Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...

 #14338   Agis
 18 Spa 2006 15:29
Varlu kainele tai musiska :lol: Ale uztat tame puslapyje garsiu spiningu ir riciu kainos tikrai sukjelia ne kokias mintis, kodel mes turime pirkti kinietiska slamsta tokiomis kainomis, kai anie gali gerus daiktus nusipirkti :roll: Kazin ar sulauksim situ musiskai aborigenisku kainu nuopolio :twisted:

 #14348   Skumbrotas
 18 Spa 2006 18:15
Agis rašė: Kazin ar sulauksim situ musiskai aborigenisku kainu nuopolio :twisted:
Tikrai kažin. Pagal pagrindinius verslo dėsnius kuo didesnė ir turtingesnė rinka, tuo prekių kainos mažesnės. Vakaruose veikia didžiuliai žvejybos prekių prekybos tinklai, kurie vykdo veiklą didžiulėse teritorijose su daugiamilijonine finansiškai stiprių vartotojų rinka, todėl pajėgūs užpirkinėti prekes tiesiai iš gamintojų už pačias mažiausias kainas. Todėl ir pasirinkimas didžiulis, ir mažmeninės kainos mažesnės. O kas pas mus? Ir prekybininkai, ir pirkėjai - juokas vienas. Viena kita firma dar sugeba tiesiai iš kiniečių kažką iš piguvos nupirkti, o visi geresni daiktai atkeliauja iš trečių - ketvirtų rankų, tai ką ir kalbėti apie kainas ir pasirinkimą? Plius apetitu gerai uždirbti niekas iš prekybininkų nesiskundžia. Kitas dalykas - kiek tų gerų daiktų mūsų rinkai reikia? Reikia tiek, kiek yra galinčių ir norinčių juos nupirkti, o pažiūrėkit kiek tokių pirkėjų yra? Absoliučiai daugumai žvejų finansinės galimybės verčia amžinai spręsti "kainos-kokybės" santykio uždavinį, kaip su kukliu biudžetu įsigyti kiek įmanoma geresnį daiktą! O čia ir yra atsakymas, kodėl pas mus yra taip kaip yra, todėl tikėtis kažkokių pokyčių galima tik vienu atveju - jei į Lietuvą įkeltų koją kokia stambi žvejiškų rakandų prekybos firma ir atidarytų savo filialų tinklą. Bet tai mažai tikėtina - esam maži ir biedni...

 #14430   tuomahaukas
 19 Spa 2006 20:47
Xrapas rašė:O kaip manot, ar tas idealus išorės atkartojimas turi tokią didelę reikšmę žuvims? Aš visada maniau, kad masalo pagrindinė savyė yra jo darbas, į išvaizdą dėmesį kreipiu mažiau.
Vopros na zasypku :lol: A ką tu galvoji parduotuvėje ? Pirmas "pažinties" su vobleriu etapas prasideda būtent ten. Darbo ant grindų juk neišbandysi.
Jei turi omenyje Agio paskutines nuorodas- aš esu konservatyvus, sportiniais interesais kol kas neturiu noro švaistyt lėšų ir bandyt papildyt (arba nepapildyt :twisted: ) negausią kolekciją.
Beje, nelabai į temą... o kokiu idealiu išorės atkartojimu tiek vizualiai, tiek darbe pasižymi sukriukė ? ... :? :twisted:
Dėl voblerio darbo. Prieš keletą metų blogai nutiuninguotas raudongalvis "Abu Garcia" terminator (9 cm skęstantis, 18 g), virsdamas ant šono ežere buvo kibus, dabar Neryje, nuėmus priekinį trišakį, labai mėgiamas malalietkų lydekų. Buvau pataisęs iki normalaus veikimo- 0. Naujas dirbo gerai, bet ežeruose ilgą laiką- 0, palankstytas ("neištaisytas" :!: )- kibus, nuimtas trišakis- kibus. Žaidimas pasikeitė, kas dėl darbo jis man visais 3 atvejais atrodė neblogai (netgi virsdamas :oops: )
Gal tai tikėjimas ?... ;-)

 #14443   Xrapas
 20 Spa 2006 07:11
Turiu šiokios tokios patirties su vobleriais, todėl jau parduotuvėj, apžiūrinėdamas kokį nors nematytą masalą, iš jo formos, liežuvėlio, valo tvirtinimo vietos apytikslį įspūdį apie darbą susidarau. Be to, mano dėžutėj daugiausia žinomų ir pasiteisinusių voblerių modeliai. Tokie, kaip Nils Master Big Mouth, Yakima Bait Cedar Poe's, Halco Poltergeist arba HEDDON bei panaši "egzotika" masalinėj sudaro nedidelę dalį ir įsigyti grynai iš smalsumo.
Dėl Abu Garcia- (tik turiu TORMENTOR giliai dirbantį modelį)- gali būti, kad gamintojai specialiai suteikė jam kažkokius netradicinius judesius. Manasis, ryškiai auksinių/oranžinių atspalvių 24 gr. variantas be "standartinio" virpėjimo dar atlieka pusmetrinius šuolius į šonus, kartais net "mirties kilpą" sugeba padaryti...Nereguliavau, nes pirmoj žvejyboj, po visos dienos nekibimo uždėjus tą akrobatą, per 20 min. pagavau 2 kilogramines lydekutes ir turėjau dar vieną kibimą.
Kurį laiką buvau gan kategoriškas natūralių spalvinimų šalininkas, bet praktika parodė, kad tie vadinami "atraktoriai" dirba nei kiek neblogiau, netgi atvirkščiai. Pavyzdžiui, iš turimų 3 NM Hakka DD keletos kibimų sulaukiau tik ant pačiom ryškiausiom, akį rėžiančiom spalvom dažyto varianto, Shad Rap DD sėkmingiausias CW rudai oranžinis spalvinimas, Husky Jerk DD labiausiai pasiteisino TSD spalva; Jointed atveju- PRT. Nors visų šių variantų yra ir "ešeriukai", ir "kuojytės"...
Čia galbūt ne visai į temą, daugiau kalba apie spalvinimus eina, o apie spalvas- kiek žvejų, tiek nuomonių ir teorijų...
Negaudau upėse, todėl nežinau apie šapalų arba upėtakių skonius. Tas mano, žiūrint į Agio pateiktas nuotraukas, į panašius River2sea, Rebel arba Masu Masters masalus klausimas kilo dėl abejonės, ar čia nėra daugiau masalas žvejams? Juk karkvabalis, varlė arba žiogas, dėl įstatyto liežuvėlio dirba praktiškai taip pat, kaip, pavyzdžiui, Storm subwart arba mano nurodytas Owner. Ar turi šapalai bei upėtakiai laiko išstudijuoti visus kojyčių, sparnelių, ūsų ir pan. detalių niuansus? Juk atakuoja dažniausiai iš apačios ir geriausiu atveju gerai ištyrinėti gali tik masalo pilvėlį bei... ten kabančius kabliukus. O kas įdomiau bus lydekai, tykančiai varlių: tiksli plastmasinė, bet visai "nevarliškai" dirbanti kopija ar guminukas dviguba uodega, kuriam galima suteikti daug panašesnius į aukos judesius?
Ką apie tai manote, būtų įdomu išgirsti nuomones :roll:

 #14452   Skumbrotas
 20 Spa 2006 08:27
Tokiais klausimais gali diskutuoti iki mirties ir vistiek jokios "teisybės" nerasi. Jei viskas priklausytų tik nuo masalo, tai būtų labai paprasta. Bet veikia aibė kitų faktorių - metų laikas, paros laikas, vandens temperatūra, skaidrumas, oro slėgis ir jo dinamika, vėjas, saulėtumas, oro temperatūra, vandens telkinio tipas visumoje ir jo įpatumai individualiai, vandens lygis, srovės stiprumas, įprastinė žuvų maisto bazė konkrečiame telkinyje, ir t.t.. Net kiekvieno žvejo žvejybos stilius skirtingas.
Gali atrasti superinį masalą savo pamėgtoms žvejybos vietoms, bet su juo pabandžius kur kitur dažniausiai gaunasi visiškas gaidys.... Tad kokią prasmę turi diskusija apie spalvinimą ir formą, jei vienas kalba apie savo atradimus Aukštaitijos ežere, kitas apie savuosius skaidriame šaltiniuotame upelyje, o trečias turi savo patikrintus masalus Nemino žemupyje? Diskutuoti galima sėdint gretimose valtyse ant tos pačios duobės.

 #14453   Xrapas
 20 Spa 2006 08:38
Apie tai diskutuoti turbūt ir neapsimoka :-D .
Man būtų įdomiau išgirsti nuomones tema: "masalas žuviai ar masalas žvejui" :roll:

 #14455   Agis
 20 Spa 2006 08:46
Negaliu veltis i tokias diskusijas :oops: nes vobleriu naudijime esu pirmokas.Reiskiasi kol kas ziurinedamas i grazius gaminius surandu tik masalus "zvejui" o ne zuviai :oops: :oops: Nieko, my prarviomsia :lol:

 #14461   Xrapas
 20 Spa 2006 09:16
Agis rašė:Negaliu veltis i tokias diskusijas :oops: nes vobleriu naudijime esu pirmokas.Reiskiasi kol kas ziurinedamas i grazius gaminius surandu tik masalus "zvejui" o ne zuviai :oops: :oops: Nieko, my prarviomsia :lol:
Jokiu būdu neteigiu, kad gražūs masalai būtinai nekibūs, tiesiog dažnai gamintojai persūdo... :-D
Jei, pavyzdžiui, kalbėtume apie "varlas", aš geriau šitas imčiau:
http://www.river2seausa.com/templates/c ... oaker.html
Įdomiai šokinėti turėtų :roll:

 #14482   tuomahaukas
 20 Spa 2006 10:15
Ir taip, ir ne, Agi .
Manau kad kiekvienas masalas, žvejo nuopelnu gebantis imituoti tam tikrus aukos judesius (rami, sprunkanti, sužeista ir pan.) turi būti kibus. Jei ne- reiškia dar neatėjo jo laikas ir vieta :donknow' Būna juk tokių, kurie po keletos bevaisių žūklių ilgam nurašomi ant "atsarginių suolelio", po ilgų pertraukų staiga "atranda save" ir vėl keliauja į lyderių penketuką... :lol:
Dėl gamintojų persūdimo. Tos didelės spalvų paletės kuriamos žvejui. Na, be blogų minčių, aišku ;-) Vienam formuojant ar papilddant arsenalą prireiks daug ir visai kosminių spalvų, kitas bus natūralių tonų šalininkas, papildydamas tik vienu dviem "rėksniais", trečias dar savaip formuoja. Pvz. aš nesipurtau raudongalvių- savo laiku ir "pramuša" ant jų gerai, priedo kartais ant baltos spalvos ir papaišau, nutrinu, vėl papaišau :oops: :lol:
Galvėje kibus buvo toks variantas: apvyniojau 4 spalvų izoliacija. Atrodo visai :-kvankt , net iš toli į jokią rybą nepanašu, bet margėms kažko atrodė skanus :roll: :
Paveikslėlis
Kartais dėl visai paviršinių voblerių spalvinio pasirinkimo įdomiai atrodo... na OK, spiginant saulei lydekai dafeni, kaip atrodo tavo paviršiuje plaukiantis vobleris. Jei apsiniaukę ir tarkim yra laiko įžiūrėti... a ku žiūrėt- baltas pilvas ir labai krupščiai nuspalvinti šonai, nugara, žvynai matosi. Mato gi pilvą tiktai :roll: Ypač tokių variantų su poperiais nesupratau- taigi pop'ina paviršium, bulksi, taškosi- koks skirtumas lydekui jo nugaros dailumas ? :twisted: Tad be abejo pataikaujama žvejo vizualiniam skoniui, beje ir charakteriui- pats pagal save pastebėjau kad man tam tikrų variantų niekaip neįsiūlytų (nebent padovanotų ir ilgai lauktų kada jį sušlapinčiau :twisted: )

 #14502   Magnumas
 20 Spa 2006 13:03
man suveike berods 55 numerio nills master invincible...o kiek tie heddonai kainuoja,xrap? amerikieciu firma ar ne? norisi ir man egzotikos...vobleriai pas mane sudaro 90% visu masalu,ir mano supratimu,ju judesiai,formos bei kiti parametrai labai panasus i tikros zuvies...

 #14772   Xrapas
 23 Spa 2006 23:05
Magnumas rašė:man suveike berods 55 numerio nills master invincible...o kiek tie heddonai kainuoja,xrap? amerikieciu firma ar ne? norisi ir man egzotikos...vobleriai pas mane sudaro 90% visu masalu,ir mano supratimu,ju judesiai,formos bei kiti parametrai labai panasus i tikros zuvies...
Pirkau Fabuose, per kažkokią akciją, vieną iš šitų:
http://www.landbigfish.com/tacklestore/ ... fm?PID=163
Mokėjau, berods, 12 Lt
Po kelių rezultatyvių žvejybų buvau kurį laiką susižavėjęs poperiais ir skitter walk'ais, todėl keletą panašių masaliukų įsigijau.
Heddon- labai amerikietiška kompanija, turi be galo senas tradicijas. Daugiau specializuojasi paviršinių masalų gamyboje, modeliai europiečiams gan neįprasti, todėl ir prekyboje retai sutinkami.

 #14774   Magnumas
 24 Spa 2006 06:11
sita pavaizduota modeli neseniai apziurinejau tam paciam puslapy :grin: gal ir neblogas butu "popinimui" :lol:

 #16155   Xrapas
 11 Lap 2006 20:37
Ką manot apie kažko panašaus į voblerių Top 2006 surengimą? Manau, daug kas praėjusį sezoną gaudėt šiais masalais, turbūt, turite savo favoritus, įdomu būtų apie kolegų patirtį sužinoti :roll:

 #16156   Magnumas
 11 Lap 2006 20:45
siulyk taisykles arba salygas ;-) :roll:

 #16158   tuomahaukas
 11 Lap 2006 21:26
Xrapas rašė:Ką manot apie kažko panašaus į voblerių Top 2006 surengimą?
Kuo toliau, tuo kreiviau žiūriu į tokius dalykus :neutral:
Gaudome skirtingais, pagaliau net vandens telkiniai yra pofig- pas kiekvieną vyrauja savi favoritai, tik vieni turi arsenalą iš 50 vnt., kiti apsieina su 10.
Tokios naujos temos užvedimui visai neprieštarauju, galbūt kieėk ir būtų įdomu paskaityti mintis, jei tai nebūtų pvz. "rapala" tail dancer- 10 lydekų.

 #16159   Xrapas
 11 Lap 2006 21:31
Na, čia manau būtų paprasta:
Vardiname labiausiai pasiteisinusius arba patikusius voblerius, apsiribojame iki 5 vnt., kuo tiksliau nurodome modelį, gamintoją, spalvą, būtinai- žūklės sąlygas (upė, ežeras). Šiuos aprašymus galima būtų siųsti, tarkim, iki Naujų Metų, paskui suvedama statistika ir išaiškėja forumo Žvejo Tribūna voblerių Top 2006. Aišku, galimi ir kiti variantai, siūlykite. Svarbu, kad pakankamai dalyvaujančių būtų ;-)

 #16241   Magnumas
 13 Lap 2006 18:41
siandie buvau fabuose nuejes pasiziuret ka vyrai siulo...nuvyle yo-zuri pasirinkimas...keli modeliai is kuriu daugeli turiu,o kiti skirti upei! nusipirkau vis delto kazkoki yo-zuri hardcore,kuris,kaip supratau, turi magnetine svareliu sistemele,kuri padeda gerai uzmest...rapalos pasirinkimas neblogas - bet kad nepatinka man ju formos...kazkaip yo-zuri mielesni...mano pirktas vobleris kainavo 31.50lt , bet dar dave 10% nuolaida...lengva ranka dave :lol: matyt tokios nuolaidos neitakoja pelno :roll: ne i vobleriu tema... teiravausi del shimano biomaster rites,taciau neturejo....kas keisciausia - rode twin poweri uz 390 berods ir stradica uz 360lt... :shock: nesugebejau paklaust: gal cia nuolaida kokia?gal kas zinot? dar maciau dideli pasirinkima DUEL vobleriu...kainos neblogos :lol: kazkas tarp yo-zuri ir daiwa...apie 30-40 lt...kai atostogavau Kretoj,maciau zmogeli su "big game" DUEL rite,bet vobleriu neesu mates :roll: gal kas bande?pagaminti japonijoj,nes pakeliai su hieroglifais buvo,o kinai moka tik sunis valgyt :-D

 #16243   Magnumas
 13 Lap 2006 18:45
yo-zuri priklauso dueliui? nes ant mano yo-zuri pakuotes raso yo-zuri (reg. trademark of duel)...ir dar apie yo-zuri.raso kad "assembled in philippines with components from japan' cia ne tas pats kas su rapalos "assembled in estonia?" ar kas turi yo-zuri grynakrauji japona?

 #16246   Magnumas
 13 Lap 2006 18:56
jei mokeciau rusiskai tai butu liuks...na bent jau aisku kad cia bendra firma ;-)

 #16247   tuomahaukas
 13 Lap 2006 18:59
Būtent. A kodėl klausi dėl "grynakraujo japono" ?
Baidaisi kad filipiniečiai japoniškus komponentus šleivai surinks ? ;-)

 #16250   Magnumas
 13 Lap 2006 19:10
siaip idomu,nes atsiliepimai apie estiskus rapala - nekokie

 #16268   Xrapas
 14 Lap 2006 07:52
Pabandysiu šiek tiek paaiškinti (kiek pats supratau :-D )
Visus šiuos voblerius gamina Japonijos koncernas DUEL. Į rinką masalai pristatomi dviem brendais- Yo-Zuri ir Duel. Kodėl- neįsivaizduoju, matyt, tokia marketingo politika :neutral:
Kas dėl kokybės- tiek Yo-Zuri, tiek Duel, tiek ir Filipinuose rinkti modeliai yra lygiaverčiai ir skiriasi tik įpokavimu. Vienintelis modelis- L-minnow yra susilaukęs reklamacijų iš Rusijos spiningistų dėl stringančių korpuso viduje balansinių šratelių (su tokiais jau ir pats susidūriau, porą vnt. teko apkeisti).
Rusijoje šie vobleriai pakankamai gerai žinomi ir jau keletą metų "tvirtai stovi top'ų viršūnėse"
Daugiau informacijos apie juos matyt esama gamintojų puslapyje:
http://www.duel.co.jp/catalogue/index.html
tik mums ji užšifruota ... :(

 #16302   spiridonas
 14 Lap 2006 19:05
siandien isbandziau trys rapalos vobleriukus:
1 DT-4 SD Shad 5cm neria 1,2m 9g
2 DT-6 P Perch 5cm neria 1,8m 12g
3Skiter POP SP-9 LF Lime Frog 9cm , pavirsinis, 14g
nei ant vieno kibimu neturejau, bet pirmasis ir paskutinis labai patiko. Poperis besaligiskai guls i masalu dezute :-D . pabandziau pazaisti vandens pavirsiuje tai tikrai atrodo, kad sluba varle bulkuoja ir kitaip vypiendrivajietsa..taip ir noris su irklu uzmest per kupra. manau vasara kur seklesniuose vandenyse ar pakrentese prie zoliu tikrai turetu sudirbti sis masaliukas.

 #16306   Magnumas
 14 Lap 2006 19:48
o kodel dt-6 ne "labai" patiko? as turiu dt-6 silver spalvos,tai man labai patinka :)

 #16316   Agis
 14 Lap 2006 23:45
Xrapas rašė:Na, čia manau būtų paprasta:
Vardiname labiausiai pasiteisinusius arba patikusius voblerius, apsiribojame iki 5 vnt., kuo tiksliau nurodome modelį, gamintoją, spalvą, būtinai- žūklės sąlygas (upė, ežeras). Šiuos aprašymus galima būtų siųsti, tarkim, iki Naujų Metų, paskui suvedama statistika ir išaiškėja forumo Žvejo Tribūna voblerių Top 2006. Aišku, galimi ir kiti variantai, siūlykite. Svarbu, kad pakankamai dalyvaujančių būtų ;-)
As pritarciau tokiai minciai, tik manau neverta apsiriboti vien vobleriais.Manau mazai yra tokiu tarp musu, kurie tik vobleriais gaudo.Gal kazkaip turetu vadintis tipo "2006 m. spiningo masalu topas"Jau veliau tada galima butu sugrupuoti pagal masalus, apibendrinti kokie vyrauja tarp forumo zveju ir t.t.Zinoma visa tai be "dideliu" zuvu aprasymu, o tik kaip jau buvo mineta : sroveje, stovinciame vandenyjke ir t.t.Manau netgi po trejeta masalu uztektu nuo dalyvaujanciu, svarbu tik kad netyletu visi, nes manau tikrai butu visiems ydomu apibendrint metu masalus.Juo labiau, kad jau praktiskai visi ir fotkes sugeba ydeti, tai ir moderams darbo maziau butu :lol: Manau ilgais rudenio vakarais galime tuo uzsiimti.Ka manot kiti :?:

 #16326   Xrapas
 15 Lap 2006 07:41
Su fotkėm dar nesigauna :oops: :(

 #16330   Agis
 15 Lap 2006 08:32
Nu jei nesigaus, tai pagelbesim sudedami is yahoo ar googles pagal parasytus modelius, svarbu, kad judejimas butu ir nebeabejingai i tai paziuretu visi cia esantys spiningautojai.,

 #16370   Magnumas
 15 Lap 2006 15:08
Paveikslėlis cia to voblerio kuri neseniai pirkau nuotrauka...manau,kad tikrai butu galima padaryt kazka panasaus i top masalu rinkima ;-) su nuotraukom
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 407
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė