Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Spiningai, ritės, valai, masalai, apranga...
 #370057   WooHoo
 06 Geg 2012 19:52
Šiaip dar patarimas - rinkis koto gramatūrą pagal planuojamą naudoti didžiausią voblerio svorį pridėdamas ~20-30% rezervo, nes dažnai dėl didesnį pasipriešinimą turinčių kai kurių voblerių formos (tarkim su dideliu liežuvėliu, giliau neriantys) neina jų pilnai išmušti. Aišku, gal ne su visais kotais taip yra, bet kiek esu bandęs, beveik visi pasirodė panašiai.
Jei visai tiksliai, tai koto gramatūra nėra vienintelis faktorius renkantis tvičui skirtą kotą, nes jis atspindi tik kokio max svorio masalą su juo turėtų būti konfortiška/saugu mėtyti, bet ne tampyti, dar reikia labai žiūrėti koto akciją, ji turėtų būti greitesnė.
 #370061   DainiusM
 06 Geg 2012 19:59
Arba tiesiog zvejok... ir viskas bus gerai... pats pajusi kada reikia astriai, kada pakanka svelniai. O kai svelniai, tai vos ne su bet kokio kotu galima. Va siandien pvz norejo svelnumo anos. ;-)
Paveikslėlis
 #370076   WooHoo
 06 Geg 2012 20:21
DainiusM rašė:Va siandien pvz norejo svelnumo anos. ;-)
Graži :) Iškėliai tik paglostyti ar ir pasverti spėjai..? :)
 #370089   Marius1
 06 Geg 2012 20:31
DainiusM rašė:Arba tiesiog zvejok... ir viskas bus gerai... pats pajusi kada reikia astriai, kada pakanka svelniai. O kai svelniai, tai vos ne su bet kokio kotu galima. Va siandien pvz norejo svelnumo anos. ;-)
Paveikslėlis
Nu bet vis tiek su fastu lengiau išdirbt voblerį. O švelniai patvičint ir su fastu galima
 #370177   DainiusM
 07 Geg 2012 07:51
Galima, bet pries duodant patatrimus reikia atsizvelgti i situacija. Cia tas zvejas, kuriam Saulius pointeri padovanojo, o tu siulai anam begt spiningus dabar perkaliot... :)
 #370214   SauliusM
 07 Geg 2012 09:07
Mistrall rašė:Reike patarimo, noriu tvicint vobleriukais iki 9 cm, savaitgali bandziau pasiemes Byron Ultralite jigging 210m. 1-5g. ismetimas. Norimo rezultato negavau, matyt per liaunas neina isdirbt vobleriuku. gal patartum koki spiningeli naudot tokiem masalam tvicint? ir vala koki det?
tai kad 9cm vobleris svers apie 10gr o tu ana su UL kotu iki 5gr tvicint nori... nieko nebus taip. reik zymiai galingesnio koto.
Kugelis rašė:As bandziau tvicint su lucky craft pointer sp.. ilgio nzn gal 7-8cm gal 6.. zodziu 7-35gr uzmetimas pas mane, rite paprasta ta prasme ne multikas.. ir visai neblogai tvicinosi. valas pintas 0.16
pointer 78 pas tave:
http://www.luckycraft.com/luckycrafthom ... er78sp.htm
 #370255   Marius1
 07 Geg 2012 11:13
DainiusM rašė:Galima, bet pries duodant patatrimus reikia atsizvelgti i situacija. Cia tas zvejas, kuriam Saulius pointeri padovanojo, o tu siulai anam begt spiningus dabar perkaliot... :)
Siaip spiningą siūliau naudot Mistrall, nes jis ir klausė, kokio spino reikėtų, o ne Kugeliui, jeigu ką... :ruko
 #395411   HazeNN
 10 Rgp 2012 20:56
va norejau paklaust ale patiko tvicingas bet biski kazko tai man ten kazkas ne taip gaunas pvz rapala jointed,count downas isitvicina normaliai kiekvienu smugiu jauciu vibracija o vat pajemus koki x-rapa ar originala nevisalaik tos vibracijos gaunu uzvozes tam vobleriui kaip praslystu jis kame cia problema ? ypac tai jaucias kai nori greitai agresyviai pratvicint!!! kotas tikrai neperslabnas fastas trumpas galiu ir isvisos jegos tvot daug nelinksta :D iskart atsitiesia
 #395418   HazeNN
 10 Rgp 2012 21:10
kad eitu kurnors aukstai palipt ir vanduo butu skaidrus tai isiaiskinciau tiksliai o dabar nelabai isein :D
 #395451   looking4snow
 10 Rgp 2012 22:28
Rapala Original beveik nieko nedaro tvicinant, t.y. nei vartaliojasi, nei skersai stojasi, tik kazkiek giliau paneria, todel jokio pasipriesinimo ir nepajausi. O darba paziureti tikrai gali, jeigu vandens skaidrumas nors puse metro. Numesk ~5 metrus nuo saves ir timptelk pora kartu. Nebus itin tikslu, bet bendra vaizda pamatysi. :)
 #395452   SauliusM
 10 Rgp 2012 22:32
tai tame ir yra esme, kad jis vibracijas jaucia tiem vobleriam,kurie nesitvicina. o tvicinginiu nejaucia. ir gaudo matyt labiau stop&go o ne tvicingu ir jaucia nuosava darba voblerio.
 #395456   HazeNN
 10 Rgp 2012 22:47
nesigaudau zodziu ;d imkim x-rapa uzmetu suku rite ir musu per vobleri (tvicinu) jauciu stipria vibracija ;d dar kart musu nieko tai kame cia bairiai ? :d
 #395457   SauliusM
 10 Rgp 2012 22:50
kai vobleris stovi tiesiai ar ne taip stipriai jbtelni per ji tai jauti nuosava darba jo, oo jei vobleris pries musant stovi sonu ar jobtelni smarkiau, kad jis realiai uzsitvicintu, tai ir nebejauti vibracijos (nuosavo darbo) plius dar klausimas kokiu kotu gaudai. gal ten slangas koks pas tave su kuriuo isvis nieko istvicint neimanoma. vala beje pinta, mono, FC naudoji?
 #395463   HazeNN
 10 Rgp 2012 23:58
aisku aciu uz paiskinimus reikes lekt bandyt o kotas tai mitchell mag pro lite evo 2-8 kuoliukas valas pintas vobleriukai nedicki 6cm su jais man ir daugiausiai problemu buvau uzmetes x-rapa 8cm tai su situo kaip ir viskas gerai musi pacio voblerio vibracijos nejauti bet jauti kad isimuso toks jausmas kad nuejo i sona nemoku paaiskint ;d ir vaizdas grazus kotas tempia neislinko i jokia baranka ir greit atsitiesia!
 #395464   looking4snow
 11 Rgp 2012 00:11
Man atrodo, kad tu gerai viska darai, tik kazka prisigalvoji apie vibracijos jautima/nejautima. :) Sakau, uzmesk 5 metrus ir truktelk pora kartu. Matysi ir kaip vobleris elgiasi, ir kokie pojuciai pareina i rankas.
 #395478   SauliusM
 11 Rgp 2012 09:39
Tironas rašė:hm, pasakysiu taip kaip man aiskino - tvicinginiai vobleriai is saves yra "nedirbantys" juos reikia "idarbinti".
nu tai nematei, kad ans rapalos originalais ir jointedais gaudo....
edmundaxx rašė:2-8? Ne per silpnas kad ir tiem po 6cm voblom?
ziurint koks vobleris. nuo jo pasipriesinimo dar prikluaso ne tik nuo dydzio/svorio. bet is principo tai kotas tik mazais eseriniais vobleriukais tvicint...
 #395528   HazeNN
 11 Rgp 2012 14:58
pas ta kota atsargos yra daug biski pieva uzrasyta 2-8g nes komfortistai ir zymiai daugiau svaido vienas forumietis turi toki ir buvo aprases tai jis bande 15 gr x-rapa tvicint tai beveik biski truksta bet musas zodziu man voblerius 5-8cm aseriams pasvaidyt pats tas siandien viskas isikaiskinau viskas pavyksta liuks :)

P.S http://www.zvejotribuna.net/forumas/vie ... &start=480 cia apie ta kotuka
 #395537   SauliusM
 11 Rgp 2012 17:11
Ignelio rastu daugiau klausyk... atsargos yra pas tuos kotus. turejom Mitchelus ir as, ir Xrapo mitchela maciau. nu turi jie atsargos, bet proto ribose. ir metyt tai ne tvicint jeigu ka.
 #395542   Marius1
 11 Rgp 2012 17:37
HazeNN rašė:pas ta kota atsargos yra daug biski pieva uzrasyta 2-8g nes komfortistai ir zymiai daugiau svaido vienas forumietis turi toki ir buvo aprases tai jis bande 15 gr x-rapa tvicint tai beveik biski truksta bet musas zodziu man voblerius 5-8cm aseriams pasvaidyt pats tas siandien viskas isikaiskinau viskas pavyksta liuks :)

P.S http://www.zvejotribuna.net/forumas/vie ... &start=480 cia apie ta kotuka
Nu 15 gr. x-rapa tvičint, tai jau šis tas, ir su savo kotu to jo neišmuši tiek kiek jį galima išmušt griežtesniu kotu.
 #395566   HazeNN
 11 Rgp 2012 20:43
as jo net ir nebandysiu must ;d man pilnai uztenka su juo iki 8cm voblerius dauzyt. Manau jis pats tas tam :)
 #395580   SauliusM
 11 Rgp 2012 22:21
HazeNN rašė:as jo net ir nebandysiu must ;d man pilnai uztenka su juo iki 8cm voblerius dauzyt. Manau jis pats tas tam :)
nu ziurint kokie tie vobleriai iki 8 cm. koki rigge 7cm net neabejoju kad ismustum, pontoon21 agarron 8cm irgi, vat orbit 80 tai gali but visaip, o pointerio 78 ar megabass x-80 tai turbut kad nelabai tu su juo patvicintum... bet kazkiek masalu atsirinkt, kuriuos sitas patrauks aisku galima.
 #396008   Vobla
 13 Rgp 2012 16:11
Sveiki senbuviai, turiu ir as dilema, turiu x-rap -10cm 13c , Yo-zuri 3D Minnow -10 cm 17g lucky craft pointer 100, noriu patarimo koki kota pasiulytumete ? Kiek as manau tai koki 2.10m ilgio ,tik vat gramaturos nezinau kokia geriau pasilinkti. Is anksto dekoju uz atsakymus ir patarimus.
 #396012   looking4snow
 13 Rgp 2012 16:53
Pas mane panašūs masalai, tai "išjudinu" su 10-28 g optimalaus metimo kotu TRGCII-69MH http://www.palms.co.jp/rod/palms-elua/en/transa Japonų gamintojas, aišku kotas vistiek bus rinktas Kinijoje, bet aukšta kokybė jaučiasi per visur. :gutgut Šiaip aš dar tik pradedantysis tvičintojas, bet rezultatai geri, jau pagavau ant N skirtingų masalų, todėl drįstu teigti, kad sugebu išgauti reikiamą darbą, vadinasi atitinkamai ir kotas yra geras.
p.s. Vakar ypač patiko Megabass Magallon. Ir šiaip buvo gražu žiūrėti į jį po vandeniu, ir lydekos jį mylėjo. ;-)
 #396029   Vobla
 13 Rgp 2012 18:07
o gal kokiu dar zemiskesniu pavadinimu :grin: nes manau , kad pas mus panevezy nelabai tokiu rasiu... bet , cia multikui skirtas kotas?
 #396031   SauliusM
 13 Rgp 2012 18:36
Vobla rašė:Sveiki senbuviai, turiu ir as dilema, turiu x-rap -10cm 13c , Yo-zuri 3D Minnow -10 cm 17g lucky craft pointer 100, noriu patarimo koki kota pasiulytumete ? Kiek as manau tai koki 2.10m ilgio ,tik vat gramaturos nezinau kokia geriau pasilinkti. Is anksto dekoju uz atsakymus ir patarimus.
gramatura gali but ir iki 15 gr o gali ir iki 50 gr... cia ziurint kokiu veju gamintojas ant koto prirase. reikia konkretu kota imt ir ziuret.
 #396070   looking4snow
 13 Rgp 2012 20:04
DainiusM, jop, Jackal Magallon. Dar kartais maisosi tie nauju zaislu pavadinimai... :)

Vobla, o kaip mums zinoti panevezio krautuviu asortimenta? :) Yra tu kotu ne tik Japonijoje, bet ir Klaipedoje. O i Klaipeda juos tiekia, bent kiek suprantu, vilnieciai is Triturus. Aha, tai kastinginis kotas. Dabar galvoju, kur as anksciau buvau, nes man asmeniskai daug smagiau zvejoti su kastinginiu kotu, nei su paprastu spiningu. Pasiemiau ir dzerkams tik kita - tvirtesnio sudejimo kota ir multiplikatorine rite. Aisku upetakiams ir sapalams pasilieku paprasto spiningo varianta, nes prie tu keliu gramu masalu ir dar tarp krumu multikas jau per daug aukstoji matematika ir komforto lieka nulis.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė