Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #714602   V1lius
 12 Bal 2018 20:14
Gal kokį gerą PE valą už protingą kainą parekomenduotumėt? Kad būtų ir pakankamai slidus, bet ir tvirtas, aštuongijis (mačiau jau ir 12 gijų yra bet kainos kosminės). YGK G-Soul, Varivas, Sunline? Kas dar? Praėjusį sezoną naudojau kažkurį Goseną, tai neblogas, bet norėtųsi pabandyti kažką naujo. Gal turit kokių gerų atsiliepimų?

Taip pat, kaip manote ar verta pasiploninti iki 0.4 ? Praėjusį sezoną naudojau 0.6. Valą poruosiu su Stradic 2500, žvejyba pagrinde upėse, nedideliais 2-5 gr vobleriais.

P.S. Vienoje žūklės parduotuvėje ala ekspertas pasakojo, jog pagal jį upė intensyviau žvejojant labai greitai suvalgo aštuongijį valą, kuris yra labai slidus, švelnus ir pradeda trūkinėti, o šiukštesnį keturgijį sunkiau ir geriau už tą pačią sumą kelis kart per sezoną pakeisti keturgijį nei naudoti aštuongijį. Yra tiesos? Ar, kaip aš manai, reikia tiesiog pasirinkti gerą ir kokybišką valą ir niekas jo taip lengvai nesuvalgys?
 #714609   edmundaxx
 13 Bal 2018 06:20
Seniau eksperimentuodavau su valais, paskutinius pora metu naudoju tik YGK G SOUL ir Varivas Light Game Super Premium.
Vienas kitą idealiai papildo storiais. Abu yra tikrai kantrūs tavo minėtom sąlygom. Manau, dauguma patars tau šituos valus.
Dėl storio kaip nori. Man Chubikus gaila mėtyt su #0.4. :-D
 #714614   V1lius
 13 Bal 2018 11:03
edmundaxx rašė:
13 Bal 2018 06:20
Seniau eksperimentuodavau su valais, paskutinius pora metu naudoju tik YGK G SOUL ir Varivas Light Game Super Premium.
Vienas kitą idealiai papildo storiais. Abu yra tikrai kantrūs tavo minėtom sąlygom. Manau, dauguma patars tau šituos valus.
Dėl storio kaip nori. Man Chubikus gaila mėtyt su #0.4. :-D
Tai va, įdomu paeksperimentuot, bet kartais gali prisigaut su kokiu nauju produktu. Šitie tai jo, jau patikrinti, kad neblogi ir už normalią kainą. Gal kažką tokio ir reiks pasiimti, jei nebus daugiau rekomendacijų :ks>

Kodėl gaila? Sakai per plonas?

Taip pat, gal kažkas vyniojo 0.4 ar 0.6 PE ant Stradico ir žino kiek maždaug backingo reikia privynioti? :/braj;
 #714617   Qmas
 13 Bal 2018 11:38
V1lius rašė:
13 Bal 2018 11:03

Taip pat, gal kažkas vyniojo 0.4 ar 0.6 PE ant Stradico ir žino kiek maždaug backingo reikia privynioti? :/braj;
Galiu tiksliai pasakyti - vyniojau pries kelias dienas ant 2500 Stradico Gosen Don Pepe 0.6 vala 150 metru, tai po apacia kazkokio papiguskinio mono valo 0.14mm storio suejo 150 metru. Kaip atrodo uzvyniota gali pazuret "Rites" temoj - foto yra
 #714664   V1lius
 14 Bal 2018 15:30
Tie visi PE valai tokie rėkiančių spalvų, suprantu, kad geriau matosi ir pan, bet man kažkodėl psichologiškai labiau patinka ne tokios intensyvios spalvos valas. Niekad net nenaudojau super ryškaus. Kažin koks galėtų būti iš neblogų, bet kurio spalva būtų kokia nors pasteliškiau, tamsiau žalia, pilka ar kokia tamsiai vyšninė?

Šian Trituruse kokį pusvalandį diskutavom apie viską, nuo ričių iki valų, tai sakė jie dauguma tiek upėtakiui, tiek šapalui jau perėję ant fluorokarbono. Anksčiau irgi naudodavo PE. Bet čia iš principo manau pagal kiekvieno poreikį, tiek PE tiek Fluorikas turi tam tikrus savo pliusus, bet aš vis tiek linkstu link klasikinio PE+Fluoriko pavadėlio varianto.

Yra gaudančių upėtakį/šapalą su fluorokarbonu? :ks>
 #714677   Lupus
 14 Bal 2018 19:12
V1lius rašė:
14 Bal 2018 15:30
Yra gaudančių upėtakį/šapalą su fluorokarbonu? :ks>

Yra! Aš naudoju fluorokarboną tiems ir aniems.
 #714736   zhnyplius
 15 Bal 2018 22:39
Yra gaudančių upėtakį/šapalą su fluorokarbonu? :ks>
[/quote]

Šiai dienai upėtakiui pagrinde naudoju 3,5-6 lb (grubiai 0.14 -0.20) naudoju sunline sniper bms azayaka pagrinde. Florocarbono valus pradėjau vertinti kai ėmiau gaudyti žiema (mažiau apšala) ir man vartiklės su FC smagiau dirba plius jokio pavadžių raišiojimo. Šapalui kol kas pintus naudoju pagrinde nes gana daug paviršiniais masalais gaudau tai pintas man labiau patinka.
 #714739   DainiusM
 16 Bal 2018 09:13
didziausias FC (kaip ir mono) minusas IMHO, kad isegus i kokia saka ar kelmuka- be sansu iskratyti masala, kas su pintuku daznai pavyksta. na ir prie sensorikos reikia priprasti, man po pinto tai bais durnas jausmas- nifiga nesugaudau kas su masalu darosi. :-D
 #714751   petraszvejys
 16 Bal 2018 12:51
SauliusM rašė:
16 Bal 2018 12:46
abu valai geri, bet labai idomus svarstymas tarp keturgyslio ir astuongyslio valu...
Tai vat dilema iškilo, kai pardavėjas pasakė, jog keturgyslis ilgiau tarnauja, ilgaamžiškesnis. O man tai nesvarbu ar jis keturiu ar aštuonių gyslų, svarbu mestųsi gerai masalai ir netriukšmautų valas slysdamas žiedeliais...
 #714767   gdeivis
 16 Bal 2018 17:43
petraszvejys rašė:
16 Bal 2018 12:37
Sveiki, ką manote apie Pontoon 21 Exteer x4 valą UL'ui , 1-8g, svarstau ar šis valas už 12€, ar sunline super pe 8 už 19€.
Man labai pasiteisino tas Pontoon 21 Exteer x4 zvejojant Neryje. UL kotais naudoju #0.6 ir tas bjaurus Neries vanduo, pilnas abrazyviniu daleliu jo greitai nesuniokoja. Puikieji minkstieji japonu PE vali Neriai visai netinka.
 #714789   V1lius
 17 Bal 2018 12:25
Užsivyniojau tą Sunline Smallgame PE HG 0.5, tai valas smagus, minkštas, vakar pabandžiau prie upės, gerai metasi. Tik užvyniojus 150 m. 0,14 mono trūksta pusantro milimetro, kad gražiai sugultų iki kraščiuko, reikės užvynioti truputį daugiau arba storesnio. Manau dar padės truputį toliau užmesti. O bendrai tai žiūrėsiu kaip laikys ir ar nepradės trūkinėti dėl savo plonumo po daugiau žvejybų. Bet kol kas patiko.
 #714803   arta777
 17 Bal 2018 17:57
Rekomenduoju įsigyti purškiamo silikono,brangaus pe apsaugai.Naudoju jau ne vieni metai.Supurškiu pe gausiai tuo silikonu,kiekvienos žūklės išvakarėse.Tiesiai ant ritės būgnelio, susukto valiuko.Naudoju skirtą žvejybai,nors girdėjau,kad naudoja ir automobilinį ir net WD.Tikrai prailgina pe ilgaažiškumą,tuo 200% įsitikinau per kiek daugiau nei trys metus purškaliojimų.Man optimaliausias rusų firmos Try Kita.Jo gali gauti Vilniuje parduotuvėse Pas Ina,Lazdynuose,bei Žvejo instinktas,Savanorių pr.
P.S.Ritei tikrai nekenkia,purškiant valiuką,susuktą ant būgnelio.
 #714870   piatras
 18 Bal 2018 20:38
''plot bravo, jaunuoliai ! ir paskiau tą visą savo šūdą padovanojat upėms, ežerams :-D vien tik dėl to, kad neva valas gal tarnaus 0,5 sezono ilgiau... :/braj; :/nek
 #714878   arta777
 18 Bal 2018 23:23
piatras rašė:
18 Bal 2018 20:38
''plot bravo, jaunuoliai ! ir paskiau tą visą savo šūdą padovanojat upėms, ežerams :-D vien tik dėl to, kad neva valas gal tarnaus 0,5 sezono ilgiau... :/braj; :/nek
Taip jaunuoli,kas žvejyba,po viedrą atsinešę,padovanojam to šūdo,upėms ir ežerams.A būdami Nemune ties Kačergine ir cielų dviejų nepagailim.I da žarstekliu pamakaluojam,užbaigtumui..tsakant :-D
 #714887   DainiusM
 19 Bal 2018 13:03
bet tuo paciu greit oksiduojasi ir siaip velniai zin kokios savybes islenda TAIP ja panaudojus, gali paaisketi, kad nei frendly nei enviroment...
 #714903   AudriusM67
 19 Bal 2018 19:07
Silikonas- chemija, alyva- chemija, visokie dipex, aromix ir kiti keiksmažodžiai taip pat chemija, tačiau kaip apsiginti nuo to brudo Nemune kuris, bet kurį valą, po vienos žūklės paverčia tuo š... aplipusiu pasišiaušusiu, rudu gleivėtu šū...u. Jei valas išdžiūsta, valui jau amen '''bum '''bum .
Vasarą,- žiedadulkės, pūkai ir tt. Dabar nėra nė žiedadulkių, nė pūkų o to š... tiršta, be to visas vandens paviršius padengtas pilka plėvele. Gal čia ne chemija ?? Kaip tuomet draugiškai gamtai bent kažkiek apsaugoti valą ???? :ks>

Nuotrauka praėjusio sekmadienio.
1-P4150051.JPG
  • 1
  • 226
  • 227
  • 228
  • 229
  • 230
  • 232
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė