Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Žūklės parduotuvės, straipsniai ir laidos apie žūklę, meistravimas, bendrai apie pašarus, orai ir kt...
 #2630   tuomahaukas
 14 Kov 2006 11:35
(alkanas) klausia :
noriu jusu nuomoniu siuo klausimu:
virdavau kukuruzus, zirnius, ir visokias kitokias kruopas- darbo daugoka, ty laiko daugoka iseina.kazin jei jaukinti zukles vietoj sausais grudais, arba tik mirkytais ? karpynuose tai lyg ir sausais grudais seria... as cia klausiu daugiau apie jaukinima pastovioj vietoj, norint priviliot zuvi, na o zvejybai galima ir issivirt, labai daug nereikia kai jau buni pasiruoses vieta zuklei, bet prisivirt kasdieniam jaukinimui, arba prisipirkt neiseina...taigi- ka apie tai manot ?
 #2633   Vegys
 14 Kov 2006 12:03
tuomahaukas rašė:(alkanas) klausia :
kazin jei jaukinti zukles vietoj sausais grudais, arba tik mirkytais ?
Karpius draugai / pazystami sere mirkytais (arba net sausais) kukuruzais. Sausas kukuruzas po paros laiko patampa gan minkstas. Rezultatai neblogi. Akivaizdziai matesi kad kukuruzuos karpiai valge.

 #2636   tuomahaukas
 14 Kov 2006 12:24
(alkanas), o tau reikia tik jaukinimui, ar ir žvejoji tuo metu ?
Jei tik jaukinimui- Vegys jau parašė, tik ...bliūdas su kelias dienas mirkstančiais kukurūzais ar žirniais niekam juk netrukdo ;-)
Dėl jaukinimo ir žūklės : perlinių ir kviečių kruopų niekada neverdu. Tam turiu plačiakaklį termosą, prieš žūklę užpilu verdančiu vandeniu ir po kurio laiko galima ramiai ir jaukinti ar mauti ant kabliuko. (Vandenį ar laiką "teisingam" išbrinkimui nutaikysi po kelių ( ar keliolikos :twisted: ) eksperimentų- svarbiausia per daug jo nepripilti, taip pat nepersistengti su grūdų kiekiu. Į kviečius jokių atraktorių nededu- pats kvapas manau kad yra netgi labai tinkamas.

 #2639   Vegys
 14 Kov 2006 12:49
tuomahaukas rašė:Dėl jaukinimo ir žūklės : perlinių ir kviečių kruopų niekada neverdu. Tam turiu plačiakaklį termosą, prieš žūklę užpilu verdančiu vandeniu ir po kurio laiko galima ramiai ir jaukinti ar mauti ant kabliuko.
Koks privalumas pilant i termosa, o ne verdant (kalbu _tik_ apie serima)?
Koks kiekis telpa i tavo termosa ?

 #2642   alkanas
 14 Kov 2006 14:59
nu vo, man tokio patvirtinimo ir reikejo... masalui grudus ir kruopas issivirsiu, o serimui- sausiaka tegu es, arba mirkytus. ;-) , na galima ta diena kai zvejosiu ir serimui isvirt tuo paciu :roll: , o su termosu- labai idomi mintis, reiks pabandyt

 #2647   Raupsuotasis
 14 Kov 2006 15:50
Atminkite viena taisykle.Zuvis maista megsta kaip ir zmogus - saldu, kartu, suru, minksta, svaru, sviezia ir pirmuma teikia naturaliam produktui.Tik atsizvelgiant i siuos faktorius galime tiketis geresniu laimikiu.

 #2651   tuomahaukas
 14 Kov 2006 16:23
Vegys :arrow: jei kalba tik apie šėrimą- greičiausiai jokio, nebent tik paprastume :donknow'
Žvejų literatūroje pastebėjau kad norint preciziškai paruošti kviečius, mirkoma ir verdama keliais etapais. Aš keliskart bandžiau... Kaip pati paprasčiausia ne ką blogesnė alternatyva- termosai arba sandarūs indai, greitai "neišleidžiantys" šilumos. Šiuo atveju puikiai tinka metaliniai termosai, nes su stiklinėm kolbom, neapskaičiavus galima greitai prisižaisti, priedo manau kad jos jau atgyvena žūklautojams. Mano termoso talpa yra 1 l.- žūklei pilnai pakanka ir pašėrimui, jei nelabai mobiliai žūklauju ir masalui (kuojoms). Nors kai kur teigiama, kad ir prieš užpilant verdančiu vandeniu kviečius reikia mirkyti- bent man kuo puikiausiai tinka ir savaip.

 #5301   tuomahaukas
 12 Bal 2006 18:32
Per kt. forumus ir šiaip, prie :aliukas , kai pažiūrau, tai vienur tai kitur išlenda toks dalykėlis "jaukinau/ jaukinu namie paruoštais pašarais" Turiu omenyje pilnai paruoštą produktą, kurį možno mest undenin.
Ruošiant pašarus namie ar naudojant pirktinį produktą, ypač pastaruoju variantu, yra rekomenduojama vienareikšmiškai:"pilkite to vandens, kuriame žūklaujate".
Laikotės "vartotojo instrukcijos" ar darote savaip ?
Ir pirmu, ir antru variantu būtų įdomu sužinoti KODĖL ?

 #5309   Raupsuotasis
 12 Bal 2006 19:41
Bandysiu išdėstyti savo mintis.Supraskite teisingai ir nedarykite poto savo išvedžiojimų.
"Jei žvejojame mėgėjiškai tuomet tinka bet kokia tiurla nes tai nedaro itakos rezultatui.Ir vanduo tinka bet koks.Bet jei mokame pinigus už jaukus tuomet tam, kad maksimaliai išspausti iš to naudos turime laikytis gamintojų instrukcijos.Juk gamintojas yra išdirbęs visą sistemą ir todėl reikia vadovautis jo siūlomu receptu(vanduo, maišymas ir pn.)Kitu atveju kam tada tie jaukai jei vertinate gamintoja, o nesekate jo rekomendacijų.Vanduo to telkinio reikalingas tam, kad žuvis turi itin gerus skonio receptorius ir jei bus taip, kad ipilsite tikrai kito skonio vandens, galite sugadinti jauką.Aišku tai nebūtinai turi atsitikti kas kart, bet tam ir duodama instrukcija.Jei į 25m. baseiną ilašinsime laša kraujo, jį ryklys užuos už 5 kilometrų.Žuvis užuodžia pašarą kelis kart geriau nei šuo.O juk sako šuo prieš vėją užuodžia tipo net už kilometro ar dviejų.Tad komentarai nereikalingi.Ir dar.Žuvis visada jauką ragauja. Per sekundę ji du-tris kartus įtraukia ir išspiauna masalą.Tad kokia turi būti žvejo reakciją norint laiku pakirsti žuvį."Štai tokie bendri pastebėjimai dėl jaukų ruošimo ir vandens įtakosjiems bei žuvų skonio receptorių.

 #5323   žVYNAS
 12 Bal 2006 21:28
Mano nuomone tai vel perlenkiama lazda ir nueinama iki krastutinumu, elementarus klausimas, kiek procentaliai super kruopsciai ruosdamas pasara nesi sulaukes normalaus kibimo, zodziu zuvis nesuregavo i pasara?

 #5330   alkanas
 12 Bal 2006 22:01
žVYNAS rašė:Mano nuomone tai vel perlenkiama lazda ir nueinama iki krastutinumu, elementarus klausimas, kiek procentaliai super kruopsciai ruosdamas pasara nesi sulaukes normalaus kibimo, zodziu zuvis nesuregavo i pasara?
manau, kad tikslaus atsakymo negausi, as net neklausiu :cool:

 #5335   Raupsuotasis
 13 Bal 2006 06:16
Kadangi kai kuriem ponam mano mintys vis niekaip netinka todel nuo šiandien pažadu nedrumsti jūsų ramybės.Matau būsiu padaręs didelę klaidą, kad čia užėjau, bet tai nesunku ištaisyti.Nuo šiandien atsijungiu ir nebetrukdysiu savo kvailais neišmanymais.Su pagarba tiem kurie mane suprato.

 #5341   mantesas
 13 Bal 2006 07:27
Kas gali pasakyt ar nesyregavo pasarai ar zuvis nenori kibti ar masalas netoks ar paros laikas netinkamas o gal ten isvis nera zuvies ir kaip cia galima isvesti procentus?

 #5347   Agis
 13 Bal 2006 08:17
Raupsuotasis rašė:Kadangi kai kuriem ponam mano mintys vis niekaip netinka todel nuo šiandien pažadu nedrumsti jūsų ramybės.Matau būsiu padaręs didelę klaidą, kad čia užėjau, bet tai nesunku ištaisyti.Nuo šiandien atsijungiu ir nebetrukdysiu savo kvailais neišmanymais.Su pagarba tiem kurie mane suprato.
Nei cia ponai, nei cia ka :roll: Paprasciausia jau tu is anksto buvai nusiteikes reguoti kitaip negu kiti lankytojai, (manau pats zinai del ko) antra truputely tau sunkoka dalyvauti diskusijose, nes nenori pripazinti kitu nuomones (cia sa taip manau, kadangi brangi tik sava tiesa) trecia negali suprasti, kad yra tukstanciai zveju, kurie jau n metu zvejoja sekmingai, taciau apie pludines suptilybes nei bum, bum.Daugumai atrode, kad be ambiciju perteiksi tokiems kaip as neismaneliams apie pludine :lol: tu tikruju tiesu, bet...
Nieko, mes su savo durnais ( cia as zinoma juokauju) klausiomais susirasim tave ir kitur :lol:
Ir nuosirdus patarimas:
Zmogau, daug paprasciau ir linksmiau ziurek i gyvenima, juk ne visi tokie jau ir priekabus :lol:

 #5356   tuomahaukas
 13 Bal 2006 09:23
Na aš irgi nesupratau kodėl Raupsuotasis užsiraukė... :donknow' Jeigu mes po kiekvieno pasisakymo nedarytume savo išvedžiojimų- kam tada forumas išvis reikalingas :?: :lol:- galima skaityti specializuotą literatūrą/ leidinius ir tylom prie savo nuomonės pasilikti (autorius durnas arba autorius gerai pavarė ;-) ), o čia yra vieta diskutuoti, ginčytis, netgi rietis pagaliau :lol: , jei kas laikosi įsikandęs savo teorijų ir nepripažįsta jokių kompromisų ;-) ... Anyway...

Štai kas man įdomu:
kai Trakuose žūklaudavau visą dieną- imdavau visus komponentus atskirai ir maišydavau vietoje- laiko tam į valias būdavo. O kai nulėkdavau 1- 2 valandoms, pašarą prieš valandą pasiruošdavau namie. Anksčiau, grįždamas iš žūklės, pasisemdavau kibirėlin kur laikydavau kruopas ar termosan vandens iš ežero ir naudodavau jį prieš sekančią žūklę, kad nereikėtų vietoje knistis. Priedo namuose visada patogiau- visi komponentai po ranka, "mierkas" (komponentu dalims) matuoju stiklinėmis, nereikia tampytis papildomų komponentų, jei netyčia vietoje perdrėkintum pašarą ir t.t. Ir va, pastebėjau kad labai ženklios įtakos neturėjo maišymas žūklavietės vandeniu, maišymas namuose su ežero vandeniu ir maišymas su filtruotu, "pastovėjusiu" vandeniu :roll: . Instrukcijose visur parašyta kad reikia naudoti telkinio, kuriame žūklaujama, vandenį ir greičiausiai neveltui, bet... tikrai nepastebėjau didelio skirtumo :oops: :roll: Juk rutulys (komponentai) kažkiek vandens pačiame telkinyje dar "paima", manau kad kažkiek susiniveliuoja dar :roll: , antra vertus pvz.: jei nori ilgiau išlaikyti nesuirusį rutulį- užpili karštu vandeniu, o tai tik namie gali padaryti.
Beje, vienas trakiškis, kurį dažnai sutikdavau prie Bernardinų ež. pakrančių, visąlaik turėdavo tokį negudrų pričendalą- jis žūklauja mobiliai, pereidamas pakrantę patikrina "savas" vietas, viskas trunka apie 2 val. ir dar yra didelis mėgėjas mane apgaudyt :oops: :lol: Tai tas ant juosmens turi užsirišęs tokį diržą su "pinigine", panašią į tą, kurią anksčiau labai farsovščikai mėgdavo nešioti, tik gerokai didesnę (su užtrauktuku viršuje). Ten pašarą ir laikydavo. Talpa- lygiai 1,5 l alaus (čia jis pats taip pajuokavo :lol: ). Žmogus pašaruose daug išmano, kai kurias subtilybes ir man išdavė, bet pastaruosius 15 metų sakė kad niekada nemaišė su ežero vandeniu (jo variantu tai tikrai komplikuota būtų :lol: ). Kas dėl žūklės visą dieną- elgiasi "pagal instrukcijas", nors padarė išvadą kad ir jis nėra pastebėjęs kažkokių skirtumų. Ypač akcentavo štai ką: jis pagrinde nepila "gryno" vandens, o naudoja kviečių nuovirą, kepintų kanapių sėklų nuovirą (tada tai pirmakart išgirdau), maišo su vos vos Sensas "sirupu" ir t.t., pagal aplinkybes... teigia kad tokiais atvejais nėra visiškai jokio skirtumo kokį vandenį naudot ir aš jam pritariu.
Tai va, tokie pastebėjimai iš mano pusės :roll:

 #5385   mantesas
 13 Bal 2006 14:31
Na mano pastebejimu tokiu konkreciu kaip ir nera bet jai vaziuoji i subtile zukle tai manau kad geriau maisyti su vietos vandeniu nes pvz kokiam telkiny kur rugstus vanduo imesi pasaro su kokiu sarmingesniu vandeniu tai prasides reakciaj nmanau kuri ne visada gali patikt zuvim o juk tikslas yra pateikti kuo naturalesni pasara.
Kitas dalykas jai i komponentus yra dedama savu priedu kaip kruopos kukuruzai ir t,t tada ju nuovirai tikrai gerai ir ta efekta tik sustiprina. bet jai yra gaudoma tik pirktiniais tai yra jau suformuotos sudeties jaukaistai vanduo manau geriausias is telkionio beto pasarui reikia tik gero pusvalandzio ir jis isbringsta.
apie kukuliu daryma namuos ir dar plikima karstu vandeniu tai pirma kart girdziu ir nzn kam to reikia. jai norit kad ilgai laikytus pasaras vietoje tai juk buvo kazkada pasirodziusios kilogramines pasaro tabletes
imeti ja i vandeni ir ji 8 val tirpsta ir tu gaudai.

 #5388   tuomahaukas
 13 Bal 2006 15:51
Nelabai teisingai mane supratai, mantesai ;-)
Aš turėjau omenyje ne pašarinių rutulių darymą namuose, o pašaro užpylimą karštu vandeniu- tada gaunasi tsakant "lėto veikimo"- pats pašaras labai greitai išbrinksta, žūklavietėje suformavus rutulį, anas lėtai ir ilgai (tiesa, silpniau) "veikia" vandenyje, daug laukt reiks pakol suirs ;-)

 #5438   mantesas
 14 Bal 2006 07:51
Na as spratau kam tu pili ta karsta vandeni bet as istoki dalyka girdziu pirma kart ir man neteko nei matyt tokio sposo nei bandyt juk uzpylus keiciasi komponentu savybes ir veikimas. juk buna ir spec pasarai abdoroti termiskai ir ne abdoroti. tai manu su tokiais ekspermentais reik atsargiai.

 #5443   tuomahaukas
 14 Bal 2006 08:15
Taigi aš bandymus iš visokių :ks> darau, o išvadas- pagal save :lol:
Citata (jei kam įdomu):
".... jei norime kad pašarinis rutulys ilgiau išsilaikytų nesuiręs, pašarą reikia maišyti su karštu vandeniu. Šitaip darant jis labai greitai išbrinksta, o kai kurios jo dalelės tiesiog išverda. Jame atsiranda žuvims lengviau įsisavinamų baltymų. (Pašaras lėčiau veiks ir jį maišant su šaltu vandeniu, tačiau tai daryti reikia prieš 4- 5 valandas iki žūklės pradžios).
"Greitų" ir "lėtų" pašarų maišymo būdai turi savų privalumų ir trūkumų. "Greitieji" pašarai pradeda iškart vilioti žuvis, bet tai trunka ne taip ilgai, o lėčiau veikiantys ilgiau traukia žuvų dėmesį, bet nepakankamai efektyvūs. Patyrę žvejai vienu metu dažnai naudoja abiejų rūčių pašarus. Šitaip darant žuvys greitai susirenka ir ilgai laikosi gaudymo zonoje...."
Autorius: Steponas Pučinskas

 #5455   mantesas
 14 Bal 2006 08:35
na jo gal ir yra kazkiek tiesos bet cia manau jau senokai rasyta kai siuolaikiniu jauku nebuvo. dabar gi yra visokiu priedu kurie jauka gerai klijuopja ir jis pradeda veikti velaiu ir t.t nesakau kad tai blogas budas bet as tokio nebandau
gal dar delto kad esu upes vaikas ir ten tokiu dalyku nereikia o ezere nelabai moku gaudyt

 #5457   tuomahaukas
 14 Bal 2006 09:36
Dėl tų šiuolaikinių jaukų tai sutinku su tavim, mantesai (nors v semje ne bez urodov kas link gamintojų... :twisted:, bet čia jau kita šneka )
Aš taip bandžiau su savais komponentais ant bazinio smulkiakomponenčio pirktinio jauko pagrindo - na nelabai ten yra kam suklijuot :roll: :lol:. Tada, dedant pvz. kukurūzų malinius- karštu vandeniu užpylus jie klijuoja ir lėčiau veikia ( a vot šaltu H20- skaidytų).

 #5458   Agis
 14 Bal 2006 09:45
Tas pats su aviziniais dribsniais, uzpylus karstu vandeniu jie jauka klijuoja geriau.

 #6070   giedriuzzz
 24 Bal 2006 09:59
Nepykit, kad klausiu cia, nes neradau kur kitur paklaust :oops:

Ar yra kam teke nadoti kuoju ar karsiu zukleje dipus? Radau tiki straipsneli apie "Magic Match Dip" siuos dipus ir truputi jais susidomejau.
Ar is tikro jie veiksmingi ir ar verta bandyti juos pirkti?

P.s. jei zinot siam klausimui tinkamesne tema tai perkelkit ;-)
 #6097   Deividas
 24 Bal 2006 14:50
na cesnaku skonio dipa bandziau..pasitvirtina,ypac kai nekimba.dar zadu nusipirkt vaniles skonio...

 #6103   tuomahaukas
 24 Bal 2006 15:32
Esu naudojęs "Sensas" vanilę kuojų žūklėje vasarą ant bazinio pašaro su perlinėm kruopom. Nieko daugiau nedėdavau- tik bazė, pilu vandenį su "sensas" (~1:15) ir perlinės kruopos.
Gaudžiau irgi ant perlovkės, mirkstančios tam sirupe, skiestame su vandeniu ~1:5.
 #12149   skwazi
 01 Rgs 2006 12:47
Niekada pats kukuruzu nevirdavau. Sugalvojau pabandyt. Apibegau maximas, iki - nu ner kukuruzu, tik marinuoti ir malti.
Isduokit paslapti kur juos randat pirkt?

 #12152   Agis
 01 Rgs 2006 13:06
Nu nezinau, kaip ju nerast :lol: Kiekviename prekybos centre tuose loviuose kur nefasuoti yvairus riesuteliai, razinkos, "studentu" misiniai visada pripilta, tik semk :lol:

 #12162   mende
 01 Rgs 2006 18:37
Agis rašė:Nu nezinau, kaip ju nerast :lol: Kiekviename prekybos centre tuose loviuose kur nefasuoti yvairus riesuteliai, razinkos, "studentu" misiniai visada pripilta, tik semk :lol:
agi ten popkorno kukuruzai ;-) :lol: seip as kaune perku ukininku turguj ::liux bijau sumeluot kaina bet atrodo du lt uz kg ::liux arba dar yra kauno grudu pardej bet ten tik po 30 kg maisai todel jie tik kamsciui tinka jis vandeninius parsus seria :mėlynvarla

 #12171   tuomahaukas
 01 Rgs 2006 23:00
A gal Agis ant popcorno gaudo ir niekam paslapčių neišduoda ?... ;-)
Skwazi, šiaip jau Šiauliuose turėtu būti turgus ir vietelė, kur ūkininkai rapsų, kviečių, dobilų ir t.t. sėklas pardavinėja. Ten ir ieškok ;)

 #12176   Agis
 02 Rgs 2006 17:08
Vat jus man neismaneliui ir paaiskinkit, kuo paprasti kukurtuzai skiriasi nuo popkorno :lol: As skirtuma matau tik tame, kad anie labiau isdziovinti :roll: Ilgiau paviriau ir nejauciau jokio skirtumo, na nebent man tokios smulkmenos dzin :lol:
O siaip tai nesu anglistas, bet numanau, kad popkornas, tai angliskai jau gatavas skrudintas kukuruzas, taigi mielieji kur cia skirtumas :lol: juk nuperku as dar ne spragesius :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė