Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Apie viska... ir rimtai, ir nerimtai
 #211408   dainiuška
 02 Rgp 2010 09:06
Bevalant kompiuterį, akis užkliuvo už kelerių metų senumo istorijos. Kažkada buvau ją patalpinęs kitame tinklapyje, tačiau ji iš ten seniai ištrinta, tad turbūt niekam nenusižengsiu, jeigu patalpinsiu čia, juo labiau kad ir istorija nekasdienė, susijusi su kolkas didžiausia mano gyvenimo žuvimi ;-)

Buvo graži bobvasarė, viena iš tokių dienų, kai rudenį sugrįžta tikra vasara. Šeštadienį ryte pasiskambinau vakar rūpimoje vietoje žvejojusiems draugams – kybio nerasta per visą dieną ir šiandien ryte taipogi nei stukt. Diena pasitaikė tokia graži, saulutė taip atkakliai šildė, kvietė laiką praleisti jos glėbyje, kad nutariau – visgi bandysiu laimę. Kelias laukė netolimas, apie 50 km, nuskriejau su vėjeliu – nuotaika kaip ant sparnų. Krūtinėj tiesiog kirbėjo mintis, netgi ne mintis, o kažkoks džiugesys – vien ta kelionė ir pasakiškas oras suteikė begalę teigiamų emocijų, norėjosi apkabinti visą pasaulį :/brazasista
Už Prienų suku dešinėn, link Pociūnų. Daugelis turbūt žinote, kad ten yra aerodromas ir už tam tikrą pinigėlių sumą bet kurį norintį gali išdrėbt iš lėktuvo lauk su parašiutu ant kupros :) Ne išimtis ir ta diena – man artėjant link aerodromo, padangėje pabiro dvikojai dvirankiai paukščiai. Vienas jų leidosi visai greta kelio, gretimai su manimi, tad sulėtinau greitį, norėdamas stebėti nusileidimą. Staiga pastebėjau, kad šis „paukštis“ leidžiasi tiesiai į elektros laidus, ištiestus virš kelio!!! Staigiai stabdau ir stebiu, kuo viskas baigsis. Žmogui pasisekė – į laidus pataikė būtent parašiuto virvėmis, t.y. tarp žmogaus ir paties parašiuto. Vyras pasidavė šiek tiek į priekį ir žnektelėjo paslikas nugara ant žemės. Iššoku iš automobilio, pribėgu prie nelaimingojo ir matau tokią veido fizionomiją, kokios gyvenime nesu matęs ir vargiai ar pamatysiu: akys – stulpu, veidas – baltas, bandant nusiimt kepurę ranka dreba kaip nabašnyko prie bažnyčios. Bando pasiekti prie peties įtaisytą raciją, iš kurios kažkas plyšoja, tačiau ir kalbėti jam nelabai gaunasi – mikt, mikt... Dabar truputį juokinga kai prisimenu, tačiau tuo metu tikrai nežinojau ką daryti. Buvo kilusi mintis jam vožtelėt per veidą – esu girdėjęs, kad panikos atvejais tai suveikia. Kai jis atsistojo (tfu, tfu, tfu, visgi nugara atlaikė), pagalvojau – gerai, kad ir netrenkiau, nes ūgio bene du metrai, o ir plotis kaip reikalas, jei būtų trinktelėjęs atgal – visa šventinė nuotaika mikliai išgaruotų :superšokas Padedu pasiekti kelią, jis po truputį atsigauna, iš aerodromo atskuodžia keli automobiliai – viskas bus gerai. Laimės kūdikis – iki didelių nemalonumų trūko poros metrų... Sėdu mašinikėn ir dardu toliau.
Miškučiu, vingriais takeliais pasiekiu nedidelę aikštelę pušų paunksmėj. Prisipučiu „nyroką“, susidedu mantą ir iriuosi į žūklės vietą. Iš anos Nemuno pusės automobiliu žūklės vietos pasiekti neįmanoma dėl stataus šlaito, pakrante taip pat reiktų su visa manta kėblinti apie kilometrą, tad patogiausia – vandeniniu transportu atsikelti iš šios, Pociūnų, pusės. Velniškai nepatogu, nes buvo kartą ir paliktą automobilį apvogę (išnešė viską – net batus bei kramtoškę), tačiau ko dėl žūklės nepadarysi...
Draugus randu besipakuojančius. Viso – 1 karpiukas per 4 žmones, ir tas sąlyginai nedidelis, apie 3 kg. „-Žuvis visiškai nevaikščioja – nei ryte, nei dabar“ – čia draugai, kaip tikri lietuviai, bando man „pakelt“ ūpą :-D Neklausau aš jų, maunuosi brydkelnes ir po truputį įsirenginėju žūklės vietą. Ji tikrai tuomet nebuvo patogi – vandens lygis aukštas, apsėmęs priekrantės švendrus, tad įsibrendi bene iki juosmens ir tada meti masalus vandenin. Sugrįžtu į gylį iki kelių ir įsitaisau kėdėje, ne per toliausiai nuo meškerių, krantas – už kelių metrų, tačiau reikia sėdėt prie pat, kad kibimas nenueitų šuniui ant uodegos. Ir sėdėt reikia atsargiai, nes kėdė pastatyta ant dugne sumestų senų rąstų, stipriau kryptelėsi – nugarmėsi su visu krėslu vandenin. Vienu žodžiu, komfortas atsakantis :roll: Tačiau esu optimistas, sumetu pora kotų ir kaifuoju saulutėje, kuri vasariškai šildo žandus. Draugai jau pasipustė padus, anapus Nemuno sukaukė mano mašiniuko signalizacija: suprask, atseit, „sėkmės tau, Dainiau“ :-niak' Nekreipiu dėmesio ir kimarinu toliau. Nuotaika vis dar pakili. Manau, tai yra labai svarbu kone visose gyvenimo situacijose: jeigu būsi pozityviai nusiteikęs, sėkmė tave būtinai aplankys. Taip nutiko ir tąkart – sulingavo meškerė, sucypė stabdis, kertu – yra! Užvirė kova, tačiau žinojau, ko galiu tikėtis šiose vietose – įrankiai atlaikė išbandymą, apie 4 kg rubuilis neužilgo atsidūrė graibšte. Metu meškerę vėl, o veidelį nutaiso palaiminga kaip kokio ką tik laimėjusio loterijoj mikrobangę žmogelio šypsena – visgi sulaukiau savo ;-var-var. Svarbiausia – gera nuotaika ir kantrybė. Toliau sėdžiu, pilnos kelnios laimės – euforija :ruko Taip besėdint sulinguoja meškerė, sukaukia stabdis – atsakantis kibimas. Pakertu ir jaučiu, kad turiu. Ne šiaip turiu, o TURIU. Povandeninį laivą. Tankerį. Pilną naftos. O gal mano pašarų. Vienu žodžiu, laivo kapitonas nurodęs plaukti skersai srovės priešingo kranto link. Būgnelis tik žviegia, sukasi, kolkas leidžiu tam žvėriui anam gale išsikrauti baterijas. Po truputį pradedu pristabdinėti valo išbėgimą – suprask, povandeninis laive, kad visgi yra aukštesnė jėga už tave, reikia po truputį pradėti rodyti, kas čia bosas. Ir staiga pajaučiu, kad nelabai yra ką pristabdyti – valo belikę kelios gijos!!! Tai kas čia visgi bosas? :tia-tau Net jaučiu, kaip karpis anam gale šypsosi pro ūsą :liež-uvis Puolu kuo arčiau link Nemuno, kiek tik leidžia bridkelnės, laivelis vis vien savo maršruto nekeičia – tenka bristi išilgai pakrantės paskui priešininką. Spėkit, ar dugne nebuvo duobelės, į kurią galima susmukti kone iki pažastų? :e:e Taip, jūs teisūs, tik spėju iškelt virš galvos kaip kokį vėliavos stiebą savo meškerykotį, išsimurdau kone iki makaulės, ir... gyvastis anam gale sustoja... Stovi, ramiai pulsuoja – musėt prisidegė cigaretę, mislina, ką čia su manim daryt – iškart ištraukt visą valą ar dar leist man pasibraidžiot pakrante, pasilepinti purvo voniomis. Jaučiu, tuoj tuoj kals antrąją pavarą ir galėsiu sau ramiai brist krantan su tuščiu ritės būgneliu. Tačiau čia man pilna burna nusišypso fortūna – mašinistas nukreipia laivą prieš srovę. VALIO!!! Ant ritės būgnelio pagaliau po truputį atsiranda valo, uždengiančio nemalonų metalo blizgesį. Po kokių 20 min, kurios prabėga kaip viena akimirka, Jis jau visai netoli kranto, kurso atkakliai nekeičia – juo geriau man. Gal anglys pasibaigė, nes jaučiu, jog jėgos anam gale senka. Ir... ausis pagauna antrosios meškerės stabdžio zyzimą :-D Šiaip garsas 99 iš 100 atvejų labai malonus ausiai, tačiau tik ne dabartinėje situacijoje... Atatupstom pribrendu prie ant kuoliuko šokinėjančios meškerės, visiškai atveržiu stabdį ir numetu ant žolių – gal ritė tarp jų įstrigs ir meškerė nenulėks lauk, nes ji jau ryškiai pasiruošusi su abejais kuoliukais nerti Nemunan. Pratęsiu galynėjimąsi su išsimaudymo iniciatoriumi. Pro šalį praburzgia koks tai laivas, visu garsu iš jo bliauna Rimiškis, žmonės ant denio šokinėja, linksminasi, kažką man rėkaloja „ko ten braidžioji“ ar pan. – šaipykitės, šaipykitės, nei už milijoną su jumis nesimainyčiau vietomis :liež-uvis Karpis jau beveik prie švendrų, bando pabėgt vėl ir vėl, vėl ir vėl, valas porakart praslįsta viršutiniuoju aštriuoju peleku, taip paskatindamas širdį nusirist į brydkelnes, negana to – dar man SPA vonių seansą pratęsia, aptaško kelis kartus, jau esu šlapias nuo galvos iki kojų. Iškilo nauja bėda – niekaip nelenda į graibštą, vis kažkaip išsisuka... Graibštą tiesiu per žoles, kur jau nebeišeina nubristi, nes galiu maktelėt negrįžtamai. Šis pasidarė sunkus, sunkus, vos viena ranka benulaikau, nes reikia siekti kiek tik pajėgiu, laikant už pačio jo galo... Tačiau ir Jis jėgų jau beveik nebeturi. Dar po kelių minučių kažkokiu būdu karpis „užsilipa“ ant graibšto, prisitraukiu, galvą šiaip ne taip įgrūdu į vidų, paimu kita ranka už uodegos ir paknopstom bėgu krantan. Atsargiai paguldau ant žemės ir mintis užlieja begalė džiaugsmingų emocijų pramaišiui su pasiekusio pergalę žmogaus šūksniu – visgi mumyse dar gyvas pirmykštis pradas, kai džiaugdavomės sumedžioję mamutą ar dinozaurą :yaaah! Truputį pasiilsiu ir bėgu link antrosios meškerės. Ši ramiai guli ant žolių, valo nuvyniota berods pusė būgnelio. Atsargiai suvynioju, įtempiu – YRA! Karpis prisišliejęs kažkur visiškai prie krašto, matyt, bandė įlįst į žoles, tačiau stebėtinai lengvai pavyksta jį iš ten iškrapštyti. Tačiau šį jau traukiu kitaip – visas emocijas išeikvojau su anuo, įspūdžių ir taip iki kaklo, noriu tą didįjį gerai apžiūrėti, apglostyti, o čia kažkoks kitas žuveliokas trukdo tai padaryti :roll: Traukiu kietai, per jėgą, be stabdžio naudojimo, be jokių ceremonijų, tad baigtis logiška - iš pažiūros apie 7 – 8 kg karpėkas netoli kranto pasimuisto, išplešia kablį ir plaukia atgalios, į savo stichiją. Na ir tegul, tiesą sakant, tuo net apsidžiaugiu. Gana, užtenka... Pakuojuosi daiktus... Šiandien gamta davė dar vieną pamoką – būk kantrus, džiaukis viskuo, ką Ji tau duoda, ir sulauksi savo galimybės.
Namuose bezmėnas parodė 13,50 kg. Dabar gailiuosi vieno dalyko - kad tada Jo nepaleidau... :e:e

Paveikslėlis
 #211417   Sokratas
 02 Rgp 2010 10:07
fain.
tavo istorija, kur nori ten talpini :)
 #211423   Wytux
 02 Rgp 2010 10:16
" ...veidelį nutaiso palaiminga kaip kokio ką tik laimėjusio loterijoj mikrobangę žmogelio šypsena ..." :-D :-D :-D :gutgut :gutgut :gutgut
 #221128   Aurumas
 16 Rgs 2010 14:09
Bananais ir palmėm apaugus aukštai
Garbinga štai Žvejo tribūna!
Jos aukštiems moderams užmigt neleidžia velniai,
O ji tebestovi dar vis.
Bet amžiai bėga, ir nepilnėjančios temos
Kas dieną nyksta, apleistos ir vienos!... :e:e

Kai mintys sukyla ir drumsčias diskutkes,
Ir pykčiai veržias platyn, -
Mintis gena mintį, ir skridziaus volvo
Užgesta kartais ilgam...
Taip griūva blevyzgos, liūdnesnės kas dieną,
Graudindamos jautrų Aurumą kas dieną. 'viarkt

Tribūna! Tu tiek metų ir mytų praleidai garsiai!
Ir tiek mums davei milžinų!
Tu Senslio didžio galybę matei,
Kai gerė tarp savo draugų! :/brazasista
Sensli kur tavo galia, dabar kai jos reikia?
Blevyzgot juk moki, o mums to juk ir reikia? ;-)

Nutilusios temos, apleistos visų,
Be pyypsnių, juokų, be žmogaus!
Kiek primeni tu man juokelių šaunių
Ant blevyzgų lapų plačių!
Blevyzgotojai brangiausi! Ar čia dar sugrįšte?
Ar teks man vienam pūdytis ryškiai? :-D

Ne kažkas, bet gal nors kiek išjudins darbinyyykus.. ;-) Pamineti ir nepaminėti nariai nesupykit :/brazasista Atsiprasau eilerascio autoriaus ;-)
 #221153   vava
 16 Rgs 2010 17:04
neblogai, neblogai :)
 #328261   Wytux
 22 Gru 2011 20:02
Da uspakoites vy vsie ... nelips bratka ant ledo ... siandej jo interviu girdejau ( itrauka zeamiau) . Laikykis Bratka ir nepasiduok velnio gundymams!!!!
........................................
:evil: -Visi sitie zmones, kurie lankosi Tribunoje, tikejosi pamatyt tave ant ledo. Ar buvo nors krislelis galimybes, kad net ir su propersomis ant ledo butum porai minuciu ant jo uzlipes ?
Bratka - Nu nesamoningas klausimas nu. Nu uzlipi ant ledo ir daugiau niekada neuzlipi, ar palauki ir paskiau lipi kiek nori? Taigi buvo rasyta Tribunoje, kad nelipsiu...ar nebuvo ? ar tu pats neskaitei ?
:evil: - Ne nesakaiciau siandien....
Bratka - Ar cia toki labai nori klausima uzduoti ...sunku ?
:evil: -Noriu kaip tik lengvesni... o kaip temperatura dabar -2 ar ryt/poryt jei tokia temperatura bus gal kartais zengsi ant ledo ?
Bratka - Sekantis klausimas ... nu tai kad klausineji nesamones...
:evil: - Acia ... acia...
Bratka - Nu taigi kur as nei pasiruoses, nei slides turiu .. ka tu cia klausi dabar, juk katik kalbejom pries tai ...
:evil: - Aciu Bratka
Bratka - ..kad nelipsiu. O tu manes klausi ar lipsiu jeigu lipsiu ...
:evil: - Aciu Bratka
Bratka - Ner uz ka, bet tai as nesupratau taves visai ..Tu supratai save ?
.................................
 #369082   marenas
 02 Geg 2012 23:57
:shock: oo nebuvau sitos temos pastebejas,bet jum cia realei stoga rauna,jus jau cia gyvenat toi trybunoi :v-ar :grin:
 #369754   savas
 04 Geg 2012 22:26
Nu, akurat - :-D nieks neivertino... Man patiko, lysh by pasijuokt... :-D
P.s. O tarp kitko tokia stuka surasyt - reik biski padirbet. Pagarbaa..a.a..a. .;.Nu buk sveiks... ik.
 #390910   Vitolis
 19 Lie 2012 19:29
vyrgaz rašė:
hamis rašė:.... Lenda mintys i galva, kad reikia keisti feederi i spininga, nes nu plakiai tai kazkaip neotkutiuras :roll:
Kad tave perkūnas nutrenktų su tokiom mintim.. :ruko
virgaz hamiui trinktelt žada, vien už mintį, per makaulę :-byta:
kad jis dryso pagalvot, kaip nuo murzių atsrybot
nes - nu plakiai tai kazkaip
neotkutiuras jam visai :liež-uvis
Spiningėlis-va kur džiaugsmas ;-var-var.
Upės rėvos, gyliai, brąstos, tai ne koks ten fiderastas :-D
 #391150   Sokratas
 20 Lie 2012 15:22
prigalvoji tu, Aleksandrai Sergejevičiau ... :lol:
 #456101   SauliusM
 11 Kov 2013 19:44
kovo 11 proga kilo neaiskus noras su neaiskia motyvacija kazka parasyti. prisiminiau, kad forume turime ir tokia tema. taigi kovo 11. nepriklausomybes diena. dziaugiuosi budamas lietuviu. taip jau man gyvenime susikloste, kad teko apkeliaut nemazai musu planetos. bet kuo daugiau as vaziuoju kazkur toli toli nuo namu, tuo man tie namai darosi brangesni. jei gyvenimas ziauriuoju budu neprivers, tai savo gimtines nekeisiu i jokia kita sali. as cia gimiau, as cia uzaugau. cia gyveno mano tevai seneliai ir proseneliai. ir ne tame esme, kad galbut jiem teko daug iskenteti tremtyje ar siaip okupacijos metais. siandiena savo sodyboj galiu atsisesti prie simtametes liepos ir stebeti Nemuno sleni. jis tok pats koki ji mate amzina jam atilsi tremties vargus patyres mano senelis. jis toks pats koki ji mate sovietinej priespaudoj bandydamas isgyventi ir islaikyti seima mano tevas. jis toks pats koki as matau siandien jau daugeli metu. ir to negalima nevertinti. pastaruoju metu vis atsiranda zmoniu menanciu priespaudos laikus ir sakanciu, kad tuomet neva buvo gyventi geriau. gaila man tu zmoniu. kartais pabandau juos paprotinti, bet matyt tusciai. ne visi zmones sugeba prisitaikyti prie besikeicianciu gyvenimo salygu. ir vergas iprates prie vergoves ne visada sugebes gyventi budamas laisvu zmogumi. nieko keisto. juk net laukinis nelaisveje isaugintas gyvulys isleistas i laisve ne visada sugeba isgyventi. jo instinktai paprasciausiai yra atbuke, jis priprates kad uz ji kazkas galvotu ir jo rupintusi ir savarankiskai gyventi laisvas jis nera pajegus. suprakime tokius tautiecius, uzjauskime juos ir padekime jiems. jau vien tai, kad jie gali nevarzomai pasakyti tai, ka galvoja apie siandienine ar bet kuria buvusia santvarka rodo, kad jie taip pat mokosi buti laisvais ir laisvai reiksti savo nuomone. padekim savo patarimais jiem prisitaikyti ir isgyventi laisveje. na o si diena visgi yra dziugi. pasikartosiu, kad dziaugiuosi budamas lietuviu. cia man viskas sava, cia zmones kalba mano gimtaja kalba kuria man tevai idejo i lupas, cia as neturiu lenkti nugara bandydamas pritapti prie germanu, saksu ar kitom kalbom kalbanciu bendruomeniu. cia as laisvas kalbeti savo tevu kalba kasdien ir visur ir laisvas kurti savo gyvenima toki koki as noriu ir sugebu kurti. cia as esu savo krasto seimininkas. ne visi sugeba izvelgti buvima seimininku. bet tai susideda is mazu dalyku. is nuo zemes pakeltos siuksles, is keliu monetu paaukotu maziau pasiturinciam zmogui, galu gale is betkokios veiklos, kad ir nedideles, kad ir nieko daug tau nekainuojancios, taciau kazkuo padedancios tavo aplinkiniams kuria tu kasdien darai neprasydamas uz tai jokio atlygio. dideli dalykai susideda is mazu kasdien daromu neesminiu darbu. laimingas tas zmogus kuris sugeba izvelgti stebuklus mazuose dalykuose. kad ir pavyzdziui nuejau papusryciauti i "La Crepe" kavine, pasimegavau ramybe, ju kepami blynai niekuo nenusileidzia blynui iskeptam auksciausio lygio Europiniam restorane, taip tai tik blynas, bet pasidziaukim tuo. o ju verdama prancuziska zuviene. ar ragavote? vienoje leksteje visas vidurzemio juros alsavimas. ir tai cia, vietoj Lietuvoje. uz daugumai musu prieinama kaina. pasidziaukim tuo. vakarienei galiu nuejes i "Cili" tinklo picerija uzsisakyti ne tik lietuvio tradiciniam skoniui pritaikyta pica bet ir jautienos "steika" kuris iskeptas pagal pacias geriausias Anglijos ar Amerikos steiku tradicijas. ismokim tai pastebeti. ismokim pasidziaugti tuo ka turime cia. o lietuviskas alus? ypac mazuju aludariu? Dundulio, Butautu, Kanapinis, Varniuku ir kiti. kur jus dar pasaulyje tai atrasite? vokieciui su slapima varanciu ir laipsniu neturinciu pilsneriu ar kvietiniu dummblo skonio alum to nesuprast. jie alum uzgerineja rukytas kiaules karkas, desreles irkitus neprotingus maisto kiekius. o tikra lietuviska alu gali gerti be uzkandziu, jam ir taip uztenka skomnio. jo nereikia taisyti maistu. na o Lietuvos mergaites? o lia lia... na patys zinot, cia nereikia nei plestis. O lietuviskas paludimys? nuostabaus balto smelio. ne siaip kokiu baltu kriaukliu ar koralu pjuvenu ar pilkai purvino vulkanines kilmes smelio. Tai naturalus baltas smeliukas. Kalifornija mums galetu tik pavydeti. Na o musu ezerai, upeliai upes? Zmogaus nepliesta ir nesudarkyta gamta. Vargsai skandinavai su savo lasisinem upem. be lasisiniu zuvu jose kitokiu nerasi. O pas mus yra ir usorius ir salatis ir sapalas ir net kuoja. vagsui norvegui toks dalykas kaip kuoju zukle pludine meskere upeje matyt yra nesuprantamas dalykas. jie niekada nesupras situ mazu dalyku teiikiamu malonumu. galeciau testi ir testi ir tam nebutu galo. bet pasidziaukim visi kartu tuo, kuo esame. su svente visus JUS, LIETUVIUS. didziuokimes ir dziaukimes tuo kuo esame ir ka turime. isaugokim ir perduokim savo vaikams tai, ka mums issaugojo musu tevai. ir ismokykim juos tai pamatyti ir suprasti.
 #456107   Wytux
 11 Kov 2013 20:01
:gutgut

p.s. ne tik del kuoju :-D
 #456151   hipy
 11 Kov 2013 21:15
blem, dabar isivaizduoju, kiek marenui reiks pripostint, kol sita pozityva atsvers ir vel pasauly isyvyraus lygybe... :-D
 #456152   SauliusM
 11 Kov 2013 21:17
hipy rašė:blem, dabar isivaizduoju, kiek marenui reiks pripostint, kol sita pozityva atsvers ir vel pasauly isyvyraus lygybe... :-D
prajuokinai :lol:
 #456185   Kairys
 11 Kov 2013 22:02
Sauliau, liuks mintis galvoje sudėliojai ir dar geriau ekrane išguldei ;uolrait . Nežinau, kas tave šiam reikalui paskatino, bet pasirodei man dar nematyta savo puse. :gutgut ;-)
 #456192   sonca
 11 Kov 2013 22:19
Mintys geros, bet sakiniai tai kaip kokio kirvio darbo (tas negadina esmės). Ir beje yra didžiuojamasi Lietuva ir jos kalba, bet rašyt lietuviškai tai "padla".
 #456202   SauliusM
 11 Kov 2013 22:40
sonca rašė:sakiniai tai kaip kokio kirvio darbo
priimu kritika. deja rasydamas ne apie gramatika galvojau. siaip pasamones srautas gavos toks koks gavos.
sonca rašė: bet rašyt lietuviškai tai "padla".
ne visai taip. matai as rasydamas kompu ne lietuviskai parasau kokiu 5 ar 10 kart daugiau nei lietuviskai. nes darbo reikalais angliskai rasau pastoviai ir labai daug. tai elementariai atpratau nuo lietuviskos klaviaturos. jei bandyciau rasyt iskart su lietuviska klaviatura, tai uzsiknisciau ir nebuciau to ka parasiau, parases isvis. kai rasau i zurnalus, tai pradziai parasau taip, kaip parasyta cia. paskui redaguoju viska, kai jau tekstas pabaigtas. maniau, suvirskinsit neredaguota teksta. kad lietuvisku raidziu nebuvimas gali trikdyt, pilnai suprantu.

pilnai sutinku, jei butu reikalas publikuot, tai teksta tikrai reiktu redaguot ir taisyt. bet cia yra tas grynas produktas tiesiai is sirdies. betkokia redakcija visgi teksto stipruma mazina. ta galiu tikrai patvirtint is savo parasytu i zurnalus straipsniu patirties. jei skaitytumet juodrasti ir tai kas buna finale atspausdinta, tai teksto emocija krenta per puse.
 #456279   Rapolas
 12 Kov 2013 11:25
Sauliau :gutgut
nežinau ,kodėl šiandien taip šilta (perskaičius ), nors už lango- tikra žiema :-D
p.s.: atleidžiu TAU už nosines ;-)
 #456352   vava
 12 Kov 2013 13:29
tiek liaupsiu.. nu negi teks skaityt ta rasliava... ? :)
 #456354   Rapolas
 12 Kov 2013 13:36
vava rašė:tiek liaupsiu.. nu negi teks skaityt ta rasliava... ? :)
Laisvai galima buvo skaityti tokią kalbą Seime, nebūtų gėda už visą ŽT :-D
 #456358   vava
 12 Kov 2013 13:45
nu, jei net V.L. gerbejas rekomenduoja, ainu paveizet :)
 #456360   Rapolas
 12 Kov 2013 13:48
vava rašė:nu, jei net V.L. gerbejas rekomenduoja, ainu paveizet :)
Nu jau taip sutrumpinai, kad net Vladimiras Leninas mauzoliejuje apsiverst gali ant kito šono :-D
 #456363   vava
 12 Kov 2013 13:52
tas zmogus tegu ramiai ilsisi... :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė