o ir plūdei pastumt jei reik nuiminėt atsargiai kembiką. tai š visai...
 #565886   kitas
 06 Geg 2014 08:57
cralusso valų yra plati gama, tad gal jų tarpe yra ir pakenčiamų valų, negaliu pasakyti nieko apie daugumos jų savybių, bet kad jie to paties storio yra silpnesni už kitus valus toj pačioj kainų kategorijoj tai faktas ir faktas kad bandant tempimo budu neišlaiko deklaruojamos apkrovos....taigi mano išvada apie juos tai kad tai yra silpni valai, bet tai nereiškia, kad ir kita jų produkcija bloga..man puikiai pasiteisino plūdžių segtukai, suktukai su greito pavavadėlio keitimo sistema.
 #565920   Adrean
 06 Geg 2014 11:24
Na įdomu..O stiprumas buvo bandytas to paties storio valų (kalbu ne apie nominalų, o faktinį storį)? Nes man kaip tik šviežias Cralusso General Match ir skersmuo (matavau su mikrometru) ir stiprumas atitinka nurodytus ant pakuotės.. :roll:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė