Forumas apie mėgėjišką žvejybą

Draudžiama žvejoti : ŠAMUS [11.01-04.01]; masalui naudojant žuvelę* [01.01-04.20]; plačiažnyplius ir siauražnyplius VĖŽIUS [10.15-07.15]; be žvejo mėgėjo kortelių šias žuvis: lašišas, šlakius, sykus, upines nėges; upėse ir jų ruožuose išvardintuose taisyklių priede Nr. 1
Apie viska... ir rimtai, ir nerimtai
 #301145   wongas
 29 Rgp 2011 12:14
Aš turiu keleta kepurių, t.y. spiningas - kovinė (džinsinė)
plūdinė - juoda (paprasta). Kokia žvejyba - tokia kepurė. Kaip sakoma, neduok diev sumaišiau arba nepasiėmiau..
 #308362   Wirtualus
 30 Rgs 2011 09:13
O štai ką porino senoliai:
…Jeigu esate tikras žvejys, žinote, kad anksčiau aukštaičiai tikėjo didelėmis šamo galiomis: kai siūdavo jaučiui, o vėliau ir arkliui, pavalkus, į kanapinį knatą įpindavo šamo ūsą. Tokių pavalkų, pasak senolių, ir “pasiūčiausias” gyvulys nesuplėšydavo.
…Senoliai, eidami šaltą dieną blizgauti prie eketės, sakydavo, kad šamo ūsą su savimi reikia neštis - tada neperšalsi ir dantys niekada neskaudės.
…Lydeką žvejai nuo seno gerbė. Jos galvoje surasdavo kaulus - Kristaus kankinimo įrankius. Tikėjo, kad lydekos dantų karoliai apsaugo žvejus nuo nelaimių, audrų ir kelmų, plėšiančių tinklus.
…Dar ir dabar žmonės sako: ”Pirmadienį gero darbo nepradėk - nepasiseks!” Taigi ir žvejoti pirmadienį nepatartina.
…Kol žvejys neišėjo Iš namų, šeimininkei negalima šluoti namų: bus tuščia žvejyba.
…Į einantį žvejoti žveją žmona ar kaimynas turi mesti pagalį arba kočėlą - seksis žvejyba. Galima mesti krepšį - bus pilnas žuvies. Šluotos negalima mesti - nesiseks, bus kaip iššluota.
…Einant žvejybon sutikti moterį - negerai. Ypač sutikti nelaimingą moterį, net ir vyrą. Geriau grįžti atgal.
…Sugautą pirmąją žuvį reikia paspjaudyti. Spjauna žvejai ant naujos valties, pradėto naudoti naujo žvejybos įrankio, naujai užmauto slieko ar kito masalo.
….Žvejojant ant ežero reikia laikytis labai ramiai.
…Moteris ant ežero - negeras ženklas.
…Negalima sugautos žuvies verti ant medžio ar krūmo šakelės - nedaug jos teturėsi.
…Yra žinoma, kad Zaduojo ir Ilgio ežeruose galima žvejoti tik per jauną mėnulį.
…Jeigu vėjas rytinis - žvejybos nebus. Šiaurvakarinis taip pat žvejybai netinkamas.
…Jaunas mėnulis - eik žvejoti, nes “vaikšto” žuvis.
…Žydint ievoms, neršia kuojos, plaukiant rugiams - lynai, žydint linams - karosai, menkės. Pradėjus skraidyti karkvabaliams, prasideda šapalų nerštas.
Pamėginkite senolių pastebėjimus pritaikyti kasdienybėje. Gal jų išmintis padės žvejojant?

(Naudota literatūra: A. Paprocko rengtas skyrelis „Žvejų užeiga“ laikraštyje „Zarasų kraštas“)
 #333318   Vobla
 13 Sau 2012 14:42
.. jai vaziuju i zukle, su kompanija, liepiu visiem issiimt visus zuvies konservus, ar kepta zuvy.. ner kitokio maisto pietum, reiskias be maisto.. Yra buve tokiu atveju juk sedi zvejoji nifiga niekas nekinba.. apsidairai, lapnoja koks draugelis sprotus atsisedes.. Vaziuoji i zvejyba jokios zuvies is namu..
 #333328   p.arturas
 13 Sau 2012 15:00
Vobla rašė:.. jai vaziuju i zukle, su kompanija, liepiu visiem issiimt visus zuvies konservus, ar kepta zuvy.. ner kitokio maisto pietum, reiskias be maisto.. Yra buve tokiu atveju juk sedi zvejoji nifiga niekas nekinba.. apsidairai, lapnoja koks draugelis sprotus atsisedes.. Vaziuoji i zvejyba jokios zuvies is namu..
net porciju?
 #333337   RamaZ
 13 Sau 2012 15:13
Aš tai važiuoju į žūklę - liepiu visiems išsiimt visą alų, degtinę ir vyną. Tada tie kiti mane primuša ir išvažiuoja vieni :-D
O jei rimtai - tai kažkaip pastebėjau, kad visokie prietarai nelabai veikia - yra labai daug aplinkybių nuo kurių priklauso kibs arba ne. Pagrinde nekimba savaitgaliais ir šventinėmis dienomis. Ar aš klystu?
 #333395   Rolas
 13 Sau 2012 18:06
Atsimenu, pries vienas varzybas su kompanionu atsidare silkes kibireli patvarkem, kiti musu komandos nariai mums priekaistavo, kad zvejyboje zuvi valgom...Ir ka, ogi mudu abudu, kurie valgem zuvi- vienas buvom antras, o kitas trecias... Va, tau ir nevalgyk zuvies... O gal butume buve pirmas ir antras??? :-D
 #333786   egiduks
 16 Sau 2012 14:44
Rolas rašė:Atsimenu, pries vienas varzybas su kompanionu atsidare silkes kibireli patvarkem, kiti musu komandos nariai mums priekaistavo, kad zvejyboje zuvi valgom...Ir ka, ogi mudu abudu, kurie valgem zuvi- vienas buvom antras, o kitas trecias... Va, tau ir nevalgyk zuvies... O gal butume buve pirmas ir antras??? :-D
o as visada prieš žvejyba stengiuosi, kad kameroj žuvies nebūtu, išvakarėse valgau zuvi, nes jei lieka kameroj, retai ,kada grižtu su laimikiu.
 #333819   Aurumas
 16 Sau 2012 16:50
egiduks rašė: ...nes jei lieka kameroj, retai ,kada grižtu su laimikiu.
o jeigu neparneštum kada laimikio ir nesukištum i kamera, tai jin 100% liktu tuščia :idea: kas sekančioj žvejyboje tau garantuotu sekmę :!: :roll:
 #333821   Šaltupys
 16 Sau 2012 16:57
RamaZ rašė:Aš tai važiuoju į žūklę - liepiu visiems išsiimt visą alų, degtinę ir vyną. Tada tie kiti mane primuša ir išvažiuoja vieni :-D
O jei rimtai - tai kažkaip pastebėjau, kad visokie prietarai nelabai veikia - yra labai daug aplinkybių nuo kurių priklauso kibs arba ne. Pagrinde nekimba savaitgaliais ir šventinėmis dienomis. Ar aš klystu?
Ramūnai, visiška teisybė ,kibo vakar ,kibs tik rytoj :roll: .
 #406624   ciapajavas
 16 Rgs 2012 17:10
neimti maisu, kibiru ir kitos taros laimikiui gabenti. pasiimu maisa - lydeku ne kvapo. nepasiemu maiso - nors nesiokis pietus aplink pruda rankose :D
 #425870   Koollis
 25 Lap 2012 13:33
Nuvykus y zvejybos vieta, kaip taisykle pamacius vandeny prispiria mazas reikaliukas. Pastebejau, kad jei iskenciu kol susitveriu yrankius sekasi, jei yrankius tveriuosi po to... snipstas. :shock:
 #433664   Airis
 25 Gru 2012 08:16
Vitolis rašė:Jei tuštinantis bado kažkur šiknaskylėj, viso gali būt, kad vakar skubėdamas valgei žuvį :-D
...reiskias vakar jau buvai pageves zuvu, tai siandien nesitikek...
 #442621   pensininkas
 24 Sau 2013 15:36
man tai pvz pastaruoju metu kazkaip su laukiniais zverim, stirnom, briedziais, kiaunem, lapem ir panasiai. jei varau zvejot ir pamatau viena, ar daugiau, situ gyvuliu, tai grisiu be zuvies :? gal reik pradet medzioklini sautuva kartu veziotis? :roll:
 #442653   Vitolis
 24 Sau 2013 16:09
pensininkas rašė:man tai pvz pastaruoju metu kazkaip su laukiniais zverim, stirnom, briedziais, kiaunem, lapem ir panasiai. jei varau zvejot ir pamatau viena, ar daugiau, situ gyvuliu, tai grisiu be zuvies :? gal reik pradet medzioklini sautuva kartu veziotis? :roll:
Tu gal anksčiau kiaunę išleisk namolio prieš rybalką. Tada ir seksis. :-D
 #442708   Vitolis
 24 Sau 2013 18:17
p.arturas rašė:100% veikia
kuo daugiau ikalsi-tuo maziau pagausi.
net ir kupiskio spa-mytas tai irode, nors ten nebuvau.
Aš negaliu sugrįžti į Jamaiką,
Nes niekada tenai ir nebuvau,
(J.Erlickas) :-D
 #442774   SauliusM
 24 Sau 2013 21:12
Vitolis rašė:
p.arturas rašė:100% veikia
kuo daugiau ikalsi-tuo maziau pagausi.
net ir kupiskio spa-mytas tai irode, nors ten nebuvau.
Aš negaliu sugrįžti į Jamaiką,
Nes niekada tenai ir nebuvau,
(J.Erlickas) :-D
nu ne Erlickas lyg ir...
 #442827   pensininkas
 24 Sau 2013 22:26
p.arturas rašė:100% veikia
kuo daugiau ikalsi-tuo maziau pagausi.
net ir kupiskio spa-mytas tai irode, nors ten nebuvau.
ir gerai, kad nebuvai, nors niekas pesimistinem nuotaikom sventes negadino ;-var-var.
 #443356   Vitolis
 26 Sau 2013 17:53
SauliusM rašė:
Vitolis rašė:
p.arturas rašė:100% veikia
kuo daugiau ikalsi-tuo maziau pagausi.
net ir kupiskio spa-mytas tai irode, nors ten nebuvau.
Aš negaliu sugrįžti į Jamaiką,
Nes niekada tenai ir nebuvau,
(J.Erlickas) :-D
nu ne Erlickas lyg ir...
Žodžiai tai jo, bet V. Kernagis tuos žodžius po svietą paskleidė :gutgut
 #444452   greitas
 30 Sau 2013 10:21
p.arturas rašė:100% veikia
kuo daugiau ikalsi-tuo maziau pagausi.
net ir kupiskio spa-mytas tai irode, nors ten nebuvau.

Sitas geriausias :grin: :grin: :grin:
 #444597   Evaldas Z
 30 Sau 2013 16:29
Vitolis rašė: anksčiau kiaunę išleisk namolio, tada ir seksis. :-D
is kur tas seksis, jeigu kiaune isleisi ? :roll:
  • VDS, VPS serveriai
  • Bronzinė žuvis
  • Žvejybos reikmenų parduotuvė