Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #1665   giedriuzzz
 03 Kov 2006 20:51
Siemet nusprendziau spiningaujant isbandyti pinta vala. Pasinaudojau Romadoje vykstancia akcija ir nusipirkau.
Ten man isiule Cormoran Corastrong geflochten vala

Taigi gal kas esate toki isbande. Noreciau suzinoti jo pliusus ar minusus. Aciu.

 #1673   Skumbrotas
 03 Kov 2006 21:14
Man labai jau įtartinai atrodo visos tos akcijos :!: Kai išparduodamos sezoninės prekės gale sezono dar suprantu, viskas logiška. Kai išparduodamos prekės prieš sezoną tai gali reikšti tik vieną - pragulėjo keletą metų, nepasiteisino, bando iškišti. Net sezono gale gerų prekių negausi, paskelbia kokią akciją kokios firmos ritėms, tai atėjęs išgirsti, kad ta akcija negalioja einamiausiems modeliams :!:
Kaip ten tas tavo nupirktas valas - ar kartais ne plokščias? Toks netinka net menkėms su pilkeriu gaudyti, atsišerpetoja po pirmos žvejybos.
Man spiningaujant tie pinti valai nepatiko. Kažkodėl tai periodiškai laiks nuo laiko mėtant kažkur viduryje nei iš šio nei iš to atsiranda nedideli mazgeliai su kilpute, kuriuos pastebi tik suviniodamas atgal. O pintam vale tų mazgelių dar nė karto nepavyko atrišti, tenka pjauti ir surišti mazgu, po kiek laiko ant valo susirenka 5-8 mazgeliai ir pradeda nervuoti.

 #1674   kamstis
 03 Kov 2006 21:20
:gutgut Skumbrotas tiesa sako :gutgut Nezinau kaip del sito valo ,kuri pirkai,bet aplamai pintais valais esu nusivyles,bent jau karpiuku zvejyboje jie tikrai niekam tike,o ir spiningaujant sezono neislaiko :roll:

 #1700   tomoshius
 03 Kov 2006 22:59
;uolrait na pintas valas tai 1 vietoje spinigaujant,ant abieju spynu turiu susidejas..vienas fire lainas(juodas),o kt. nebepamenu (geltonas)..jais gaudau tik jiemsatsiradus ..siaip kaip pasakius atsirado is pradziu "sniurai" o ne pinti valai :/bd-d/el ..na o dabar kitas reikals ''plot

 #1858   Aukstaitis
 06 Kov 2006 16:24
Spiningauti neseniai pradėjau,tai mažai ką galiu pasakyti, bet pati pirmą sezoną kai nusipirkau pintą valą tai prakeikiau visus kas sugalvojo tokį valą. :oops:
pirmiausiai ant ritės suvyniojau taip,kad neliko jokio būgnelio krašto.Pilną,pilną privyniojau, ko pasekoje pastoviai gaudavosi mazgai.Kai iki būgnelio viršaus pradėjau palikti keleta mm, reikalai žymiai susitvarkė.
Antra - labiausiai nervino tai,kad pradėjau jausti kiekvieną masalo stuktelėjimą.Iš pradžių vis galvodavau,kad kimba :oops: :lol: bet pasirodo,kad jausdavau masalo prisilietimą prie kokios nors žolės.
Trečia - keletą kartų palikau sukriukes žolėse.Galvojau pintas valas tikrai išlaikys "rovimą", bet nutikdavo kitaip.Kartais rodėsi,kad paprastas valas geriau laiko.Pasirodo pats durnas buvau - mazgas turi tikti pinto valo rišimui, ir ne veltui ant dėžučių būna rekomenduojami mazgai.

Šiam momentui esu už pintą valą spiningaujant.Nepamenu kokį nusipirkau :oops: , bet 0,14mm pilnai tenkina lydekų žvejyboje ;-) Tik prie pinto valo rekomenduočiau "minkštą" kotą.Žymiai rečiaunusipurto aštriadantė :roll:

 #1859   gio
 06 Kov 2006 16:29
vuoj, liuks ish tikro pintas.. tik pernai pavasari nusipirkau, bet labai patiko, aishku, tas pats kaip aukshtaichiui del privyniotos pilnos katushkes, ale kai perteklinis valas kushiais nuejo, baigesi ir vargai.
nusipirkau per stora, ar 016 ar018 nepamenu, ale kelmus raut jau nusibodo, shiemet keisiu i plonesni. aishku, taupumo atzvilgiu gal ir nieko, bo pernai shaka nulauziau po vandeniu su keletu guminuku :lol:

 #1860   gio
 06 Kov 2006 16:31
ai ir dar labai priziuret stabdi reikia, bo pora pazistamu zveju pora spiningu ishmete.

 #1915   gio
 07 Kov 2006 08:35
mazgai jau ideti buna kartu su popierine pakuote (fire line berods)
pavadeli rishu, ale tik del to, kad dar nebandziau be pavadelio :lol:
nors itariu, kad lydekos dantukus turetu kokias 10 min atlaikyt. pas man dantai gal biski ir kreivi, ale nei karto neuzteko kantrybes nubruzint pinta zilka. suktuka dedu, nors pinta zilka ir nemegeja suktis, ale jei jau susisuks, tai net nenarplioju.
Nezinau, gal pasikartosiu, ale kai pabala vienas valo galas reikia pervyniot zilka naudotu valu i vidu ir vel bus kaip nauja.

 #1923   Liuciferis
 07 Kov 2006 09:26
Siaip pinta vala lydekos nupjauna net lengviau nei monofilamenta. Esu kelis sykius nukentejes :evil: taip kad tokiu minciu jau nebekyla :cool:

 #1925   tuomahaukas
 07 Kov 2006 09:30
Iš kur toks kategoriškumas ? :/nu/n/x
Visgi tie, kurie prie savo žilkų prisabačina metrais parduotuvėse parduodamus pinto valo šmotelius- visi durakai :?: :lol:

 #1930   Skumbrotas
 07 Kov 2006 10:01
Na, paskaičiau čia ir nusprendžiau pabandyti tą fire line. Vienas minusas dėl ko anksčiau jo nepirkau - tai kad temačiau pakuotes tik po 110m. Trumpokas ilgis žvejojant dideliuose vandenyse, o durstyti po apačia papildomai kito valo nesu mėgėjas. Kitas klausimas - skirtingos spalvos pakuotėse kiek supratau yra skirtingos struktūros valas, tai koks tinkamiausias (iš fire line) spiningavimui?

 #1931   Agis
 07 Kov 2006 10:03
Pernai isbandziau Spiderwire, patiko nusipirkau dar plonesnio.Anksciau naudojau kitokius, tai po keliu sponingavimu pasidarydavo plokscias kaip sniuras.Su situo tokios problemos kol kas nebuvo.Vobleriams nenaudoju jokiu pavadeliu, bo manau netikslinga, nes voblery tikrai lydeka (bent jau tokios kur man kimba) nepraryja, taigi dantu nesukanda.Karabina pririsu paprastu vobleriniu Rapalos mazgu.Tik va su karabinais nesiseka dar rasti sau tinkamo, jeigu jis laiko normaliai, tai tada labai sunku ji ykabinti i voblerio ziedely.Nors tikriausia reiktu net ir karabino nenaudoti.Visada laiks nuo laiko numetu keleta metru valo be sirdies grauzasties, bo kaip pastebejau paskutiniai metrai ir gauna didziausia apkrovima, taigi ir padyla daugiausia.Del mazgeliu su situo valu tfu. tfu :lol: kol kas problemu neturejau.

 #1935   tuomahaukas
 07 Kov 2006 10:37
Agiui :arrow: Manau kad karabinas (ypač netinkamai parinktas) kiek įtakoja voblerio darbą- jei jau gaudai be pavadėlio, tai ir rišk laisvu mazgu tiesiogiai (Žinoma jei nesi mėgėjas po dviejų metimų keisti voblerį ir per žūklę "pratestuoti" visą arsenalą :lol: )

 #1938   Agis
 07 Kov 2006 10:52
Tai tame ir esme, kad dar tik testuoju savo deze ir kol kas tik pora patikimu turiu :lol:

 #2022   žVYNAS
 07 Kov 2006 20:52
giedriuzzz rašė:Siemet nusprendziau spiningaujant isbandyti pinta vala. Pasinaudojau Romadoje vykstancia akcija ir nusipirkau.
Ten man isiule Cormoran Corastrong geflochten vala

Taigi gal kas esate toki isbande. Noreciau suzinoti jo pliusus ar minusus. Aciu.
Turejau toki Cormoran Corastrong, bet ar jis buvo geflochten-nepamenu , man jis buvo ;uolrait , tik po pirmos zvejybos Nemune jo zalia spalva nusiplove o daugiau viskas liuks, sudroziau as ji kaip turi but, man jis asmeniskai labiau patiko net ir uz fire line.

 #2041   tomoshius
 08 Kov 2006 07:42
Liuciferis rašė:Siaip pinta vala lydekos nupjauna net lengviau nei monofilamenta. Esu kelis sykius nukentejes :evil: taip kad tokiu minciu jau nebekyla :cool:
tam yra naudojami volframo pavadeliai :roll:

 #2050   tuomahaukas
 08 Kov 2006 08:31
... na žiūrint ką ruošiesi segti ir prie kokio konkrečiai pavadėlio :arrow: ne visada ;-)

 #2058   Liuciferis
 08 Kov 2006 09:42
tomoshius rašė:
Liuciferis rašė:Siaip pinta vala lydekos nupjauna net lengviau nei monofilamenta.
tam yra naudojami volframo pavadeliai :roll:
Nu juos dazniausiai ir naudoju. Ale gerokai seniau buvau prisiskaites kazkokiu "gudrociu" :twisted: patarimu, kad pinto valo lydeka neperkanda tai net buvau pasigamines kelis "pavadokus" is pinto valo :oops: :lol:

 #2066   tomoshius
 08 Kov 2006 12:43
tuomahaukas rašė:... na žiūrint ką ruošiesi segti ir prie kokio konkrečiai pavadėlio :arrow: ne visada ;-)
na nesneku apie mikromasalus :roll:

 #2154   Liuciferis
 09 Kov 2006 13:56
To Tuomahaukas: kai turesiu rimtu klausimu butinai juos Tamstai uzduosiu. O cia as tik atrasiau i Gio komentara, kad "maybe pintas valas lydekos dantukus turetu kokias 10 min atlaikyti" teigdamas jog tai visiska nesamone. O siaip pries kokius 10 meteliu (nu ir biski veliau) skaiciau vsio podriad ir ABC ir *mažiau rašyk* :lol: ir meteliams begant bei retkarciais pazvejojant atsirado kazkos patyrimas ir sava nuomone kuri aisku yra pastoviai evoliucijonuojanti ;-)

 #2156   tuomahaukas
 09 Kov 2006 14:10
Heh, kažkaip pro akis praslydo gio fokusas su "10 min." :gutgut ... :lol: :lol: :lol:
Ne į temą pasakysiu, bet tuos visus ABC, "dėdės Vacio kampelius" ir t.t. labai sveika ir dabar pasiskaityti (ką aš ir darau laiks nuo laiko profilaktiškai)... bo ne veltui sakoma "iš didelio rašto..." :twisted:

 #2160   Aukstaitis
 09 Kov 2006 15:13
Nesu daug lydekiokų pagavęs, bet nei viena nebuvo užkibusi taip,kad masalo nesimatytų iš gerklės :? Kai pacanas spiningavau su nevskaja rite ir prisirišęs didžiulį gelžgali,nenaudodavau jokių pavadėlių,nes paprasčiausiai jų neturėjau :oops: Tada tik Klinskoje valas 0,25-0,30mm
storio suvyniotas ritėje būdavo.
Dabar jau trečias sezonas didesnę laiko dalį žvejybos praleidžiu spiningaudamas ir vėl gi.......... nei karto neužėjau tokio žoro,kad blizgė,vobleris,guminukas ar sukrė būtų giliai lydekos nasruose. :roll:
Arba aš tokiu greičiu traukiu masalą,kad lydeka nespėja paskui jį, arba.....fig žino :? :lol: Kuo toliau tuo labiau nepatinka man metaliniai ir visi kitokie pavadėliai, jaučiu gaudysiu ant "pliko" pinto valo :? :roll: Nutrūks, na ir tegul džiaugiasi laisve :roll: ;-)

 #2170   gio
 09 Kov 2006 16:29
chebra, tik speliojau del tu 10 min :lol: visai uz debila nelaikykit. Kelis kart velkiaudamas esherius Lavyse (sistemele: pora mikriku ir ant galo nedidelis storm esheriukas) esu atsitiktinai ishtraukes pora lydeku, tachiau lydeka nebuvo giliai prarijusi. Valas buvo apsisherpetojes ties galu, taigi, speju kad atlaike.
o shiaip tikslingai lydekaudamas visada dedu pavadi.

 #2311   tomoshius
 10 Kov 2006 10:22
:arrow: visdelto manau jog pintas labiausiai tinkamas spinigavimui,na dar nebent dugninems(geras jautrumas del tamprumo nebuvimo),o karpiams ar lynams tikrai netinkamas :?

 #2362   Gedasas
 10 Kov 2006 15:23
tuomahaukas rašė:Pats be pavadėlio (ir karabino) daugiau linkęs vobleriais gaudyti. Šikimas dėl masalo praradimo (naudojant pavadėlį) tikrai nekompensuoja laimikių skaičiiaus ir ženkliai didesnės adrenalino dozės ;-)
man vasarą žvejojant Merkyje lydekas su salmo vobleriuku užkibo apie 1,5 kg lydys ir kadangi žvejojau be pavadėlio, tai nukando.... ir svarbiausia kas abydna buvo, kad gaila ne pačio voblerio, o sugadintos rybalkos, nes užkibo po 30 min. nuo žvejybos pradžios o ruošiausi žvejot visą dieną..., kito tokio pačio vobleriuko neturėjau...
Žvejojau be pavadėlio todėl , kad prisiklausiau patarimų apie pavadėlio darbą su vobleriu..., ko pasekoje savo kailiu įsitikinau :cry: , vėliau žvejojau tik su plonu volframiniu pavadėliu ir sėkmingai kibo lydekos ir ešeriai, todėl nežinau kaip kitiems žvejams, bet aš po tokių pamokų daugiau nerizikuoju, nes jei užkibusi lydeka nupjauna valą, tai ji vistiek pasmerkta žūčiai...., nes su vobleriu burnoje nelabai sugebės maitintis...

 #2411   Agis
 11 Kov 2006 02:06
Tuomahavkis su tuo pavadeliu is pinto v alo manau irgi biski perlienkia.Gaunasi atip, atvaziuoji spiningauti natsidarai dezele, pereinin per kisenes, o pavadeliu tai Fig.. Tada prisimeni senu "Zveju" pasakojimus imi nuo katuske pinta vala , ji suvynioji astuonis kartus ir kas penki centrimrtrai darai mazgely, tada jau drasiai kabini blizge ar voblery ir kaoi istrauki miela sirdziai lydeka, tu man pabancdyk yrodyt, kad tas pavadelis cia ne prie ko :lol:

 #2422   spiridonas
 11 Kov 2006 08:57
Pinta vala visa laika naudoju starkiu zukei, siam sezonui bandysiu isigyti florosensini- jei toks yra. Siaip visalaika buvo juokingi tie valai kurie nudazyti ryskiai salotine spalva, bet si sezona pagaudzius sekmingiau starkius supratau kam jie skirti. Gaudant tokiais valais kibimas matomas kurkas geriau , ypac tai pasireiskia kai oras ir vandens pavirsius ramus.

 #2427   tuomahaukas
 11 Kov 2006 11:51
Agi, tikrai nelabai supratau ką parašei... :roll: :oops:
Aš neminėjau kad žūklauju su pavadėliais iš pinto valo. Paprasčiausiai dažnai būna taip (priklausomai nuo masalo) kad jo tiesiog nerišu. Nafig man pintas valas + pavadėlis iš pinto valo ? :roll: :lol:
O kas link tų, kurie daugiausiai gaudo su monofilamentiniais valais ir gale pririša iki 1 m pinto valo šmotą ir vobleriuką- nieko blogo tame nematau. Jiems reikalinga kad atkarpa prie voblos būtų minkšta, įsitikinę kad tai ženkliai pagerina masalo žaidimą ir turėdami bent kiek apsisaugo nuo žilkos nurėžimo.

 #2428   tuomahaukas
 11 Kov 2006 12:02
O štai dar viena įdomi mintis (gal tik kiek pasenusi :?: :roll: ):
Mano galva, pintas valas reikalingas dviem žūklės būdams – gaudant sterkus ir velkiaujant. O, pavyzdžiui, salačių ar kitų paviršinių žuvų žūklėje pintas valas gali daugiau pakenkti nei padėti. Pintas valas yra labiau pastebimas vandenyje nei paprastas valas. Tuo įsitikinti galite patys, įmerkę vandenin du vienodo skersmens pinto ir paprasto valo galus. Kitas minusas – senesnės kartos pintas valas, trindamasis per žiedus, sleidžia garsą ir vandenyje, todėl ne vienas spiningautojas, pavyzdžiui, kad ir mano draugas Gintaras Nauckūnas, gaudydamas sterkus prie pagrindinio pinto valo būtinai riša paprasto valo pavadėlį.

 #2438   žVYNAS
 11 Kov 2006 15:06
O mano galva cia vel einama iki krastutinumu, kalbama tik apie regejima, o kur dar sonine linija, ja tada ir zuvis turetu jaust traukiamo valo poveiki
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 232
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė